نشست هم اندیشی بسیجیان فرهنگی در کردکوی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 543 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:39 ق.ظ، سه شنبه، 19 شهریور، سال 1392 نظرات بدون نظر

نشست هم اندیشی بسیجیان فرهنگی اداره آموزش و پرورش کردکوی با حضور حجت الاسلام والمسلمین قندهاری رئیس هیأت نظارت بر انتخابات استان در سالن اجتماعات کانون فرهنگی ورزشی بسیج کردکوی برگزار شد.

2222221به گزارش خبرنگار رادکانا، نشست هم اندیشی بسیجیان فرهنگی اداره آموزش و پرورش کردکوی با حضور حجت الاسلام والمسلمین قندهاری رئیس هیأت نظارت بر انتخابات استان در سالن اجتماعات کانون فرهنگی ورزشی بسیج کردکوی برگزار شد.

این همایش با حضور حجت الاسلام والمسلمین قندهاری سخنران ورئیس هیأت نظارت بر انتخابات استان، حجت الاسلام والمسلمین یوسف نژاد نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج سپاه کردکوی، حجت الاسلام والمسلمین  پوراسد مسئول آموزش ناحیه مقاومت بسیج کردکوی، محمد حسین شاعری معاون پرورشی آموزش و پرورش، خانم گلفیروزی فرمانده بسیج دانش آموزی، حسین پاوندی فرمانده بسیج فرهنگیان در جمع فرهنگیان بسیجی برگزار شد.

حجت الاسلام قندهاری رئیس هیأت نظارت بر انتخابات استان با یاد از شهدای 17 شهریور انقلاب اسلامی ایران با بررسی زندگی ائمه، حضرت معصومه (س) وعرض تبریک بمناسبت روز دختر و دهه کرامت گفت: ائمه و پیامبران انسانهای با کرامت و عزیزی بوده اند وهمواره با مردم رفتاری انسانی و الهی داشته اند.

وی با یاد از قرآن و روایات در خصوص زندگی یوسف  پیامبر ضمن بر شمردن سجایای اخلاقی این پیامبر بزرگ ایشان را فردی مکرم و با کرامت یاد کرد که در مقابل برادران با گذشت، عفیف و پاکدامن بود وعلاوه بر خیر دنیا، خیر آخرت را نیز با پاکدامنی و گذشت و کرامت بدست آورد.

قندهاری با اشاره به زندگی علی (ع) و با اشاره به جنگ جمل و گذشت حضرت علی (ع) از قصاص همسر پیامبر (عایشه) و همچنین جنگ با عمربن عبدود گفت: ائمه ما نیز دارای کرامت ذاتی بودند زیرا علی (ع) پس از پیروزی بر قهرمان عرب در جنگ خندق با وجود اینکه بطور طبیعی می توانست لوازم جنگی عمربن عبدود  را به غنیمت بگیرد و آن چیزی عرف در بین جنگ آوران بود ولی علی (ع) از آن صرف نظر کرد که این نشانه علو طبع و کرامت و بزرگواری آن امام همام بوده است.

در این مراسم به چند تن از بسجیان فرهنگی هدایایی به رسم یاد بود اهداء شد.

تلاوت قرآن کریم، مداحی اهل بیت توسط برادر روشناسان و پذیرایی از دیگر برنامه های این مراسم بوده است.

ارسال نظر