نقطه اوج حماسه سیاسی انتخاب اصلح است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 651 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:04 ب.ظ، سه شنبه، 7 خرداد، سال 1392 نظرات بدون نظر

همایش روشنگری سیاسی و حضور حداکثری در انتخابات سال ۹۲ صبح امروز با حضور مسئولین استانی و شهرستانی و هنرجویان و کارآموزان فنی و حرفه ای شهرستان در تالار شهید بهشتی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کردکوی برگزار شد.

IMG_0043به گزارش خبرنگار رداکانا، این همایش  که به همت فنی و حرفه ای کردکوی، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کردکوی و بسیج هنرمندان اداره ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد، دکتر منتظری مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان عنوان کرد:  در بین همه موجوداتی که خداوند آفرید تنها موجودی که در زندگی حق انتخاب دارد انسان است.

وی در ادامه افزود: خداوند در این ویژگی به انسان منت نهاد. همانا آنچه انسان را از حیوان متمایز می کند حق انتخاب است.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با عنوان این نکته که انسان منهای انتخاب پوچ است، افزود: نتیجه و فرجام هر انتخاب تعیین مسیر نوین زندگی است و افق پیشرو را مشخص می کند.

وی برای انتخاب دوست چند معیار را مدنظر قرار داد و تشریح کرد: “کسی را انتخاب کنید که دیدن او شما را به یاد خدا بیندازد”. “ارتباط با او عقل و دانش شما را رشد دهد”. “معاشرت با او گناهانتان را کاهش دهد”. “رفت و آمد با او خلق و خویتان را تغییر دهد”.

دکتر منتظری نقطه اوج حماسه سیاسی را انتخاب اصلح دانست و اظهار داشت: انتخاب ممکن است در چند ثانیه و یا چند دقیقه صورت گیرد اما نتیجه آن تا یک دهه، دو دهه و حتی یک قرن باقی می ماند؛ پس اگر قلم بدست می گیریم و اقدام به انتخاب می کنیم باید آینده را درنظر بگیریم.

وی تأکید کرد: اگر بناست انتخابات به صورت شایسته شکل گیرد همه ما باید حضور فعالی در انتخابات داشته باشیم.

وی با بیان این نکته که انتخابات یک جهاد است خاطرنشان کرد: اگر انتخابات با تدبیر و حکمت شکل گیرد تدبیرش یک حماسه است.

وی افزود: در طول دفاع مقدس رخدادهای متفاوتی داشتیم اما شماری از این رخدادهاست که بنام حماسه مزین گردیدند.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان وجود دو شرط غیرت و همت را در خلق حماسه سیاسی دانست و افزود: اولین شرط غیرت است؛ همانا غیرت با تعصب فرق می کند. غیرت یعنی احساس مسئولیت و تعهد شدید که باعث بوجود آمدن حماسه می شود.

شرط دوم همت می باشد؛ برای خلق حماسه سیاسی که چشم جهانیان معطوف به آن است نیاز به همت بالا داریم.

دکتر منتظری اظهار داشت: برای انتخاب به شخص توجه نکنیم بلکه به معیارها توجه کنیم.

وی افزود: مقام معظم رهبری معیارهای انتخاب اصلح را برای ما مشخص کردند، آن معیارها را پیش رو قرار دهیم و شخصی را که دارای آن معیارها می باشد انتخاب کنیم.

ارسال نظر