نبض تند گلستان برای خلق حماسه‎ای دیگر
تعداد بازدید تعداد بازدید: 360 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 12:30 ب.ظ، چهارشنبه، 8 اردیبهشت، سال 1395 نظرات بدون نظر

نبض گلستان این روزها در گذر تاریخی برای آفرینش حماسه‎ای‎ دیگر در عرصه انتخابات بی‎قرار است تا دوباره بر لوح زمان حماسه حضور مسئولانه مردم این دیار شمالی حک شود.

635849966809315077به گزارش سرویس سیاسی رادکانا به نقل از فارس، این روزها در رگ شهرهای گلستان خونی تازه جاری است و شور انتخاباتی همه را فرا گرفته است، از رسانه‎های مجازی گرفته تا محفل‎های خصوصی و عمومی و کاندیداهای که خود را برای برد و باخت این رقابت سرنوشت‎ساز سیاسی منطقه آماده کرده‎اند.

نقش رسانه‎های مجازی بیش از هر روش تبلیغاتی گلستانی‎ها را به خود مشغول ساخته و تقریبا همه نامزدها با ایجاد کانال هواداران و حامیان خود سعی در انتقال برنامه‎های تبلیغاتی و نظرات خود به مخاطبان این شبکه‎ها دارند.

روش‎های سنتی و کلاسیک تبلیغاتی نیز همچون چسباندن عکس و بنر‎های تبلغاتی، شهر‎های درگیر با انتخابات مرحله دوم را دربرگرفته و کمپن‎های تبلیغاتی نیز این روزها به اوج خود رسیده است.

از حضور مقامات سرشناس کشوری گرفته تا هنرمندان محبوب سینما، همه و همه برای ایجاد شور بیشتر انتخاباتی در این استان سیاسی کافی به نظر می‎رسد تا کفه ترازو هم به ظاهر به سمت یک نامزد انتخاباتی سنگینی کند.

دبیر ستاد انتخابات استان گلستان با اشاره به وجود شور انتخاباتی در گلستان گفت: تجربه ثابت کرده که در مرحله دوم به دلایلی انتخابات از گرمای مرحله اول برخوردار نیست و شاهد افت مشارکت خواهیم بود، اما خوشبختانه اکنون فضای مطلوبی در این مرحله وجود دارد.

*گلستان به دنبال تکرار کسب رتبه اول مشارکت کشور در انتخابات

حسن کاغذلو در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در گرگان اظهار کرد: در مرحله اول انتخابات، گلستانی‎ها با مشارکت 80.39 درصدی، رتبه اول کشور را دراین بخش ازآن خود کردند که این سطح مشارکت، 18 درصد بالاتر از میانگین کشوری بود.

وی اضافه کرد: اکنون نیز تمام تمهیدات و ساز و کار‎ برای برگزاری انتخاباتی سالم، توام با مشارکت حداکثری در استان فراهم شده است.

کاغذلو ادامه داد: این تمهیدات، شامل آموزش‎های مجدد برای عوامل شعب اخذ رای، آسیب‎شناسی نواقص مرحله اول و برطرف ساختن آن و آماده سازی ملزومات انتخابات همچون تعرفه رای، صندوق‎ها و مهرهای انتخاباتی است.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل حساسیت مرحله دوم انتخابات همه جوانب امنیتی این دوره از انتخابات پیش‎بینی شده تا خدای ناکرده در این بخش مشکلی ایجاد نشود.

دبیر ستاد انتخابات استان گلستان یادآور شد: برای جلوگیری از ورود افراد غیرمسئول و سوء استفاده احتمالی، کارت‎های اعضای شعب رای نیز دارای هولوگرام است تا از سوء استفاده‎های احتمالی جلوگیری شود.

کاغذلو با تاکید بر نصب بنر در سر درب هر شعبه اخذ رای تصریح کرد: این بنرها با عنوان معرفی محل رای ‎گیری در سردر شعبه در مقیاس یک تا دو متر مربع نصب خواهد شد تا شهروندان در زمینه شناسایی شعب اخذ رای با مشکلی مواجه نشوند.

*تمهیدات لازم امنیتی برای این دوره از انتخابات گلستان

 وی ادامه داد: هشت صبح فردا پنج‎شنبه پایان تبلیغات نامزدهای انتخاباتی است و از ساعت هشت صبح روز جمعه به مدت 10 ساعت انتخابات برگزار می‎شود که در صورت نیاز این زمان تمدید خواهد شد.

کاغذلو با اشاره به روند انتخابات مرحله دوم در گلستان افزود: دراین مرحله، سه حوزه انتخابیه و 10 شهرستان سطح استان درگیر انتخابات هستند که ازاین حوزه‎ها چهار نماینده راهی مجلس و شورای اسلامی خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه تاکنون تخلف خاصی درزمینه تبلیغات انتخابات به این ستاد گزارش نشده اما انتظار داریم درادامه این روند، نامزدهای انتخاباتی و هوادارانشان ضمن رعایت اخلاق انتخاباتی و حفظ آرامش از تخریب رقبا پرهیز کنند تا فضا برای مشارکتی سالم و حداکثری بیش از پیش در استان مهیا شود.

 همچنین معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان گفت: مرحله دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در سه حوزه انتخابیه استان گلستان شامل 10 شهرستان برگزار می‌شود که نسبت به سایر استان‌های کشور، روزهای پرکارتری را سپری می‌‌کند.

*تاکید بر برگزاری انتخاباتی سالم و رقابتی

 به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، علی اصغر طهماسبی در گفت‎وگو با خبرنگاران ضمن  بیان آمادگی کامل این ستاد برای برگزاری یک انتخاباتی پرشور اظهار کرد: همه امکانات و ملزومات از قبل پیش‌بینی شده و مهیا است، تعرفه‌ها نیز در اختیار فرمانداری‌ها قرار گرفته و مهرهای مرحله دوم آماده است.

وی ادامه داد: همچنین کاربران و نیروهای حاضر در شعب اخذ رأی از سوی فرمانداری‌ها مشخص شده و آموزش‌های لازم را فرا گرفته‌اند.

رئیس ستاد انتخابات استان گلستان خاطرنشان کرد: انتخابات یکی از اجزای دموکراسی است و باید برگزار شود تا مردم بتوانند به صورت مستقیم در تعیین سرنوشتشان سهیم باشند.

طهماسبی تصریح کرد: نگاه ما در مرحله دوم برگزاری انتخابات همان نگاهی است که قانون تعریف کرده، ما تمام توان خود را به کار گرفته‌ایم تا انتخابات 10 اردیبهشت در سلامت و امنیت کامل برگزار شود.

روز جمعه روز سرنوشت‎سازی است و به نظر می‎رسد، گلستانی‎های آگاه، با حضوری سبز دوباره، حماسه‎ای بزرگ رقم خواهند زد تا نمانیدگان آنان با پشتوانه رای حداکثری درمجلس شورای اسلامی حاضر شوند و پیگیر مطالبات این استان محروم از کشور باشند.

انتها ی پیام/

 

ارسال نظر