نماینده غرب گلستان و استاندار تأمل کنند/ قطب مرکبات کشور صنایع تبدیلی ندارد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 906 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:29 ق.ظ، سه شنبه، 14 دی، سال 1395 نظرات ۲ نظر

آیا نمی توان با تمهید بسته های حمایتی و تشویقی طوری برنامه‌ریزی کرد که سرمایه گذاران بومی و ملی راغب شوند تا با اهتمام به تاسیس کارخانجات صنایع تبدیلی و تکمیلی حوزه کشاورزی در گلستان، علاوه بر ایجاد اشتغال، جلوگیری از خروج سرمایه از استان، کاهش هزینه های تولید و سودآوری، کشاورزان و باغداران را نیز از نگرانی و سرخوردگی خارج نمایند؟

1483384308_00به گزارش سرویس اقتصادی رادکانا، در چند روز اخیر و با دستورالعمل دولت مبنی خرید تضمینی مرکبات باغداران گلستانی، کور سوی امیدی برای کشاورزان یا همان بازندگان همیشگی تولید فراهم شده است تا ته مانده دسترنج یک ساله خود را هر چند به ثمن بخس اما بهتر از هیچ، به فروش برسانند.

این محصولات که به دلیل سرما و یخ بندان و تجویز نسخه دیر هنگام دولت در خرید مرکبات در مقایسه با دیگر استان های شمالی کشور از کمترین کیفیت و قیمت برخوردار است با دو نگرانی پیش رو گلاویز خواهد شد که یکی زمان پرداخت بهای مرکبات و دیگری میزان تحمیل اُفت کیفی از سوی شرکت خریدار مرکبات است که امید آن می رود متولیان امر در استان و کشور در راستای حمایت برای تجدید حیات باغداران گلستانی از تحمیل آسیب بیشتر، نسبت به این دغدغه باغداران مراقبت و پیگیری جدی و دلسوزانه را در دستور کار خود قرار دهند.

نکته قابل تامل در متن این تراژدی این است که این محصولات با وجود مشکلات و هزینه های فراوان برداشت و حمل و نقل به صدها کیلومتر آنسوتر در شمال غرب کشور یعنی استان غربی منتقل می شود تا در کارخانجات مرتبط با صنایع تبدیلی کشاورزی مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

به راستی آیا این ظرفیت و پتانسیل برای احداث و  راه اندازی کارخانجات صنایع تبدیلی کشاورزی در استان گلستان که قطب بی بدیل مرکبات کشور محسوب می شود وجود ندارد تا حاصل دسترنج باغداران گلستانی در داخل استان مورد استفاده بهینه قرار گیرد؟

آیا نمی توان با تمهید بسته های حمایتی و تشویقی طوری برنامه‌ریزی کرد که سرمایه گذاران بومی و ملی راغب شوند تا با اهتمام به تاسیس کارخانجات صنایع تبدیلی و تکمیلی حوزه کشاورزی در گلستان، علاوه بر ایجاد اشتغال، جلوگیری از خروج سرمایه از استان، کاهش هزینه های تولید و سودآوری، کشاورزان و باغداران را نیز از نگرانی و سرخوردگی خارج نمایند؟

انتظار می رود نماینده مردم غرب گلستان در مجلس شورای اسلامی و استاندار گلستان با هم پوشانی مسئولانه از این ظرفیت بِکر و دست نخورده برای خدمتگزاری با حِرص و وَلَع خاصی بهره برداری نموده و با دعوت و حمایت از سرمایه گذاران در راستای تحقق آن اقدام کنند.

انتهای پیام/

 

اهالی عدالت ششم خیابان ولیعصر می گوید:

سلام . نمی دانیم چرا هیچ توجهی از سوی شورای شهر و شهرداری کردکوی به عدالت ششم خیابان ولیعصر نمی شود!!! دیروز و امروز 13 و 14 دی ، اداره آب و فاضلاب شهرستان در حال حفاری عدالت ششم هستند و قطعا بعد این کنده کاری هیچ گونه تعمیری صورت نخواهد گرفت ( همانند گذشته) ………. آقای لیاقتی تشکر از شما به خاطر اینکه گفته بودید که شخصا مشکل مهم اهالی عدالت ششم را به شهردار وقت اطلاع دادید ولی چه سود که کشمکش های شورا و شهرداری کارهای عمرانی را به تاخیر می اندازد…….. ای کاش می توانستید خودتان بیائید و با اهالی صحبت کنید و ببینید که امروز و دیروز کجاها رو حفاری کردند……… نداشتن جدول و وضع اسفناک عبور و مرور درد ساکنان محل است………………… جالب اینکه عدالت ششم در مرکز شهر کردکوی قرار گرفته است و از نقاط پرتردد شهر می باشد………………. تجمع بانک ها و موسسات مالی و بازار در خیابان ولیعصر تردد شهروندان بسیار بیشتر از نقاط دیگر شهر است………… پس چرا شهرداری برای رفاه شهروندان و آبروی سیستم کاری خود قدمی بر نمی دارد الله اعلم….

دوست می گوید:

سلام..کدوم ادمی حاضره با چنین شرایطی چنین کارخونه ای رو راه اندازی کنه..اونایی هم که بهترین بازارها رو تو کشور و خارج از کشور داشتن ورشکسته شدن به چکنم چکنم افتادن بعدش بخاطر یه محصول پرتغال یا هلو بیان کارخونه بزنن..آقای البرزی شما که میگید اینطور انطور خودتون بجای دولت بودید چکار میکرد مگه مقصر سرما و برف دولته؟به کشاورزی که میگن بیا محصولت رو بیمه کن برای چنین مواقعی چرا فقط ده درصد از کشاورزا میرن بیمه میکنند بعد انتظار حمایت هم دارن؟؟سؤال بعدیی اینکه زمانی که کشاورز میاد انبار میزنه محصولش رو و کیلویی فلان قدر شب عید میفروشه اگه جهاد کشاورزی بیاد ازشون بخره میفروشن؟

ارسال نظر