نقدی بر بیانیه سیاسی جوانان اصلاح طلب گلستانی در انصراف از یارانه ها
تعداد بازدید تعداد بازدید: 517 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:06 ب.ظ، شنبه، 30 فروردین، سال 1393 نظرات بدون نظر

شما چند فعال سیاسی اگر برای همه دغدغه های رهبری ارزش قائل هستید و از آن در سند سیاسی خود به عنوان اهرم استفاده کردید چرا بازداشتی های فتنه ۸۸ را به استانداری گلستان راه دادید و در جلسات استانداری آموزه های هانتینگتون را بیان می کنید.

thumb271-18b17222d95cd050b5e203dd219158a7به گزارش رادکانا، تعدادی از فعالین سیاسی استان گلستان تحت عنوان جوانان اصلاح طلب طی بیانیه ای به مردم عنوان کردند که برای پیشرفت استان و کشور از گرفتن یارانه انصراف دهند .

این افراد در بخشهایی از این بیانیه سیاسی چنین آورده اند : “پرداخت یارانه‌های هدفمند بخش عظیمی‌ از بودجه کشور را که می تواند صرف سرمایه گذاری در آموزش،بهداشت، صنعت و عمران و آبادانی شود را به خود اختصاص داده است،اما متاسفانه در دولت قبلی‌ راهکار‌ها و مکانیزم تخصیص و پرداخت یارانه همراه با ایرادات و نواقص فراوانی‌ بود که موجب پدید آمدن تصویری اشتباه از این امر مهم گردید، در صورتیکه دریافت یارانه هدفمند می بایست صرفا به افرادی تعلق پیدا کند که بتواند به افزایش قدرت خرید آنان برای تامین مایحتاج اولیه زندگی‌ کمک کند. بنابرین انصراف داوطلبانه از یارانه امری خطیر و ملی‌ برای کمک به استمرار حمایت‌های اقتصادی و اجتماعی از گروه‌های کم درآمد و توسعه کشور تلقی‌ میگردد.

لذا با توجه به شرایط اقتصادی کشور و همچنین نامگذاری سال ۱۳۹۳ با عنوان اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی‌ و مدیریت جهادی توسط رهبر فرزانه انقلاب، برآن دسته از مردم عزیز ایران که از دریافت یارانه‌ها بی‌ نیاز هستند ضروری است تا با انصراف خود از دریافت یارانه ها، گامی مهم و تأثیرگذار در جهت رشد و اعتلای کشور و انقلاب اسلامی بردارند.”

اما در این رابطه نکات مهمی وجود دارد که خواندن آن برای خوانندگان عزیز خالی از لطف نیست :

نکته اول: اینکه این تعداد از فعالین اصلاح طلب جوانانی بودند که در دوران هشت ساله اصلاحات ظهور و بروز داشتند و شیفته شعارهای رنگین اصلاح طلبی دولت خاتمی شدند . این افراد آن موقع واقعا جوان بودند اما بعد از هشت سال دولت احمدی نژاد حدود 70 درصد آنها الان از مرز سی سالگی گذشتند و امروز شاید آن جوان دیروز به حساب نیایند پس اینقدر خود را در قالب جوانان به جامعه تحمیل نکنند چه اینکه برخی از این افراد در حال حاضر بچه 10 تا 12 ساله دارند .

نکته دوم ؛اینکه این افراد تعدادی از فعالین سیاسی هستند که به دنبال مطالبات سیاسی حزبی خود هستند و از این بیانیه ها و اطلاعیه ها به دنبال بافتن کلاه نمدی برای خودشان هستند وگرنه چرا همین افراد خودشان از گرفتن یارانه انصراف نمی دهند و بقیه مردم را از گرفتن یارانه منصرف می کنند ، راست می گویند همه این افرادیکه نامبرده شده مدرکی دال بر انصراف خود ارائه دهند .

نکته سوم ؛ سید محمد خاتمی رئیس دولت اصلاحات بعد از اینکه دولت را به محمود احمدی نژاد تحویل داد گفت یکی از بزرگترین آرزوهای من هدفمندی یارانه ها بود . اما چرا خاتمی خود این کار را نکرد چون می ترسید جایگاه مردمی خود را از دست دهد اما احمدی نژاد این کار را با شجاعت تمام انجام داد و ثروت کشور را مساوی بین همه مردم اعم از فقیر و غنی تقسیم کرد و کسی هم معترض نبود .

نکته چهارم ؛ آنهایی که مدعی اند انصراف از یارانه زیرساختها را تقویت می کند چرا در این سالهای گذشته انصراف ندادند تا زیرساختها ساخته و تقویت شود، نکند فکر می کردند با انصراف آنها زیرساختهای اصولگرایی تقویت می شد.

نکته پنجم ؛ آنهایی که مدعی هستند با انصراف از یارانه ها وضع به به و چه چه می شود مگر در زمان اصلاحات یارانه می دادند و بودجه کشور صرف آن می شد ؛ چرا آن زمان هیچ زیر ساختی درست نشد و وضع مردم روزبه روز بدتر می شد و یارانه نقدی احمدی نژاد گوشه ای از دردهای مردم را درمان کرد . دکتر صادقلو استاندار گلستان اذعان کرد که 1000 پروژه نیمه کاره در استان وجود دارد . خود این جمله بیانگر ساختن زیر ساختها با این همه تحریم و کارشکنی و پرداخت یارانه ها نشان از درست بودن مسیر دولت احمدی نژاد و شجاعت دولت نهم و دهم را دارد .

نکته ششم ؛ چه ضمانتی وجود دارد که بعد از انصراف یارانه ها ثروت کشور باز هم در دست عده ای از نورچشمی ها و انحصار طلبان مصادره و بلوکه نشود . امثال شهرام جزایری ، بابک زنجانی و خاوری از کدام آخور بلند شدند که ثروت مملکت را به یغما بردند ؛ آیا برخورد جدی با این افراد شد که درس عبرتی برای سایرین باشد .

نکته هفتم ؛ شما چند فعال سیاسی اگر برای همه دغدغه های رهبری ارزش قائل هستید و از آن در سند سیاسی خود به عنوان اهرم استفاده کردید چرا بازداشتی های فتنه 88 را به استانداری گلستان راه دادید و در جلسات استانداری آموزه های هانتینگتون را بیان می کنید ، آیا برداشت گزینشی از بیانات رهبری در راستای راهبردهای منفعت طلبانه شما نمی باشد .

نکته هشتم ؛ استاندار گلستان و معاون سیاسی امنیتی در دیدارهایی که با این تعداد فعالین سیاسی داشتند دچار خطایی استراتژیک شدند و این افراد را در قالب جوانان گلستانی پذیرفتند در حالی که این افراد چند فعال سیاسی بیش نیستند که به دنبال مطالبات سیاسی خود و جناح مطبوع خود هستند .

این می طلبد استاندار و معاونین وی در دیدار با این فعالان سیاسی تحت عنوان دیدار با جوانان گلستانی برخورد نکنند چرا که جوانان گلستانی در جای جای این استان حضور دارند که صدایشان به استانداری نمی رسد چون با آمدن دولت تدبیر و امید برخی افراد چنان حصاری آهنین به دور استاندار و استانداری کشیدند که نزدیک شدن به آن به این آسانی میسر نیست و معتقدیم جوان ایرانی و مسلمان که به دنبال عقاید هانتینگتون و مذاکره با آمریکا و … نمی رود .

نویسنده: فرامرز گلستانی

ارسال نظر