نامزدها برای کسب آراء به وحدت مردم خدشه وارد نکنند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 188 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 5:47 ب.ظ، سه شنبه، 31 فروردین، سال 1395 نظرات بدون نظر

رئیس دادگستری کل گلستان با بیان اینکه نامزدهای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و هواداران آنها از اختلاف افکنی پرهیز کنند، گفت: نامزدها برای کسب آراء به وحدت مردم خدشه ای وارد نکنند.

هادی هاشمیانبه گزارش سرویس سیاسی رادکانا به نقل از ایرنا، هادی هاشمیان در نشست ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی گلستان با تاکید بر اینکه مشارکت حداکثری مردم در سایه وحدت و آرامش امکان پذیر است، از هشت نامزد راه یافته به مرحله دوم انتخابات در سه حوزه انتخابیه گلستان خواست که با کنترل هواداران خود از بروز تنش و اختلاف افکنی در جامعه خودداری کنند.
رئیس ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی گلستان با یادآوری اینکه همه باید مانند مرحله اول به برگزاری انتخاباتی پرشور ، توام با آرامش و بدون تنش در استان کمک کنند، افزود: نامزد انتخابات مجلس که هم اینک نتواند هواداران خود را کنترل کند در آینده هم نخواهد توانست در مجلس درست عمل کند.
وی همچنین هدف از تشکیل این ستاد را پیشگیری از وقوع جرم و تخلفات احتمالی بیان کرد و گفت: با اقدامات انجام شده توسط این ستاد و کمک نامزدها و هواداران آنها در مرحله اول در استان تخلف جدی انتخاباتی نداشتیم.
هاشمیان با بیان اینکه تشکیل این ستاد سلامت انتخابات را تضمین می کند، تاکید کرد که نامزدهای انتخابات و هواداران آنها به این نکته توجه داشته باشند که با پایان انتخابات ، دوستی و مودت را جایگزین رقابت کنند و به داوطلبانی که منتخب مردم هستند احترام بگذارند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه یکی از وظایف دستگاه قضایی طبق قانون اساسی و تاکید رهبر معظم انقلاب، پیشگیری است، افزود: بسیاری از قوانین ما نیاز به بازنگری و اصلاح دارند و امیدواریم نمایندگان مجلس شورای اسلامی درجهت پیشگیری از جرم به مجموعه قضایی کمک کنند.


معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گلستان هم با ارائه گزارش عملکرد ستاد پیشگیری از جرائم وتخلفات انتخاباتی گفت: اعضای این ستاد 71 جلسه در مرحله اول برگزار کردند که حاصل آن 365 مصوبه بود.
حسین شعبانی افزود: نشست ها و اطلاع رسانی های ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی سبب شد در مرحله اول پرونده جدی در این بخش تشکیل نشود.
مسئول دفتر نظارت و بازرسی برانتخابات شورای نگهبان، رئیس ستاد انتخابات، فرمانده انتظامی و مدیر کل اطلاعات استان گلستان به همراه هشت نامزد راه یافته به مرحله دوم دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حاضران این نشست بودند.
مردم استان گلستان هفت نماینده در مجلس شورای اسلامی دارند که سه نماینده در مرحله انتخابات در هفتم اسفند 94 به مجلس راه یافتند و چهار نماینده دیگر در روز دهم اردیبهشت 95 انتخاب می شوند.

انتهای پیام/

ارسال نظر