نادری: امتحانات پایان ترم دانشگاه پیام‎نور الکترنیکی می‎شود
تعداد بازدید تعداد بازدید: 875 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:10 ب.ظ، یکشنبه، 17 دی، سال 1391 نظرات بدون نظر

رئیس دانشگاه پیام‎نور گلستان گفت: با رویکرد اقتصاد مقاومتی و به منظر صرفه‎جویی به دنبال این هستیم که امتحانات پایان ترم این دانشگاه را به صورت الکترونیکی برگزار کنیم.

13910729000530_PhotoAبه گزارش رادکانا به نقل از فارس،  اسماعیل نادری در نشست بصیرتی روحانیون بسیجی استان اظهار داشت: به لحاظ کمی و کیفی دانشگاه‎های ما رشد خوبی داشته‎اند و اگر گاها در جایی از عدم کیفیت دانشگاه‎ها و دانشجویان سخنی گفته می‎شود نمی‎تواند صحت داشته باشد چرا که اگر اینطور بود پس اینهمه پیشرفت و دستاورد در زمینه‎های علمی، نظامی و هسته‎ای نشانگر چیست؟

استعداد و تبحر دانشمندان کشور در سطح جهان نمونه هستند

وی تصریح کرد: اینکه ما در زمینه تولید سلول‎های بنیادی جنین و تولید برخی داروها در رده 10 کشور برتر جهان هستیم و یا اینکه پهباد فوق پیشرفته آر کیو 170 آمریکایی را سالم پایین می‎کشیم و اطلاعات آن را استخراج می‎کنیم همه و همه تنها گوشه‎ای از استعداد و تبحر دانشمندان کشور ما دارد.

همه رشته‎ها می‎توانند در گفتمان اقتصاد مقاومتی شریک باشند

رئیس دانشگاه پیام‎نور گلستان در خصوص گفتمان غالب کشور یعنی اقتصاد مقاومتی گفت: با توجه به اینکه دانشجویان در تمام زمینه‎ها پرچمدار و الگو بوده‎اند در این زمینه‎ها نیز هم درون خانواده‎هایشان و هم در جامعه می‎توانند با اطلاعاتی که دارند و روشنگری‎هایی که انجام می‎دهند می‎توانند تاثیرگذار باشند و در جامعه الگوسازی کنند و خط بدهند و این فقط مختص دانشجویانی که رشته اقتصاد خواندند نیست بلکه همه رشته‎ها حتی آنهایی که فقه و حدیث خوانده‎اند می‎توانند در این گفتمان شریک باشند.

نادری اذعان داشت: اساسا دانشگاه پیام‎نور بنا شده تا مشکلاتی را از پیش روی جوانان جویای تحصیل بر دارد چون شعار ما آموزش برای همه، همه جا و همه وقت است.

با ساختار پیام نور هزینه‎های دانشجویان خیلی صرفه‎جویی می‎شود

وی ادامه داد: یکی از مشکلاتی که دانش‎آموزان برای دانشجو شدن دارند نبود سیستم آموزشی با قیمت پایین است که دانشگاه پیام‎نور آمده تا این خلا را بر طرف کند چون دانشگاه پیام‎نور غیرحضوری بوده و دانشجو سر کلاس حاضر نمی‎شود و از طرفی چون کتاب‎محور است و دانشجویان فقط در صورت داشتن اشکال می‎توانند به دانشگاه رجوع کنند و خود این باعث می‎شود در هزینه‎های دانشجویان خیلی صرفه‎جویی شود.

سالانه 16 میلیارد تومان هزینه کاغذ برگزاری امتحانات پایان ترم دانشگاه پیام‎نور می‎شود

رئیس دانشگاه پیام‎نور گلستان تصریح کرد: سالانه حدود 16 میلیارد تومان هزینه کاغذ برگزاری امتحانات پایان ترم دانشگاه پیام‎نور می‎شود لذا ما قرار است به صورت پایلوت در چند واحد دانشگاهی پیام‎نور استان امتحانات پایان ترم را به صورت الکترونیکی اجرا کنیم و در صورت موفیقت‎آمیز بودن در فصول و ترم‎های آینده کل امتحانات به صورت الکترونیکی برگزار می‎شود.

نادری تاکید کرد: همچنین قصد داریم تمام خدمات دانشگاهی بین دانشجو و کارکنان دانشگاه را اینترنتی کنیم تا از هزینه‎های اضافی و مشکلات عبور و مرور و ترافیک جلوگیری شود.

اقتصاد مقاومتی راه عبور از فشارهای اقتصادی و جنگ اقتصادی است

وی اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری توصیه کردند می‎تواند در این وضعیت اقتصادی به ما کمک کند و یک راه است برای عبور از فشارهای اقتصادی و جنگ اقتصادی که دشمن علیه ما راه انداخته است.

رئیس دانشگاه پیام نور گلستان در خصوص یوم‎الله 9 دی نیز اذعان کرد: جنگ نرم از ابتدای انقلاب علیه کشور ما شروع شد و از همان اول شروع کردند به تخریب چهره‎ها و ارزش‎هایی که بتوانند از این راه جلوی صدور انقلاب و ارزش‎های اسلامی را بگیرند.

نادری افزود: دشمنان ما بسیار روی جوانان حساب کردند که انشقاقی بین نسل‎های مختلف انقلاب ایجاد کنند اما در روز 9 دی دیدیم که بیشترین قشری که از ولایت دفاع کرد قشر جوان بود.

در انتخابات آینده فتنه‎های جدیدی سر باز خواهد کرد

وی خاطرنشان کرد: قطعا در انتخابات آینده فتنه‎های جدیدی سر باز خواهد کرد لذا بر همه خصوصا دانشجویان واجب است که در زیر بیرق رهبری و ولایت تجمع کنند و از این شاخص فاصله نگیرند چرا که هر وقت ما از این شاخص فاصله گرفتیم دچار ضعف و تردید شدیم و کم آوردیم و هر وقت به این شاخص اعتماد کردیم شاهد پیشرفت و عدالت در همه عرصه‎ها بودیم.

ارسال نظر