نبوت در بستر امامت تداوم پیدا می کند/ بدون تحقق عصمت و علم غیبت فلسفه غدیر تداوم پیدا نمی کند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 417 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:46 ب.ظ، پنج شنبه، 2 آبان، سال 1392 نظرات بدون نظر

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت : اراده خدا بر این بود که نبوت در بستر امامت تداوم پیدا کند و بدون عصمت و علم غیبت دین کامل نمی شود و بزرگترین نعمت خداوند به انسان ها نیز رهبری الهی است.

thumb271-46fb7a199235af12b5925428be39a2fc

گزارش رادکانا ؛ حجت الاسلام علی سعیدی در همایش رهروان ولایت که با حضور طلاب و روحانیون استان گلستان برگزار شد به پیام ها و عبرت هایی واقعه غدیر اشاره کرد و گفت : ائمه معصومین علیه السلام برای انجام رسالت پاسداری از دین هزینه زیادی پرداختند و در این راه با اهداء جانشان از آن دفاع کردند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه اراده خدا بر این بود که نبوت در بستر امامت تداوم پیدا کند افزود : بدون تحقق عصمت و علم غیبت فلسفه غدیر تداوم پیدا نمی کند و این فقط با رهبری امام معصوم امکان پذیر است و بدون عصمت و علم غیبت دین کامل نمی شود و بزرگترین نعمت خداوند به انسان ها نیز رهبری الهی است.

حجت الاسلام سعیدی با اشاره به نقش مردم در تحقق حاکمیت تصریح کرد : نقش مردم تولید قدرت است و تولید ولایت نیست.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اعلام اینکه پاسداری از رسالت دین بصیرت می خواهد، افزود: صیانت از دین وشریعت خیلی مهم است و در این راه باید در تمامی زمینه ها یک کارشناس فرهنگی بود و کمبودها را شناسایی کرد .

وی در ادامه خاطر نشان کرد : امام خمینی (ره) در اوایل انقلاب اسلامی در برابر برخی از افراد که با تفکر و ایده جمهوری دموکراتیک داشتند ایستادگی کرد و با قدرت بیان نمود دین همه زندگی بشر را اداره می کند و فقط جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد.

حجت الاسلام سعیدی با بیان ضرورت تشکیل حکومت اسلامی گفت: مهمترین وظیفه رهبری الهی ارائه نسخه مناسب زندگی و سعادت به بشریت و عملیاتی کردن آن است که بدون سیستم حکومت نمی توان آن را اجرا کرد لذا درمی یابیم که دین اسلام یک دین حکومتی است.

ارسال نظر