نزول باران رحمت الهی بر فرق زمین/ “قدر” استثنایی ترین شب بشریت
تعداد بازدید تعداد بازدید: 635 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 12:41 ب.ظ، شنبه، 5 مرداد، سال 1392 نظرات بدون نظر

امشب رحمت دوست مانند باران جاریست و از آسمان باران انا انزلنا بر فرق زمین می بارد تا دلهای زنگار گرفته از گناه را صیقل دهد.

yyyyyyyyبه گزارش رادکانا، امشب بزرگ‌ترین میدان‌گاه سبقت گرفتن اولاد آدم در خیرات است و در شب قدر، آوای ایمان را در گوش جان انسان‌ها ترنم می‌کند و خدا دنبال بهانه ای است برای بخشش.
مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان درباره اهمیت شبهای قدر به خبرنگار مهر گفت: شب قدر در قرآن فضیلتش بیشتر از هزار ماه بیان شده و امام صادق (ع) فرموده اند که درک شب قدر براحتی مقدور نیست.
حجت الاسلام نورالله ولی نژاد افزود: خداوند در جهان هستی، یک چیزهایی را انتخاب کرد، به عنوان نمونه قرآن کتاب برتر، کعبه بهترین خانه روی زمین، پیامبر اسلام بهترین پیامبر، رمضان برترین ماه و قدر برترین شب در طول سال است.
وی اظهار داشت: با توجه به این ویژگی که در شب قدر وجود دارد، شب نرول قرآن نیز است و عظمت کار دو چندان شده است و به دلیل نزول ملائکه ها باز بر اهمیت آن افزوده شده است.
قدر؛ استثنایی ترین شب تاریخ بشریت 
وی از شب قدر به عنوان شب نزول رحمت الهی یاد کرد و گفت: رحمت خداوند در شب قدر نازل می شود و در این شب درهای جهنم بسته می شود.
حجت الاسلام ولی نژاد یادآور شد: شب قدر، شب استثنایی تاریخ بشریت است و اگر کسب آن را قدر نداند ضرر کرده و همه باید از این شبها استفاده کنیم زیرا فرصت مغتنمی است که ممکن است تکرار آن میسر نباشد.
نیازمندان در قدر فراموش نشوند
وی عنوان کرد: از آنجاییکه شب قدر مصادف با شهادت حضرت علی (ع) شده است، تقارن این دو دارای راز و رمز فراوانی است و امیدواریم بتوانیم از شبهای قدر استفاده بیشتری بکنیم.
مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان تاکید کرد: دراین شبها مستمندان و نیازمندان را نیز نباید فراموش کرد و باید از آنان دستگیری کرد.
مقدرات انسان در قدر تعیین می شود
همچنین نماینده ولی فقیه در گلستان نیز گفت: در شب قدر، مقدرات انسانها در آن معین و مشخص می شود و اینکه انسان در سال آینده چه وضعی خواهد یافت .
آیت الله سید کاظم نورمفیدی افزود: با رفتن به در خانه خدای متعال و با دعا می توانیم در مقدراتی که تقدیر می شود نقشی ایفا کنیم.
وی اظهار داشت: از اینکه در شب قدر تعیین مقدرات می شود، مهم است و چون شب با قدر و منزلتی است از این جهت به آن شب قدر گفته می شود.
وی عنوان کرد: همچنین در شب قدر، قرآن با قدر و منزلت بر قلب رسول خدا (ص) نازل شده است و در این شب انسانها می توانند با بهره برداری از آن، رفتن به درگاه الهی برای خود قدر و منزلت کسب کنند.
شبی برتر از هزاران ماه
امام جمعه گرگان یادآورشد: شب قدر از هزار ماه ارزشش بیشتر است و عبادات، اعمال صالحه در این شب با هزار ماه برابر می کند.
وی همچنین از شب قدر به عنوان شب نزول ملائکه یاد کرد و گفت: آنقدر در این شب ملائکه نزول پیدا می کنند که جای خالی را نمی توان در زمین دید.
نماینده ولی فقیه در گلستان تاکید کرد: باید برای شبهای قدر خود را مهیا کرد و شبی که در آن مقدرات سالانه ما مشخص می شود را با دعا و نیایش سپری کنیم.
وی با اشاره به اینکه دعای کسی در این شب رد نمی شود گفت: البته دعای چند دسته رد می شود از جمله دعای عاق والدین، دعای قاطع رحم، انسان شارب الخمر و دعای کسی که بی جهت دلش پرکینه باشد، مستجاب نمی شود.
امام جمعه گرگان بر لزوم بهره گیری بیشتر از فیوضات ماه مبارک رمضان تاکید کرد.
همزمان با شبهای قدر، مراسم احیا شب قدر در مساجد و تکایای مناطق مختلف گلستان برپا می شود.
ارسال نظر