نمایشگاه زنان، تولیدات خانگی و توسعه پایدار در استان گلستان برپا می شود
تعداد بازدید تعداد بازدید: 77 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:42 ب.ظ، دوشنبه، 9 بهمن، سال 1396 نظرات بدون نظر

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان گفت: نمایشگاه زنان، تولیدات خانگی و توسعه پایدار از ۱۴ بهمن با حضور معصومه ابتکار در سالن تختی آموزش و پرورش شهرستان گرگان افتتاح می‌شود.

به گزارش سرویس اقتصادی رادکانا به نقل از تسنیم؛ کلثوم غفاری توران صبح امروز در جمع خبرنگاران  با تأکید بر ضرورت گرامیداشت ایام الله دهه فجر اظهار داشت: ما امروز حلقه واسط بین افرادی هستیم که دیگر در میان ما نیستند و انقلاب اسلامی را به ما سپردند و افرادی که انقلاب را ندیده و درک نکرده‌اند.

وی افزود: برنامه‌های امسال کمیته بانوان و خانواده ستاد دهه فجر با تأکید بر نقش زنان در به وجود آمدن انقلاب و دوره‌های پس از انقلاب، برنامه‌ریزی شده است.

غفاری گفت: بانوان با داشتن نیمی از نیروی انسانی جامعه هستند و باید بیش از این دیده شوند و ایفاء نقش کنند.

وی با اشاره به پیش‌بینی 2 هزار و 582 برنامه از سوی کمیته بانوان و خانواده ستاد دهه فجر در استان ادامه داد: این برنامه‌ها در حوزه‌های مختلف پیش بینی شده است. از این تعداد 24 برنامه در حوزه پژوهش، 204 برنامه در قالب کارگاه های آموزشی، 370 مورد همایش، جشن و جشنواره، 168 مورد تجلیل و تقدیر از خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران و 144 نشست نیز با در حوزه خانواده و زنان شاغل در ادارات است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان گفت: 47 مورد مصاحبه، 375 مورد تبلیغ و اطلاع رسانی، 258 مورد دیدار، 149 مورد بازدید، 109 نمایشگاه، 94 برنامه رفاهی و تفریحی و 324 مسابقه و همچنین 61 مورد افتتاحیه در این ایام برنامه‌ریزی شده است.

وی به حضور معصومه ابتکار در استان طی ایام دهه فجر خاطرنشان کرد: نمایشگاهی از توانمندی‌های زنان و خانواده در استان افتتاح می‌شود که امسال رویکردی متفاوت نسبت به سنوات گذشته دارد.

غفاری گفت: این نمایشگاه با عنوان زنان، تولیدات خانگی و توسعه پایدار از 14 تا 18 بهمن در سالن تختی آموزش و پرورش شهرستان گرگان برپا خواهد شد.

وی عنوان کرد: در این نمایشگاه تأکید بر نمایش و عرضه تولیدات خانگی است زیرا مشاغل خانگی هم مصداق روشن اقتصاد مقاومتی بوده و هم اینکه تاثیر زیادی در فرآیند توسعه پایدار خواهند داشت.

رئیس کمیته بانوان و خانواده ستاد دهه فجر استان گلستان اظهارداشت: برگزاری کارگاه تاب‌آوری اجتماعی ویژه خانواده‌های زندانیان در 17 بهمن، برگزاری نشست نمایندگان احزاب با معاون زنان و خانواده رئیس جمهور، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، بازدید از اورژانش اجتماعی برخی از برنامه‌های شاخص این کمیته در ایام الله دهه فجر امسال است.

وی با اشاره به افتتاح پارک بانوان در شهرستان گمیشان گفت: با اعتباری که از سوی معاون زنان و خانواده رئیس جمهوری گرفتیم و بخشی هم از سوی شهرداری گمیش‌تپه تأمین شد، این پارک در 16 بهمن ماه افتتاح خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر