نمایش «هیچ اتفاقی اتفاقی نیست» در کردکوی اجرا شد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 793 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:35 ق.ظ، شنبه، 14 بهمن، سال 1391 نظرات بدون نظر

گروه نمایش نقال‎ها هرسین کرمانشاه ظهر دیروز نمایش «هیچ اتفاقی اتفاقی نیست» را در مجتمع فرهنگی و هنری شهید بهشتی کردکوی بر روی صحنه برد.

13911108000448_PhotoAبه گزارش رادکانا به نقل از فارس، نویسنده این نمایشنامه کامران شهلائی، طراح صحنه نعمت‎الله اسدی‎مرام، طراح لباس بهاره سعیدی‎پناه، طراح نور حسین نادری، طراح بروشور و دستیار کارگردان مهدی اسدی‎تبار و انتخاب موسیقی بهاره زاهد دوست هستند.

کارگردان «نمایش هیچ اتفاقی اتفاقی نیست» بعد از ظهر امروز در گفت‎وگو با خبرنگاران استان گفت: این نمایش به نوعی به زندگی قشر متوسط و تحصیلکرده پرداخته که در جدال با زندگی مدرن، ایمان و عشق را گم کرده‎اند.

مرتضی اسدی‎مرام اظهار داشت: این قشر در نمایش «نمایش هیچ اتفاقی اتفاقی نیست» در تنهایی و ناامیدی به سر برده و به هر چیزی برای پر کردن تنهایی خود چنگ می‎زنند.

وی خاطرنشان کرد: تلاش بازیگران نمایش برای پرکردن تنهایی بی‎فایده بوده و همیشه چیزی به نام ایمان گمشده کم است.

به گفته اسدی‎مرام، در این نمایش بدون پرداختن به شعار و یا بزرگ‎نمایی به مقوله پناه بردن به پروردگار و مدد جستن از او در تمام حوادث و لحظات زندگی اشاره می‎شود.

این فعال هنری هرسین در توضیح بخشی از داستان «نمایش هیچ اتفاقی اتفاقی نیست»گفت: ویدا به عنوان شخصیت اصلی داستان دچار بیماری شده و پزشکان نیز از درمان او قطع امید می‎کنند.

اسدی‎مرام افزود: امید، همسر ویدا، چون در برابر این اتفاق به دلیل تنهایی و ناتوانی از آیدا، خواهر ویدا که در فرانسه سکونت دارد برای پرستاری از ویدا در دو ماه پایانی عمرش دعوت می‎کند.

وی خاطرنشان کرد: آنها با اصرار پسرخاله ویدا که پزشک معالج وی نیز هست موضوع را به ویدا اطلاع داده و ویدا در آخرین خواسته خود به شیراز و زیارت شاه چراغ می‎رود.

اسدی‎مرام ادامه داد: آیدا در این سفر زیارتی نذر می‎کند در صورت درمان ویدا وی تمام نمازهای خود را بخواند، در ادامه داستان با اصرار ویدا، امید او را طلاق داده و با آیدا ازدواج می‎کند.

وی افزود: پس از این ازدواج پزشکان اعلام می‎کنند که حال ویدا در حال بهبودی بوده و آیدا که باردار شده تصمیم می‎گیرد برای ادامه زندگی دوباره به فرانسه برگردد.

کارگردان نمایش «نمایش هیچ اتفاقی اتفاقی نیست» خاطرنشان کرد: همه اشخاص این نمایش مانند نوزاد تازه متولد شده با دنیای جدید رو به رو می‎شوند.

لازم به ذکر است همزمان با اجرای این نمایش در مجتمع فرهنگی و هنری شهید بهشتی کردکوی نمایش «گرگ» توسط گروه مغان هنر اردبیل در تالار فخرالدین اسعد گرگانی بر روی صحنه رفت.

همچنین در آخرین اجرای سومین روز نخستین جشنواره ملی تئاتر قرآنی برهان نمایش «کاروان» محصول گروه تئاتر فروغ اردبیل ساعت 19 در تالار فخرالدین اسعد گرگانی اجرا می‎شود.

ارسال نظر