نصب آبگرمکن و سایر وسایل گاز سوز در حمام بسیار خطرآفرین است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 385 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:34 ب.ظ، سه شنبه، 30 دی، سال 1393 نظرات بدون نظر

سیدجواد موسوی گفت: نصب آبگرمکن و سایر وسایل گاز سوز در حمام و فضاهای محدود و بدون تهویه بسیار خطرناک آفرین می باشد که نیاز است در نحوه نصب و روش استفاده از آن بسیار دقت شود.

920710-1به گزارش رادکانا، رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان گلستان در این خصوص گفت: از وسایل گاز سوزی که همواره  در طول سال  هم در ایام سرد و هم در ایام گرم مورد استفاده قرار می گیرد آب گرمکن است که لازم است به نکات ایمنی استفاده از این وسیله گاز سوز توجه ویژه نمود.
 
وی همچنین نصب آبگرمکن و سایر وسایل گاز سوز در حمام و فضاهای محدود و بدون تهویه را خطرناک آفرین خواند که نیاز است در نحوه نصب و روش استفاده از آن بسیار دقت شود.
 
سید جواد موسوی افزود: آب گرمکن وسیله گاز سوزی است که همانند سایر وسایل  بخودی خود هیچ خطری نداشته و در واقع با هدف راحتی و آسایش خانواده  تامین می گردد.
 
وی تصریح کرد: وسایل گازسوز نیز همانند سایر وسایل مشابه جهت روشن شدن و سوختن مناسب نیاز به هوا دارند و تنها راه ارتباطی آنها با بیرون از طریق دودکش می باشد. 
 
موسوی گفت: همواره بایستی برای دستگاههای گازسوز و خصوصاً آبگرمکن پیش بینی‌های لازم در رابطه با فضای مناسب و ورود هوای تازه صورت گیرد. 
 
وی در ادامه افزود: آبگرمکن اکسیژن موجود در فضای مسکونی را به سرعت مصرف کرده و درصورتیکه هوا جریان نداشته باشد، کمبود اکسیژن در فضاهای محدود بویژه در سرویسهای بهداشتی و حمام منجر به سوخت ناقص و تولید گاز سمی co می‌نماید.
 
رئیس روابط عمومی گاز گلستان در تشریح چگونگی انتشار گاز منواکسید کربن گفت: این گاز بسیار خطرناک، سمی، بی بو  و بی رنگ است که بر اثر عملکرد نامناسب وسیله گرمایشی ناشی از سوخت ناقص، نصب نادرست و یا استفاده ناصحیح از آن بویژه دودکش ها ایجاد می شود.

سید جواد موسوی اظهار داشت: همه ساله اتفاقات و حوادث ناگواری در اثر گازگرفتگی که معمولا در اثرفقدان دودکش مناسب برای وسایل گازسوز به خصوص بخاری و آبگرمکن و عدم تهویه کافی در فضای اتاق روی می دهد که متاسفانه بطور مکرر شاهد حوادثی هستیم که بعلت کم توجهی به این موضوع منجر به مرگ برخی از عزیزان می گردد.

 
سیدجواد موسوی در خاتمه افزود: ضرورت دارد هموطنان عزیز به موارد اشاره شده توجه نموده و حتماً نکات ایمنی را رعایت کنند تا شاهد هیچگونه حوادث ناگواری نباشیم و بتوانند به خوبی از این انرژی پاک استفاده نمایند.
 
انتهای پیام/
ارسال نظر