نطق‌ شدیداللحن حامی سابق روحانی علیه وی:اصحاب فتنه در اطرافتان جمع شده‌اند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 475 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:38 ق.ظ، دوشنبه، 21 مرداد، سال 1392 نظرات بدون نظر

جلسه رأی اعتماد مجلس به وزرای پیشنهادی کابینه یازدهم هم‌اینک در حال برگزاری است.

image7058 (1)به گزارش رادکانا، ساعت 10:05 پایان سخنان حجت‌الاسلام روحانی‌، رئیس‌جمهور

موافقین و مخالفین ثبت‌نام کننده برای نطق درباره وزرای پیشنهادی به شرح ذیل است:

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش: مخالفین، امیرآبادی نماینده قم. حکیمی/ عثمانی و آقایی نماینده سلماس و لاهوتی به عنوان موافق صحبت خواهند کرد.

وزیر پیشنهادی ارتباطات: نعمتی و دهقان به عنوان مخالف/حسین زاده و خجسته به عنوان موافق

وزیر پیشنهادی اطلاعات/ نبویان و رسایی به عنوان مخالف/ عبداللهی و قوامی و هروی به عنوان موافق

وزیر اقتصاد: قاضی پور به عنوان نماینده مخالف صحبت میکند.

وزیر خارجه: قاضی پور و پژمان فر مخالف/کاشانی و عزیزی موافق + سبحانی نیا

وزیر بهداشت؛ لاهوتی و قاضی پور مخالف/حیدری طیب و منظری توکلی

دادگستری: دواتگری و کوچکزاده مخالف/عزیزی و بهمنی موافق

دفاع/ مخالفی نداشت

راه و شهرسازی: مخالف: آلیا و نوباوه/ موافق:جباری و هاشمی نخل ابراهیمی

صنعت: مخالف:علیلو و قائدی/ موافق:انصاری و شریعتی

علوم و تحقیقات/ مخالف:کارخانه و بشیری/موافق رسولی و خضری

ارشاد: کریمی قدوسی و رسایی/حیدرپور و دامادی

کشور: کوچک زاده و اسدی/ عزیزی و احمدجباری

نفت: مقیمی و نادران/ رجب رحمانی و عبدی

نیرو: نعمتی و قاضی پور/ جلیل سرقلعه و زمانیان

ورزش: عثمانی و قادرمرزی/ احمدی لاشکی و کاتب و کاشانی

**** ساعت 10:10؛حاجی دلیگانی به عنوان مخالف کلیات پشت تریبون قرار گرفت.

به گزارش رادکانا حاجی دلیگانی خطاب به رئیس‌جمهور تاکید کرد: بعضی افراد که به عنوان وزیر پیشنهادی شما معرفی شدند توانایی لازم برای اجرای برنامه هایتان را ندارند. آقای روحانی! اولین موردی که در برنامه‌تان توجه نشده، خلق حماسه اقتصادی است.

وی افزود: نحوه ادامه دادن هدفمندی یارانه‌ها که الان 42 هزار میلیارد تومان به عنوان یارانه نقدی پرداخت می شود، 28 هزار میلیارد از محل درآمد است، بقیه را از کجا تامین خواهید کرد؟ آیا حاملهای انرژی را گران خواهید کرد؟ کسری پرداختی نقدی به مردم از کجا بناست تامین شود؟ سهم بهداشت و درمان و کمک به تولید از کجا تامین خواهد شد؟

حاجی خاطرنشان کرد: پروژه های نیمه تمام از معضلات کشور است. برای بالغ بر 40 هزار پروژه نیمه تمام در برنامه شما چیزی در نظرگرفته نشده است. برای مسکن مهر، چه تدبیری صورت گرفته است؟ تدبیر دولت برای تامین مسکن و مقابله با رشد قیمت های فزاینده و افزایش نرخ رهن و اجاره چیست؟ با پروژه مسکن مهر نیمه کاره و نیمه تمام چه برخوردی قرار است بشود؟ آیا قرار است رها شود یا تکمیل؟ الان موضوع 30 میلیون تومان وام مسکن مهر در هاله ای از ابهام است.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان گفت: دولت تدبیر و امید در برنامه اش معین نکرده که برای افزایش درآمد اقشار کم‌درآمد چه تدبیری دارد. آقای روحانی! به نظر شما با روزی 10 هزار تومان می شود زندگی کرد و خانه خرید و پسر زن داد و دختر شوهر داد؟ چگونه جلوی ویژه خواری افراد را در بخش های دولتی و خصوصی خواهید گرفت؟ آقایان وزرای پیشنهادی آیا می دانند و شما میدانید آمار طلاق چه تعدادی است. برای زندگی اینها و برای فرزندان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی چه تدبیری اندیشیده شده است. برای بیمارانی که بیمه نیستند و یا بیمه هستند و هزینه درمان ندارند و به همین خاطر در منزل می مانند و از نرفتن دکتر در انتظار مرگ هستند چه تدبیری اندیشیده شده است؟ تدبیر شما برای تبعیض های ناروا در پرداخت ها چیست؟ تدبیر شما برای تبعضی در بخش هزینه های ورزش چیست؟ بعضی افراد میلیاردی پول میگیرند ولی برخی فدراسیونها و هیئت های ورزشی و شهرستانها با مشکلات فراوانی روبرو هستیم. تدبیر دولت برای اینکه هم رشد اقتصادی داشته باشیم و هم شاهد تورم چهارنعل نباشیم چیست؟

حاجی دلیگانی افزود: واقعیت این است که سال 91 در بودجه 50 هزار میلیارد تومان کسر بودجه داشتیم. در برنامه شما راهکاری که با این مسئله در سال 92 مواجه نشویم، پیش بینی نشده. ضمنا سهم دولت در هزینه های جاری بسیار زیاد است در سال 91، 101 هزار میلیارد تومان به هزینه جاری اختصاص یافته و در سال 92 نیز 121 هزار میلیارد تومان پیش بینی شده و مجلس هم 7 هزار میلیارد به این اضافه کرده. چه تدبیری برای این وضع دارید؟

وی خطاب به روحانی تاکید کرد: اعتدال حرکت بین حق و باطل نیست بلکه بین افراط و تفریط است. برخی وزرای پیشنهادی اگر رای بیاورند قطعاً حرکات افراطی انجام خواهند داد. در آزمون فتنه 88 رد شده و سقوط کردند و نمره قبولی نگرفتند و در جبهه مقابل ایستادند، آیا تعریف اعتدالگرا به اینها رواست؟

حاجی ادامه داد: در برنامه دولت برنامه‌ای برای ایجاد انضباط مالی در دولت و شفاف سازی مبادلات اقتصادی و تعادل بخشی بین درآمد و هزینه پیش بینی نشده است.

ساعت 10:24 سخنان حاجی دلیگانی پایان یافت.

***** بخشایش اردستانی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به عنوان دومین مخالف کلیات برنامه دولت یازدهم پشت تریبون قرار گرفت.

وی گفت: وزرای پیشنهادی ایشان به شرکت سهامی خاص شبیه است. آخوندی سهم ناطق نوری است. پورمحمدی سهم آیت الله آملی است و مهندس حجتی سهم عبدالله نوری. این چه پیوندی است؟ این چه دولتی است؟ دولت باید شفاف و شیشه‌ای باشد. دولت روحانی دولت کارگزار شماره 2 است.

بخشایش گفت: در دولت شما سهم نسل سوم وچهارم کجاست؟ سن متوسط دولت 62 سال است و بیشتر به دولت سالمندان شبیه است.

ساعت 10:30 احمد شوهانی به عنوان نماینده موافق کلیات برنامه دولت پشت تریبون قرار گرفت.

وی گفت: روحانی همواره مشی‌اش اعتدالی بوده و همه وزرای پیشنهادی مشی اعتدالی دارند و نمایندگان کمک کنند این کابینه رای بگیرند. مشی اعتدالی منافاتی با انقلابی گری و اصولگرایی و اصلاح طلبی ندارد.

لازم است به روحانی و کابینه ای که معرفی کرده اعتماد کنیم.

توجه به اخلاق اسلامی و تخصص و اعتدال در کابینه مشهود است. وزن علمی کابینه پیشنهادی بسیار بالاست و با کابینه های سابق می شود مقایسه کرد. معدل علمی این کابینه بالاتر از همه کابینه های قبلی است.

نقطه قوت کابینه، تجربه بالای کابینه است. آنها که مدعی هستند معدل کابینه بالاست که البته اینگونه هم نیست. اگر جوانان را معرفی میکرد نمایندگان از کم‌تجربگی آنان انتقاد نمی‌کردند؟ اگر دولت قبلی افراد باتجربه را معرفی میکرد وضعیت اینگونه نبود.

*** لاریجانی خطاب به نمایندگان: دوستان چند بار عرض کنم که سرجایتان بنشینید؟

شوهانی در ادامه سخنان خود: علم و تجربه در کابینه پیشنهادی جمع شده و بلافاصله بعد از رای اعتماد کارهای وزرا شروع می شود و نیاز به کسب تجربه جدید ندارند.

* ساعت 10:40 کاظم جلالی به عنوان موافق کلیات پشت تریبون قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در شرایط حساسی هستیم، گفت: درشرایطی دولت جدید را تشکیل می‌دهیم که هم در داخل مشکلات جدی معیشتی و اقتصادی هستیم و هم در خارج مشکلات جدی داریم. در سال 91 با کسری بودجه شدید مواجه بودیم. در سال 92 قطعا بودجه با آن رقمی که تصویب کردیم، محقق نخواهد شد. بدهی دولت بالای 200 هزار یملیارد تومان برآورد می‌شود.

سرتیتر مهمترین بخش بیانات جلالی به شرح ذیل است:
– تورم حدود 62 درصد در مواد خوراکی و تورم عمومی 42 درصد است
– مشکل شدید اشتغال و بیکاری تحصیل‌کردگان داریم
– در اینوضعیت اگر به جای روحانی باشیم، کشور را باید چه مدیرانی اداره کنند؟
– آیا فرصت آزمون و خطا داریم؟ می‌توانیم کلاس اکابر تشکیل بدهیم؟ یا شخصیت‌های کارآزموده باید مسئولت‌ها را بپذیرند؟
– برخی از این وزرای پیشنهادی اصرار داشتند وزیر نشوند، چون درک درستی از مسائل کشور دارند و می‌دانند مسئولیت گرفتن در این شرایط چقدر سخت است؟ نباید بهانه سن را در نظر بگیریم؟ آیا میانگین سنی علامت پیری است؟ نباید اتهاماتی مانند شرکت سهامی را مطرح کرد
– ترکیب کلی کابینه از مجربین و متخصصین است
– وضعیت فعلی کشور هم همین اقتضا را می‌کرد
– بخشی از شرایط برای وزرا شرایط لازم و ضروری و واجب است
– اسلام‌مداری، دین‌مداری، تدین و صیانت از ارزش‌های دینی و دوری از افراطی‌گری از جمله این شرایط است
– برخی در داخل مجلس فضاسازی‌های غیرحرفه‌ای انجام دادند که به نفع کشور نیست
– معیار و ملاک ما بیانات مقام معظم رهبری و هر کس که در جریان فتنه باشد، حتما نباید در کابینه باشد
– آیا اگر کسانی در ستاد افراد دیگری بودند که از ناحیه شورای نگهبان تأییدشدند، می‌توان فتنه‌گر حساب کرد؟ آیا کسانی که به فرد دیگری رأی دادند، فتنه‌گر هستند؟ آیا کسی که در چارچوب قانون اعتراض کردند، فتنه‌گر هستند؟
– کسانی فتنه‌گر هستند که بعد از نمازجمعه 29 خرداد رهبری آن اقدامات را انجام دادند و در خیابان‌ها آشوب کردند
– برخی در همین مجلس گفتند در این مجلس 40 – 50 نفر فتنه‌گر هستند. برخی با فتنه کاسبی و تجارت می‌کنند.
– دفاع می‌کنیم از کلیت کابینه اما مشروط به دل‌بستگی کامل به مقام معظم رهبری و پایبندی به ارزش‌ها

* ساعت 10:50: حکیمی: نماینده مخالف کلیات

وی با اشاره به اینکه در دوران رقابت‌های انتخاباتی از روحانی حمایت می‌کرده، گفت: آقای روحانی! دکترا و سرهنگ نبودن باعث پیروزی نشد بلکه اجتهاد و لباس دینی شما باعث پیروزی شد. ولی متاسفانه بعد از پیروزی، درب ستاد شما به روی اصولگرایان بسته شد. متاسفانه بعد از انتخابات افرادی در ستاد شما جمع شدند که از اصحاب فتنه بوده و در انتخابات یار شما نبودند.

آقای روحانی! در جلسه‌ای که شما هم حضور داشتید، یکی از اصحاب فتنه خطاب به شما گفت که وقتی شما دبیر شورای امنیت ملی بودید و کروبی رئیس مجلس و خاتمی رئیس‌جمهور، شما نتوانستید کاری کنید. الان برای چه آمدید؟ مشکل رهبر انقلاب است. شما در پاسخ به این سخنان هیچ عکس العملی نشان ندادید و سکوت کردید. ولی یکی از فرزندان شهدا اعتراض و جلسه را ترک کرد.

ظریف صددرصد غربی فکر میکند و برای ملت ایران باید بگویم که پایان نامه فوق لیسانس و دکترای وی با چه کسی بوده است. آقای روحانی! چه خبر است و چه فکری در سر دارید؟ آیا روحانی قبل از انتخابات با بعد از انتخابات متمایز و متفاوت است؟ چرا به دنبال احیای فتنه هستید؟ آیا دنبال کودتای سفید هستید؟ امیدوارم هرچه سریعتر تغییراتی در کابینه‌تان داشته و در مسیر نظام و ولایت حرکت کنید.

شما صحبت از قانونمندی کردید ولی معاون شما در اولین قدم نقض قانون کرد که دیوان عدالت اداری بر آن ایراد گرفت.

در جلسه‌ای که خدمت هاشمی رفسنجانی بودیم ایشان شورای نگهبان را ماشین امضای رهبری نامیدند که ما جلسه را در اعتراض به سخنانش ترک کردیم. ولی شما خانواده وی را به مراسم تحلیف دعوت کردید.

آقای روحانی! کابینه شما بوی امنیتی می دهد و به دنبال احیای مسائلی هستید که تازه کشور از دستش راحت شده بود. آیا در کشور اینهمه جوان تحصیلکرده نیستند که برخیشان در کابینه استفاده شوند؟

آقای نعمت‌زاده را باید پدربزرگ صنعت بنامیم نه پدر صنعت.

نامه‌ای به رئیس‌جمهور درباره ستادهای مردمی تنظیم کردیم که تکلیف ستادها را مشخص کند.

مجلس اجازه نخواهد داد فتنه‌ای دیگر صورت گیرد.

* ساعت 11:06 جعفری نماینده خلخال به عنوان موافق کلیات پشت تریبون قرار گرفت.

پیش از صحبت نماینده خلخال، احمد توکلی در تذکر آئین‌نامه‌ای گفت: آقای رئیس شما چرا فقط تذکر می‌دهید به نمایندگان که سرجایشان بنشینند؟ آئین نامه تکلیف را مشخص کرده. نمایندگان خودشان باید مراعات کنند. حرمت امام زاده را باید متولی نگهدارد. این برنامه الان مستقیماً از صداوسیما درحال پخش است. شما باید دفعه دوم اخطار بدهید و دفعه سوم پیگیری های شدیدتر.

لاریجانی: تذکر به جایی است. آقایان روی صندلی هایشان بنشینند.

جعفری سخنان خود را آغاز کرد و در حمایت از کلیات گفت:

این خبر  در حال به روز رسانی است……

ارسال نظر