«ناگفته‌های دمشق» باید تبدیل به فیلم شود/ صهیونیسم با حمله به سوریه آزادی قدس را جلو انداخت
تعداد بازدید تعداد بازدید: 490 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:34 ق.ظ، چهارشنبه، 18 اردیبهشت، سال 1392 نظرات بدون نظر

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: صهیونیسم با حمله به سوریه بیش از ۸ سال پیروزی نهضت جهانی اسلام و آزادی قدس را به جلو انداخت.

13920110000210_PhotoAبه گزارش فارس، رونمایی از کتاب «ناگفته‌های دمشق» دقایقی پیش با حضور سردار ناظمی، سردار نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین و عزت‌الله الوندی (نویسنده کتاب) در سرای اهل قلم بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برگزار شد.

در ابتدای این مراسم سردار ناظمی درباره این اثر، بیان داشت: تعدادی از زائران ایرانی برای زیارت به کشور سوریه و شهر دمشق سفر کرده بودند که 48 نفر از آنان به اسارت معارضان این دولت در آمده و بعد از 159 روز آزاد می‌شوند.

وی اضافه کرد: بلافاصله بعد از آزادی این اسرا تیمی برای نگارش خاطرات آن‌ها اعزام کردیم تا از 13 نفر از اسرا در قالب تاریخ سخایی خاطرات را به ثبت برسانیم.

سردار ناظمی در پایان سخنان خود گفت: تلاش کردیم کتاب «ناگفته‌های دمشق» را با حضور نویسنده اثر در بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران رونمایی کنیم که خوشبختانه این امر محقق شد.

* الوندی: گفت‌‌وگوها در «ناگفته‌های دمشق» موازی است

در ادامه این مراسم عزت‌الله الوندی اظهار داشت: برای نگارش این اثر به آذربایجان غربی سفر کردم که با صحنه‌هایی مواجه شدیم که برخی از صحنه‌ها نه تنها برای بنده بلکه شنیدن آن برای همه بسیار تکان‌دهنده بود.

وی اضافه کرد: 48 زائر به شهر دمشق سفر کرده بودند که در اسارت رنج‌ها و شکنجه‌های بسیاری را متحمل شدند، زمانی که بنده برای انجام مصاحبه به آذربایجان غربی سفر کردم دارای موضعی بودم چرا که هیچ برداشتی از اینکه حق با چه کسانی هست، نداشتم.

الوندی ادامه داد: زمانیکه مشاهده کردم که نیروهای مخالف دولت سوریه چه شکنجه‌هایی به اسرای ایرانی وارد کرده‌اند رگ غیرت ایرانی‌ام به جوش آمد و به موضع‌گیری و بازتاب آن پرداختم.

وی افزود: تدوین این اثر بسیار دشوار بود یعنی اگر قرار بود 13 مصاحبه را پشت سر هم به نگارش در آورم، بسیار ساده بود اما طی برنامه‌ریزی‌های انجام شده تلاش کردیم تا گفت‌وگوها موازی باشند تا کتاب برای مخاطب جذاب باشد.

* سردار نقدی: صهیونیسم با حمله به سوریه 8 سال آزادی قدس را جلو انداخت

در ادامه این مراسم سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، انسان را فطرتا حق‌طلب دانست و با طرح این پرسش که انسان‌ها چگونه تن به حاکمیت ظالمان می‌دهند، گفت: منشأ آن در سه چیز مهم است؛ نخست اینکه افرادی که نسبت به حقیقت ظالم آگاهی ندارند و جاهل هستند و تصورشان از ظالم ستمگر بک حاکم خوب است.

وی اضافه کرد: دومین مطلب به افرادی اختصاص دارد که می‌ترسند و با وجود ترسشان و به نوعی با وجود فطرت حق‌طلبی که دارند آن را توجیه می‌کنند. وقتی ظلم از مرزهای قابل تأمل عبور می‌کند هر دوی این موانع برای به صحنه آمدن آدم‌ها و عینیت به جوهر حق طلبانه‌اشان روشن می‌شود.

وی افزود: اتفاقاتی که در این دهه اتفاق می‌افتد همین حادثه است، یعنی جنایات ظالمان چنان از مرزهای خودش عبور کرده که برای بشریت آشکار شده است. به نوعی که هر کسی که هر چقدر سهم داشته باشد پرده‌های تزویر کنار می‌رود و حقیقت ظلم را می‌بیند و کسانی هم که ترس دارند بر ترس خودشان غلبه و به میدان می‌آیند.

رئیس بسیج مستضعفین گفت: ظلم و جنایت از حد خودش گذشته و جان ملت‌ها به لب رسیده است و دشمن هم در این شرایط دست و پا گیر می‌شود و کارهایی را انجام می‌دهد که بیشتر خودش را ضایع می‌کند که نمونه آن حوادث اتفاق افتاده در سوریه است.

وی اضافه کرد: آنها جریان‌هایی را تحت عنوان اسلام، وهابیت و جریان تکفیری به اسلام نسبت داده‌اند و می‌خواهند مردم را از اسلام متنفر کنند اما همه آن‌ها موجب شده تا پرده از آمریکا برداشته شود.

سردار نقدی ادامه داد: هر چند کتاب «ناگفته‌های دمشق» بسیار خواندنی است اما کسانی هم که با عملکرد ظالمان آشنا نیستند با تماشای وقایع سوریه به سهولت می‌توانند اطلاعات بسیاری را از جنایات صهیونیست‌ها و آمریکا به دست بیاورند.

وی با اشاره به هتک حرمت مزار نورانی «حجر بن عدی» افزود: آنها حتی به درگذشتگان ما نیز توجه نمی‌کنند، در حالی که بعد از 1400 سال کفن و بدن یار حضرت محمد(ص) سالم است و نشان از حقانیت او است.

به گفته این مقام مسئول، حقوق بشر آموزش دهنده، تأمین کننده مادی و به نوعی حامی مالی و رسانه‌ای انسان‌های سالم است و الحمدلله که خداوند متعال دشمن ما را از احمق‌ها آفریده که هر چه پیش می‌روند بیشتر در باتلاق فرو می‌روند.

 

* اگر کسی یک جو غیرت داشته باشد با اسرائیل ستیز خواهد داشت

سردار نقدی با اشاره به حمله اخیر رژیم صهیونیستی به کشور سوریه، بیان کرد: صهیونیسم با این اقدام 7 تا 8 سال از پیروزی نهضت جهانی اسلام و آزادی قدس را به جلو انداخت، یعنی پرده‌ها را کنار زد و نشان داد سازمان جهانی جاسوسی غرب و وهابیت و جریان‌های تکفیری را به اسم اسلام عرضه می‌کنند و بر خلاف اسامی، آنها پیاده نظام‌های اسرائیل هستند.

در ادامه رئیس بسیج مستضعفین گفت: اگر کسی یک جو غیرت و انسانیت داشته باشد با اسرائیل سر ستیز و جنگ خواهد داشت و این اهل رسانه است که باید بتواند این آگاهی را به اقشار مختلف جامعه دهد تا کسانی که از حرف خود را مخفی کرده‌اند به میدان بیایند.

در پایان این مراسم، سردار نقدی با اشاره به کتاب «ناگفته‌های دمشق» عنوان کرد: این اثر جنایات سوریه در حق زائران ایرانی را به تصویر می‌کشد که اهل سینما و سایر رشته‌ها باید بتوانند آن را به تصویر بکشند.

ارسال نظر