نشست آموزشی «چگونه زیبا زندگی کنیم» در مجموعه فرهنگی میرداماد گرگان برگزار شد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,372 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 12:42 ب.ظ، پنج شنبه، 30 آذر، سال 1391 نظرات بدون نظر

روز دوشنبه ۲۷ آذرماه ۹۱ نشست آموزش خانواده با عنوان «چگونه زیبا زندگی کنیم» در تالار اندیشه مؤسسه فرهنگی میرداماد برگزار شد. در این نشست ۲ تن از کارشناسان به تببین عوامل تحکیم بنیان خانواده پرداختند.

SAM_2049به گزارش رادکانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی موسسه فرهنگی میرداماد، نشست آموزشی خانواده با عنوان چگونه زیبا زندگی کنیم ساعت 15 عصر روز دوشنبه 27 آذرماه 91 با حضور حداکثری خانواده ها و جوانان  در تالار اندیشه موسسه فرهنگی میرداماد گرگان برگزار شد.
حجت الاسلام والمسلمین فضیلت پژوهشگر و مولف کتاب کارکردهای خانواده در این نشست گفت: نهاد خانواده به یک موجود زنده شباهت دارد و اساساً کارشناسان، اجتماع و همچنین خانواده که کوچکترین اجتماع است را  یک موجود زنده می‌دانند. نهاد خانواده شباهت زیادی به یک موجود زنده دارد و اساسا کارشناسان، اجتماع و همچنین خانواده دارای روح و کنش است که بر روح و نهاد خانواده تأثیر می گذارد.
ایشان با اشاره به روابط انسانی در خانواده‌ها افزود: بزرگترها و مخصوصا پدر و مادر بزرگ‌ها نقش موثری در خانواده‌های می توانند داشته باشند و نباید این فرصت بزرگ و حضور بزرگان در جمع خانواده را از فرزندان گرفت اگر که آنان در کنار بزرگترها شیوه درست زندگی کردن را می‌آموزند.
وی در ادامه به برشمردن عوامل تحکیم خانواده و کارکردهای آن پرداخت و افزود باید خانواده ها به این مساله بسیار توجه کنند و به فرزندان خود از همان ابتدا آموزش دهند و نقش خانواده در جامعه برای نوجوانان و جوانان ما روشن شود.
ایشان یکی از عوامل تحکیم خانواده را شایسته سالاری برشمرد و گفت: پدر سالاری یا مادر سالاری و حتی فرزند سالاری همه می تواند برای خانواده مضر باشد اینکه قدرت امر و نهی و تصمیم گیری در دست یک نفر از اعضای خانواده باشد این خانواده با مشکل مواجه خواهد شد.
فضیلت ارضاء نیازهای انسانی را از دیگر کارکردهای خانواده شمرد و اضافه کرد باید به این
مساله مهم خیلی توجه شود چرا که انسان نیازهایی فراوان جسمی و روحی و روانی دارد که اگر اینها در محیط سالم خانواده ارضاء نشود یقینا جامعه را دچار مشکل خواهد کرد.
در ادامه این نشست مؤمنی از قضات دادگاههای‌خانواده دادگستری گرگان به بیان برخی از عوامل تهدید کننده خانواده‌ها پرداخت و افزود:، متاسفانه امروز بخش زیادی از وقت دادگاه های ما صرف رسیدگی به مسائل خانواده ها و طلاق می شود و ضرورت دارد تا خانواده های به آموزش نوجوانان و جوانان خود توجه بیشتری نمایند.
وقتی خانواده را همچون جسم انسان نیازمند مراقبت دانست و افزود همان گونه که برای سلامت جسمی به پزشک مراجعه می کنیم برخی اوقات لازم است که به مشاوران مجرب و کار آشنا در امر خانواده مراجعه کنیم و مسائل موجود در بین افراد خانواده را از مسیر سالم حل نماییم
وی اختلاف زیاد سن زوجین، عدم آشنایی به وظایف طرفین،تفاوت فرهنگی، هم کفنبودن،  شرایط اجتماعی و چشم و هم چشمی‌ها و … را از عوامل طلاق و مراجعه خانواده ها به دادگستری شمرد.
لازم به یادآوری است در پایان این نشست  کارشناسان به پرسش‌های حاضرین پاسخ گفتند.

SAM_2047

ارسال نظر