نرخ سنواتی کشتار در کشتارگاه اینچه برون اعلام شد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 225 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:14 ق.ظ، یکشنبه، 27 فروردین، سال 1396 نظرات بدون نظر

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان کردکوی از اعلام نرخ سنواتی کشتار دام سبک و سنگین در کشتارگاه اینچه برون خبرداد.

به گزارش سرویس اقتصادی رادکانا؛ احمدی وطنی در تشریح جزئیات این خبر به خبرنگار ما گفت: به استناد مفاد تفاهمنامه استانی که بین کشتارگاه و اتحادیه قصابان بسته شده هر سال نرخ کشتار دام سبک و سنگین توسط کارگروه استانی مشخص می شود.

وی اظهار داشت: این کارگروه در فروردین ماه سال جاری تشکیل شد و نرح سنواتی را برای دام های سبک و سنگین مشخص کرد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان کردکوی با بیان اینکه این نرخ همه ساله بصورت استانی مشخص می شود، افزود: دستگاه هایی همچون صنعت، معدن و تجارت، استانداری، بهداشت، دامپزشکی، اصناف و اتحادیه قصابان در این کارگروه حضور دارند و در تعیین نرح سنواتی کشتار نقش دارند.

وطنی اعلام کرد: در سال 96، نرخ کشتار برای کلیه دامهای سنگین به ازای هر رأس 900 هزار ریال تعیین گردیده است.

وی با بیان اینکه نرخ سنواتی امسال برای دام های سبک بصورت کلیویی تعیین شده است، خاطرنشان کرد: یعنی به ازای هر کیلو لاشه 6 هزار و 770 ریال نرخ کشتار تعیین شده و بعلاوه مبلغ 56 هزار و 560 ریال بصورت ثابت به ازای هر رأس دام بابت هزینه های ورودی باید پرداخت شود.

این مقام مسئول یادآور شد: کلیه آلایشان خوراکی و غیرخوراکی که مربوط به خود دام می شود متعلق به خود قصاب بوده و چنانچه تمایل داشته باشد به کشتارگاه بفروشد می تواند به قیمت توافقی به کشتارگاه واگذار کند که این واگذاری از هزینه های کشتار کسر خواهد کرد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت کردکوی گفت: بابت تمیز کردن کله پاچه و سیرابی به ازای هر دست دام سبک مبلغ 30 هزار ریال کارمزد توسط کشتارگاه دریافت خواهد شد.

وطنی تصریح کرد: کشتارگاه صنعتی اینچه برون موظف است حمل رایگان لاشه را تا محل واحد صنفی قصابی به عهده داشته باشد.

وی افزود: تاریخ اجرای این تفاهمنامه از 1 فروردین ماه 96 تا پایان سال جاری یعنی به مدت یک سال می باشد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت کردکوی اظهار داشت: برای تمام هزینه های تعیین شده برای کشتار دام های سبک و سنگین مالیات بر ارزش افزوده هم به کارمزدهای فوق افزوده خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر