نخستین یادواره شهدای هنرمند گلستان فردا در کردکوی برگزار می شود
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,086 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:33 ب.ظ، سه شنبه، 19 فروردین، سال 1393 نظرات یک نظر

فرشید کلته دبیر نخستین یادواره شهدای هنرمند استان گلستان از برگزاری این یادواره در روز چهارشنبه همین هفته در شهرستان کردکوی خبر داد.

337_1385451477به گزارش خبرنگار رادکانا، فرشید کلته در جلسه کارگروه فرهنگ ایثار و شهادت که در فرمانداری کردکوی برگزار شد از برگزاری نخستین یادواره شهدای هنرمند گلستان در این شهرستان خبر داد و افزود: این یادواره بمناسبت سالروز شهادت سید شهیدان اهل قلم شهید سیدمرتضی آوینی و روز هنر انقلاب اسلامی و روز بسیج هنرمندان از ساعت 10:30 روز چهارشنبه 20/1/93 در تالار شهید شهید بهشتی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کردکوی برگزار می‌شود.

 تا به امروز 48 شهید هنرمند شناسایی شد

کلته در ادامه گفت: تا به امروز موفق به شناسایی اسمی، 63 شهید در استان شدیم که از این تعداد، مدارکی به دستمان رسیده که مشخص شد 49 شهید، هنرمند می باشند و برای اثبات مابقی نتوانستیم مدارکی جمع آوری کنیم که دال بر هنرمند بودن این شهدای عزیز باشد.

وی تعداد مدعوین در این یادواره را 300 نفر برآورد کرد و افزود: اکثریت مهمانان این یادواره خانواده های شهدای هنرمند، ایثارگران و جانبازان و هنرمندان معاصر شهرستان و استان می باشند.

فرشید کلته بیان داشت: دکتر غلامرضا منتظری مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان و علی اکبر بسطامی در این مراسم به سخنرانی و مداحی خواهند پرداخت.

دبیر نخستین یادواره شهدای هنرمند گلستان تأکید کرد: این یادواره باید جرقه ای باشد برای برگزاری دومین یادواره تا خود مردم در دومین یادواره به ما مراجعه کنند و شهدای هنرمند شهر و دیار خود را به دبیرخانه یادواره معرفی کنند.

برپایی نمایشگاه آثار شهدای هنرمند گلستان در نخستین یادواره شهدای هنرمند

کلته از برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی در این یادواره خبر داد و اظهار داشت: قرار است یک نمایشگاه از آثار جمع آوری شده از شهدای هنرمند گلستان در اداره فرهنگ و ارشاد کردکوی در همین مراسم برپا شود تا مدعوین و هنرمندان بتوانند از آن بهره مند شوند.

وی افزود: در کنار این نمایشگاه تصاویر شهدای هنرمند را به صورت قاب عکس درآورده و با آرم و لوح یادواره تقدیم خانواده های شهدا می کنیم.

انتخاب سه شهید شاخص هنرمند گلستان و رونمایی از کتاب مختص شهدای هنرمند 

کلته از انتخاب سه شهید به عنوان شهید شاخص خبر داد و خاطرنشان کرد: سه شهید شاخص هنرمند استان را قبل از برگزاری یادواره شناسایی می کنیم و برای این سه شهید سه فیلم مستند تهیه می کنیم و در همین یادواره از این فیلمهای مستند رونمایی می شود.

وی ادامه داد: از کتابی که مختص معرفی 48 شهید هنرمند استان که این تعداد امکان دارد تا روز یادواره افزایش پیدا کند رونمایی خواهد شد.

هدف الگوسازی و شاخص قرار دادن شهدای هنرمند برای هنرمندان جوان امروزی

دبیر نخستین یادواره شهدای هنرمند گلستان هدف از برگزاری این یادواره را الگوسازی برای هنرمندان جوانی که امروز تمامی دنیا بسیج شده اند تا آنان را از محور اسلامی و انقلابی خارج کنند دانست و افزود: تهاجم فرهنگی امروزه با تمام قوا بر روی این قشر از جامعه مشغول به فعالیت است لذا یکی از وظایف مهم ما ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و سیاست گذاری برای جذب هنرمندان در حوزه های مختلف و تعریف مسیری درست برای ارتقای بخش فرهنگ و هنر است.

وی افزود: از اهداف دیگر این یادواره این است که هنرمندانی که امروزه مشغول به فعالیت هستند شاخص ها را فراموش نکنند، شاخص هنرمندان هم مانند دیگر اقشار، شهدا هستند؛ شهدایی که علاوه بر هنری که خود داشتند هنر شهادت را به مرصه ظهور گذاشتند.

نخستین یادواره شهدای هنرمند گلستان به همت سازمان بسیج هنرمندان گلستان، فرمانداری کردکوی، ناحیه مقاومت بسیج سپاه کردکوی، بسیج هنرمندان شهرستان کردکوی، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کردکوی و سایر فرمانداری ها، ادارات و نهادهای شهرستان های استان گلستان در شهرستان کردکوی برگزار خواهد شد.

ضمنا همشهریان و هم استانی های عزیز می توانند برای ارائه اسناد و مدارک شهدای خود که مشخص می کند در غافله شهدای هنرمند قرار می گیرند به دبیرخانه بسیج هنرمندان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال نمایند تا شهید هنرمندی از این غافله بازنماند.

گلستان بلاگ می گوید:

سلام
با تشکر از مطلب خوب شما
این مطلب با نام خودتان در گلستان بلاگ منتشر شد.
http://golestanblog.ir/%D9%86%D8%AE%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D9%86-%DB%8C%D8%A7%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%B4%D9%87%D8%AF%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%86%D8%B1%D9%85%D9%86%D8%AF-%DA%AF%D9%84%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D9%81%D8%B1/
منتظر مطالب بعدی شما هستیم.

ارسال نظر