نجفی: فریب بازیگران ایرانی توسط شبکه «جم تی وی»/ جعفر دهقان: وعده‎های دروغین شبکه‎های ماهواره‎ای برای جذب بازیگر
تعداد بازدید تعداد بازدید: 226 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:22 ق.ظ، چهارشنبه، 5 آبان، سال 1395 نظرات بدون نظر

در طول یک سال گذشته شاهد پیوستن تعدادی از بازیگران به شبکه های برون مرزی همچون GEM بودیم و چیزی که این روزها سروصدای زیادی به پا کرده، احساس ندامت تعدادی از این بازیگران همچون “رابعه اسکویی” از سراب این شبکه ضدفرهنگی بوده است که بیانگر نیت شوم این شبکه در سوء استفاده کاری از هنرمندان ایرانی است.

golestanema15به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا به نقل از تهران نیوز ، شبکه ماهواره ای جم از سال ۲۰۰۶ میلادی با شعار «جم همه ی شما را دوست دارد» آغاز به کار کرد و به عنوان یکی از شبکه‌های تلویزیونی «گروه موسیقی و سرگرمی عمومی» (General Entertainment and Music Group) با محتوای برنامه‌هایی نظیر “فیلم‌های سینمایی”، “مجموعه‌ها و سریال‌های تلویزیونی”، “مستندهای تلویزیونی”، “برنامه‌های آموزشی” و سایر برنامه‌های سرگرم‌کننده جهان تشکیل شد و در طول دو سال گذشته تلاش خود را در جهت جذب بازیگران و هنرمندان ایران به کار گرفته است.

متاسفانه در طول یک سال گذشته بازیگرانی که در ایران آنچنان مطرح نبوده و یا اینکه برای بازی در فیلم ها پیشنهاد خوبی نداشتند ترک از ایران را در پیش گرفتند و تعدادی از بازیگران زن حتی دست به اقدام کشف حجاب زدند تا اینکه از این طریق به این شبکه به پیوندند.

چکامه چمن ماه، صدف طاهریان، رابعه اسکویی، بهارک صالح نیا، پردیس افکاری و مانی کسراییان، رامسین کبریتی و هرمز سیرتی و… بازیگران نه چندان مطرحی بودند که تا کنون به شبکه جم پیوستند اما گویا تصور این بازیگران از جم تی وی، تصوری اشتباه بوده است، چرا که این روزها خبر از جدایی تعدادی از بازیگران ایرانی از این شبکه به گوش می رسد.

جدایی بازیگران ایرانی از شبکه جم و احساس ندامت آنان

پس از هرمز سیریتی که با جدایی از شبکه جم تی وی به ایران بازگشته، رابعه اسکویی نیز از این شبکه جدا شده اما هنوز قصد بازگشت به ایران را ندارد و در ترکیه باقی مانده است. این بازیگر پس از جدایی از این شبکه گفت و گویی داشته که تصویری از آنچه در این شبکه برای یک بازیگر سینما رقم می‌خورد را تا حدودی به نمایش می‌گذارد.

رابعه اسکویی در این گفت و گو که بخش‌هایی از آن منتشر شده، تأکید می‌کند: «یک درصد فکر نمی‌کردم از ایران خارج شوم اما شرایط این شد که من آمدم و الان فکر می‌کنم راه من یک راه عجیب و غریبی بوده که بعد از این همه سال تجربه، یک قدر دیوانگی می‌خواهد که ۲۵ سال سابقه کاری و محبوبیت را بگذاری و بیایی و بخواهی برای یک کاری شروع کنی. نمی‌دانم سرنوشت برای من چه رقم زد.»

این بازیگر سینما و تلویزیون می‌گوید: «کوچ کردم به یک جایی که یک کاری انجام دهم. نوع نگاهمان با همدیگر فرق می‌کند. الان که از بیرون نگاه می‌کنم، باید تصمیم بگیرم که چکار باید کنم. برای همین افکارم مشوش است. باید به خودم سروسامان بدهم که اصلاً می‌خواهم بازیگری را ادامه دهم یا نه؟ من چون تازه از شبکه جم بیرون آمده‌ام، باید یک مقدار استراحت کنم ولی ترجیحم این است با شبکه‌های ایرانی که یک بار اشتباه کردم، دوباره اشتباهم را تکرار نکنم.»

۱۹۱۰۲۹۵_۱۹۳

ضعف مالی جم تی وی تاکید بر تسویه حساب بازیگران ایرانی

در روزهای اخیر، انتشار یک نامه با امضای مدیر شبکه «جم تی وی» خطاب به بازیگران و عوامل طرف قرارداد با این شبکه، مبنی بر عدم برخورداری این شبکه از ظرفیت مالی و تولیدی لازم برای استمرار خدمت گرفتن آنها و تأکید بر تسویه حساب در پایان قراردادشان با این شبکه، به منزله بسته شدن درها برای گروهی از بازیگران و عوامل تولید بود؛ واقعه‌ای که ضربه جبران ناپذیری به چهره‌های پیوسته به این شبکه ماهواره‌ای خواهد زد.

جم‌تی وی در واکنش به رسانه‌ای شدن این نامه، اقدام به پخش ویدیویی تحت عنوان رپرتاژ نمود. در این رپرتاژ که اکنون در فضای مجازی نیز موجود است، با شماری از بازیگران نظیر بهارک صالح نیا، چکامه چمن ماه، مانی کسراییان، رامسین کبریتی و بهناز سلیمانی گفت‌وگو شده و درباره روند فعالیت‌هایشان در شبکه جم سخن به میان می‌آید و تلاش می‌شود، این موضوع رد شود. با این حال در همین رپرتاژ، تلویحاً اصالت نامه تأیید می‌شود و بازیگران تأکید می‌کنند آنچه رخ داده، طبیعی است و در هر پروژه سینمایی، بازیگران قراردادی همکاری می‌کنند و سپس برای پروژه بعدی قرار می‌بندند.

راه را برای فرزندان خطاکار نمی‌بندیم

حجت‌الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی در برنامه متن حاشیه شبکه ۳ پیرامون بازیگران پیوسته به شبکه GEM اظهار داشت: این یک حادثه تأسف‌بار بود و مدتی موجی را در کشور ایجاد کرد. این موج با کمک تبلیغات داخلی و خارجی ایجاد شد. این افراد فکر می‌کردند با مهاجرت به خارج از کشور زندگی بهتری خواهند داشت بنابراین آرام آرام شاهد خروج تعدادی از بازیگران بودیم.

وی با بیان اینکه برخی از این مهاجرین طی تماس‌هایی ابراز ندامت کردند و بخش حراست نیز برخوردهای خوبی با این افراد داشت، اظهارداشت: راه بازگشتبه خانه پدری را نبسته‌ایم تا اگر خواستند بازگردند با این افراد باید چه کرد. بنابراین با بخش‌های مختلف صحبت کردیم چرا که رأفت اسلامی در نظام جمهوری اسلامی ایران اینگونه است هرچند که برخورد لازم و قانونی با بازیگران پیوسته به شبکه GEM صورت خواهد گرفت و آنها نیز این موضوع را پذیرفته‌اند.

ایوبی در پاسخ به اینکه این افراد پس از بازگشت ممنوع‌الفعالیت خواهند بود، گفت: تا به امروز حدود ۱۰-۱۲ نفر از این مهاجرین بازگشته‌اند و اظهار ندامت کرده‌اند، ما نیز بر صندلی پدری نشسته‌ایم بنابراین راه را بر فرزندان خطاکار نمی‌بندیم. اینکه چه برخوردی پس از بازگشت با این افراد خواهد شد تنها در اختیار سازمان سینمایی نیست.

فریب دادن بازیگران ایرانی توسط شبکه «جم تی وی» 

احمد نجفی بازیگر فیلم سینمایی «توفان شن» و مجری برنامه «صندلی داغ» در گفتگو خبرنگار فرهنگی «تهران نیوز» با اشاره به اینکه شبکه جم تی وی با جذب بازیگران ایرانی، آنها را فریب داده است گفت: شبکه های ماهواره ای با هدف جذب این بازیگران و بالابردن شمار بینندگان خودشان، تعدادی از بازیگران ایرانی را جذب شبکه شان نموده اند اما بازیگرانی که به شبکه های ماهواره ای می روند در آنجا اذیت شده و سرخورده می شوند و بعد از حضورشان در خارج از کشور، از آنها سوء استفاده کاری می شود.

وی ادامه داد: این بازیگران ممکن است که در چند سریال ایفای نقش کنند اما این نقش ها تداوم نخواهد داشت و افراد دیگری جای آنها را می گیرند و این بازیگران را کنار می گذارند، چرا که این بازیگران کاربرد زیادی به مرور زمان برایشان ندارد.

نجفی در پایان خاطر نشان کرد: عده ای از بازیگران آگاهانه به این شبکه ها می روند و عده ای هم نا آگاهانه و به بقیه هم سفارش می کنند که به این شبکه ها بروند و فکر می کنند که چه دروازه ای برای آنها باز است اما به مرور زمان به اشتباه خود پی می برند.

وعده های دروغین شبکه های ماهواره ای برای جذب بازیگران 

جعفر دهقان بازیگر سریال یوسف پیامبر(ع) در گفتگو با خبرنگار فرهنگی«تهران نیوز» با بیان اینکه پیوستن به شبکه های ماهواره ای، کاری اشتباه و بیهوده است اظهار داشت: شبکه های ماهواره ای از بیکاری بازیگران ایرانی اطلاع دارند و به همین دلیل با دادن وعده های دروغین به بازیگران، جذب آنها را در برنامه خود دارند و در این راه موفق به بکارگیری تعدادی از بازیگران شده اند و اکنون قصد سوء استفاده از آنان را دارند.

وی افزود: این شبکه به راحتی پول در اختیار این بازیگران قرار نمی دهند و تا می توانند سوء استفاده می کنند و بازیگران ما هم اذیت می شوند و به ناچار به ایران باز می گردند.

دهقان افزود: نیاز است که با حمایت از بازیگران در داخل کشور، مانع حضور این چهره های هنری به خارج از کشور شویم.

پیوستن بازیگران به شبکه های ماهواره ای از ریشه اشتباه است

علیرام نورایی بازیگر سینما و تلویزیون در گفتگو با خبرنگار فرهنگی «تهران نیوز» با بیان اینکه حضور بازیگران ایرانی در شبکه های ماهواره ای باعث ایجاد یاس و ناامیدی در آنان خواهد شد، گفت: اینکه تعدادی از بازیگران به شبکه های ماهواره ای رفتند از ابتدا کار اشتباهی بود که دوستان انجام دادند و این کار،سرابی بیش نبود.

وی ادامه داد: بنده برای همه بازیگران ایرانی آرزوی موفقیت دارم ولی اصولا اگر قرار باشد اتفاقی بیفتد این مسئله باید در مملکت خودمان برای بازیگران باشد نه در کشور بیگانه و توسط شبکه هایی که فرهنگ کشورمان را نشانه رفته اند.

نورایی در پایان افزود: شبکه های ماهواره ای، بنیان خانواده تخریب می کنند و باعث می شوند که از فرهنگ دینی و اسلامی خودمان فاصله بگیریم و پیوستن برخی بازیگران به این شبکه ها از ریشه اشتباه است.

شرایط مالی شبکه های ماهواره ای از داخل کشورمان بدتر است

محمود پاک نیت بازیگر فیلم «شهرزاد» در گفتگو با خبرنگار فرهنگی «تهران نیوز» با اشاره به اینکه حضور بازیگران ایرانی در شبکه هایی نظیر جم تی وی هرگز باعث موفقیت آنان نخواهد شد و بی شک دیر یا زود از کرده خود پشیمان خواهند شد، ابراز داشت: عدادی از بازیگران به شبکه های ماهواره ای رفته اند شاید علتش کمبود کار در اینجا بوده یا شاید فکر کرده اند فضای بازی است که می توانند خود را نشان دهند ولی در آنجا هم خیلی از آنها استقبال نشده است آنطور که من شنیدم حمایت مالی هم نمی شوند و حتی می گویند وضعشان از اینجا هم بدتر است.

وی افزود: کاش در داخل کشورمان آنقدر از بازیگران حمایت می شد که کار به اینجاها کشیده نمی شد و امیدوارم که احساس ندامت بازیگران جدا شده از شبکه جم تی وی، درسی برای سایر بازیگران باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر