نهادینه کردن سنت حسنه اعتکاف در جامعه یک ضرورت است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 307 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 12:10 ب.ظ، یکشنبه، 5 اردیبهشت، سال 1395 نظرات بدون نظر

نماینده ولی فقیه در سپاه شهرستان کردکوی گفت: اعتکاف باعث خودسازی انسان می‌شود و نهادینه کردن سنت حسنه اعتکاف در جامعه یک ضرورت است.

1496351به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا، حجت‌الاسلام سیدمحمد علی موسوی پارسایی در سخنانی از سنت حسنه اعتکاف به‌عنوان عاملی برای خودسازی افراد یاد کرد و با بیان اینکه اعتکاف خودسازی درونی است و روح انسان‌ها را صیقل می‌دهد، افزود: اعتکاف باعث خودسازی انسان می‌شود و نهادینه کردن سنت حسنه اعتکاف در جامعه یک ضرورت است.
وی در ادامه، فرهنگ اعتکاف را مهمتر از خود اعتکاف عنوان کرد و حضور مردم در این مراسم معنوی را جلوه ای از تلاش انبیاء و اولیاء الهی دانست و بر تلاش ادارات و نهادهای فرهنگی، مساجد و پایگاه های بسیج در برگزاری هرچه با شکوهتر آن تأکید کرد.
موسوی همچنین به تأثیرات بسیار ارزشمند اعتکاف در زندگی مردم به‌ویژه جوانان اشاره کرد و افزود: مراسمات اعتکاف باید به سمت و سویی پیش رود که در زندگی افراد به‌ویژه جوانان ما که در حوزه فرهنگ بیشتر مورد تهاجم دشمنان قرار دارند، تاثیر خوب بگذارد.
نماینده ولی فقیه در سپاه شهرستان کردکوی در خاتمه به تاثیرات معنوی برگزاری مراسم اعتکاف در سطح جامعه اشاره کرد و اظهار داشت: افرادی که برای پاکسازی روح و جان خود، سه روز در مساجد معتکف می‌شوند، با حضور در بین مردم، روحیه معنوی و مذهبی را برای همگان ترویج می‌کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر