نامه تعدادی از مربیان حق التدریسی فنی و حرفه ای کشور به رئیس جمهور+عکس
تعداد بازدید تعداد بازدید: 526 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:06 ق.ظ، سه شنبه، 19 اردیبهشت، سال 1396 نظرات بدون نظر

تعدادی از مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با ارسال طوماری به رئیس جمهور خواهان بازنگری وضعیت پرسنلی و انجام وعده های داده شده در خصوص استخدام خود شدند.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ تعدادی از مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با ارسال طوماری به رئیس جمهور خواهان بازنگری وضعیت پرسنلی و انجام وعده های داده شده در خصوص استخدام خود شدند.

بسمه تعالی
جناب آقای دکتر حسن روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
با اهداء سلام و تحیات الهی

احتراما مستحضر می باشید که قانون تعیین تکلیف استخدامی مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه­ ای کشور در تاریخ 18/05/1391 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید.
مطابق این قانون سازمان آموزش فنی و حرفه ­ای کشور موظف به تغییر وضعیت استخدامی 4876 مربی حق التدریس خود تا پایان برنامه پنجم توسعه گردید.
آیین ­نامه اجرایی این قانون در تاریخ 10/10/1393 به تصویب هیات محترم وزیران رسید و در تاریخ 17/10/1393 تصویب­نامه آن جهت اجرا به وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و نیز سازمان مدیریت و برنامه ریزی (سابق) ابلاغ شد.09188182128
مطابق قانون ذکر شده در بند یک، کلیه مشمولین با رعایت کلیه قوانین و مقررات جاری در خصوص امور استخدامی مطابق ماده 44 قانون مدیریت خدمات کشوری و دستورالعمل اجرایی آن در تاریخ 1/03/1394 با شرکت در اولین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه­های اجرایی و طی کردن کلیه مراحل قانونی آزمون کتبی، مصاحبه تخصصی و گزینش در نهایت اسامی 3569 نفر به عنوان پذیرفته شده نهایی (قبولی) در تاریخ 18/09/1394 از طریق سایت سنجش آموزش کشور اعلام شد.

مطابق مواد 20 و 21 دستور العمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی برای استخدام افراد در دستگاه­های اجرایی موضوع بخشنامه شماره 5797/93/200 ، سازمان آموزش فنی و حرفه ­ای کشور می بایست حداکثر ظرف مدت سه ماه از تاریخ اعلام نتیجه نهایی قبولی اقدامات قانونی لازم را جهت اخذ شماره مستخدم پیمانی از سازمان مدیریت و برنامه ریزی (سابق) برای تبدیل وضعیت استخدامی کلیه پذیرفته شدگان نهایی از حق التدریس به پیمانی و نیز صدور حکم کارگزینی مربوطه، حداکثر تا تاریخ 18/12/1394 معمول می­داشت.
اما علی رغم گذشت بیش از 16ماه و پیگیری­ های انجام شده از طریق مراجعات و مکاتبات متعدد و مکرر با مسئولان محترم در سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی ، سازمان اداری و استخدامی کشور و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، تبدیل وضعیت استخدامی برای حدود 2300 مربی نهایی و انجام شده است و برای تعداد بیش از 1200 نفر از افراد پذیرفته شده نهایی اقدام موثر و عملی برای مرتفع شدن مشکل با عنوان شدن مشکل کمبود پست سازمانی، انجام نشده است و سازمان آموزش فنی و حرفه­ ای کشور به عنوان دستگاه متبوع و سازمان اداری و استخدامی کشور به عنوان مرجع و متولی امور استخدامی هنوز موفق به اجرای کامل قانون یاد شده نشده اند.
لذا از محضر جنابعالی خواهشمندیم در آغاز این سالی که از سوی مقام معظم رهبری مزین به عنوان اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال شده است با بذل دستور اقدام آنی جهت تعیین تکلیف 1200 مربی باقیمانده زمینه لازم جهت تحقق اهداف فوق و بهبود وضعیت شغلی و معیشتی این مربیان زحمتکش را فراهم آوردید.
قبلا از همکاری جنابعالی کمال تشکر و امتنان را داریم.

انتهای پیام/

ارسال نظر