نمایندگان محترم به وظیفه قانونی خود عمل کردند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 362 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 3:18 ب.ظ، یکشنبه، 27 مرداد، سال 1392 نظرات بدون نظر

بعد از چهار روز بحث و بررسی پیرامون صلاحیت وزیران پیشنهادی کابینه در صحن مجلس، پانزده نفر از آنان توانستند اعتماد نمایندگان محترم را جلب و وارد کابینه شوند.

IMAGE635122039778197756به گزارش رادکانا، بعد از چهار روز بحث و بررسی پیرامون صلاحیت وزیران پیشنهادی کابینه در صحن مجلس، پانزده نفر از آنان توانستند اعتماد نمایندگان محترم را جلب و وارد کابینه شوند.

نمایندگان با بررسی دقیق و همه جانبه و اطلاع کامل از سوابق کاری و سیاسی آنان مجوز ورود این عزیزان به هیئت دولت را برای یکدوره چهار ساله صادر کردند.

سه نفر از عزیزان بنا به تشخیص قانونی نمایندگان فاقد صلاحیت لازم برای وزارت بودند؛ آقایان نجفی (وزارت آموزش و پرورش)-میلی منفرد (وزارت علوم،تحقیقات وفناوری) و سلطانی فر (وزارت ورزش و جوانان)از قافله هیئت دولت جا ماندند.

مردم آگاه کشورمان در این چند روز از طریق رسانه ملی و دیگر رسانه ها از کم و کیف قضایا کاملا آگاهی یافتند بر آن نیستم به شرح ماوقع و حواشی آنها در این مدت بپردازم اما ذکر این نکته را لازم می دانم که نمایندگان محترم در کمال صحت و متانت و شخص رئیس جمهور در نهایت آرامش و اعضای کابینه معرفی شده با آستانه تحمل بالا در مدت جلسات با موضوعات برخورد کردند که این موضوع مبین وجود روح تفاهم و همدلی در تصمیم گیری های کلان مملکتی و وجود دموکراسی حقیقی در ایران اسلامی است.

امیدواریم رئیس جمهور محترم در اسرع وقت جهت وزارتخانه های مطروحه افراد شایسته تری را که شائبه حضور در صحنه های بحران و تخریب را نداشته اند به مجلس معرفی تا روند امور در این وزارت خانه ها به احسن وجه انجام  گیرد.

دکتر روحانی در برنامه های تبلیغاتی خود از راهکارهای مختلف و با بهره گیری از روش اعتدال برای مهار بسیاری از نابسامانی هایی که مدعی آنها بود سخن به میان آورده بود قطع یقین تیم کاری دولت جدید با طرح و برنامه مدون به مصاف با نابسامانی های ادعایی خواهد پرداخت.

اکنون تمامی مراکز اجرائی و بخش اعظم تقنینی و انشاالله قضایی کمر همت و همکاری با برنامه های رئیس جمهور بسته اند و مقام معظم رهبری نیز همچون همیشه مشوق و مؤید برنامه های صحیح و سازنده دولت ها بوده اند.

همه شرایط لازم برای اجرای برنامه ها کاملا مهیاست بقول معروف این گوی و این میدان. ما در آینده به فراخور حال در خصوص کارها و راهکارها به اندازه بضاعت سخن خواهیم گفت فعلا در آغاز راهیم و همه موظف به ایجاد آرامش روانی و بستر لازم برای مجریان امور هستیم هیچ دولتی در پیشبرد برنامه هایش موفق نمی شود مگر آنکه وحدت و همدلی بین کارگزاران و آحاد مردم حاکم باشد انشاءالله که این چنین است. بعون الله و فضله

مسلم رستمانی از ایلوار گلستان

ارسال نظر