نجات معجز آسای جوان ۳۰ ساله که دو روز در کوه تشنج کرده بود
تعداد بازدید تعداد بازدید: 196 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 6:34 ب.ظ، شنبه، 21 اسفند، سال 1395 نظرات بدون نظر

جوان ۳۰ ساله ای که برای چیدن کرفس به کوههای آقاسید رفته بود بعد از اینکه توسط منابع محلی گفته شد فوت کرده است با امداد و نجات شبانه روزی تیم امداد کوهستان جمعیت هلال احمر کوهرنگ از مرگ حتمی نجات یافت.

به گزارش سرویس حوادث رادکانا؛ پایگاه خبری کوهرنگ خبر در خبری به نام، منابع محلی روستای آقاسید مرگ مرد 30 ساله را تایید کردند را روی خروجی خود قرار داد اما رئیس جمعیت هلال احمر کوهرنگ در خبری خوشحال کننده از زنده بودن وی خبر داد.

بیژن طاهری رئیس جمعیت هلال احمر کوهرنگ افزود: تیم امداد و نجات کوهستان این جمعیت متشکل از 4 نجاتگر بهمراه راهنمایان محلی بعد از 10 ساعت پیاده روی در ارتفاعات خطرناک و کوههای صعب العبور توانستند این جوان 30 ساله را نجات دهند.

طاهری گفت: با اینکه اهالی اصرار داشتند که فرد مورد نظر فوت کرده است و درون غاری رها شده است اما تیم امداد کوهستان با امید زیادی سختی کوهها و خطرات را به جان خریدند و وی را از مرگ حتمی نجات دادند.

رئیس جمعیت هلال احمر کوهرنگ بیان داشت: با توجه به سخت بودن مسیر، خالی بودن برف، سرمای سوزناک و لیز بودن ارتفاعات و شیب های خطرناک بعد از پیاده روی 9 ساعته مصدوم را با کمک تعدادی از مردم به سمت استان خوزستان به روستای چلو حمل کرده و به بیمارستان تحویل جهت معالجه تحویل دادند و خانواده وی را از نگرانی درآوردند.

آقای طاهری با اشاره به نزدیک بودن ایام نوروز و هجوم افراد سودجو برای چیدن کرفس خواست از ورود به ارتفاعات و کوهها با توجه به وضعیت خطرناک کوهها خوداری کنند.

به گزارش کوهرنگ خبر، ساعت 14 عصر روز چهارشنبه  18 اسفند ماه طی تماس تلفنی از اهالی مبنی بر اینکه یک جوان 30 ساله بهمراه دوستان خود جهت جمع آوری کرفس به کوههای صعب العبور آقاسید رفته است که از سرنوشت وی خبر نیست به جمعیت هلال احمر اطلاع داده شد که خوشبختانه این فرد با امداد و نجات جمعیت هلال احمر کوهرنگ از مرگ نجات یافت.

انتهای پیام/

ارسال نظر