نهادینه کردن مهارت آموزی خانواده ها در سرلوحه برنامه های ما قرار دارد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 640 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:24 ق.ظ، سه شنبه، 3 اردیبهشت، سال 1392 نظرات بدون نظر

مرکز آموزش فنی و حرفه ای ایلوار شهرستان کردکوی از تاریخ ۰۱/۰۲/۱۳۹۲ لغایت ۱۱/۰۲/۱۳۹۲ میزبان عموم مردم، دانشجویان و جوانان جویای کار می باشد.

DSC00862مهندس رمضانی رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان کردکوی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار سایت رادکانا اعلام کرد که مرکز آموزش فنی و حرفه ای ایلوار شهرستان کردکوی از تاریخ 01/02/1392 لغایت 11/02/1392 میزبان عموم مردم ،دانشجویان و جوانان جویای کار و… می باشد.

 وی ادامه داد: این طرح که به همت سازمان فنی و حرفه ای کشور طراحی و برنامه ریزی شده است توسط مراکز استانی و شهرستانی و طبق هماهنگی های به عمل آمده با استاندار، مدیران آموزش و پرورش و روسای محترم دانشگاهها به اطلاع عموم رسیده است و هدف از اجرای آن آشنایی کلیه اقشار با فعالیت ها و امکانات این مراکز و همچنین تحقق شعار ” هر ایرانی یک مهارت” می باشد.

مهندس رمضانی افزود: در همین راستا مرکز فنی و حرفه ای ایلوار شهرستان کردکوی با هماهنگی فرمانداری، بخشداری، دفتر امام جمعه و روسای سازمان آموزش و پرورش و دانشگاههای سطح شهرستان اطلاع رسانی مطلوبی داشته ایم.

مهندس رمضانی با اشاره به اینکه امروزه مهارت آموزی و داشتن مهارت های فنی و حرفه ای به یکی از نیازهای اساسی افراد علی الخصوص جوانان جویای کار و فارغ التحصیلان رشته های مختلف دانشگاهی تبدیل شده است افزود: امروزه مهارت آموزی و داشتن مهارت های فنی و حرفه ای به یکی از نیازهای اساسی افراد علی الخصوص جوانان جویای کار و فارغ التحصیلان رشته های مختلف دانشگاهی تبدیل شده است، سازمان فنی  وحرفه ای کشور بر آن است تا مهارت آموزی را در سطح خانواده ها نهادینه کند و این کار در سرلوحه برنامه های ما قرار دارد.

وی با بیان اینکه مهارت آموزی باید در خانواده ها همه گیر شود اظهار داشت: در خانواده های ما افراد تحصیل کرده ای وجود دارند که متأسفانه نتوانستند فرصت شغلی مناسبی متناسب با رشته  تحصیلی خود بدست بیاورند و از روی ناچاری روی به شغل های کاذبی می آورند که هیچ ربطی به رشته تحصیلی آنان ندارد.

وی افزود: ما باید خانواده ها را به سمتی سوق دهیم که نگاه ویژه ای به رشته های تحصیلی هنرستانها و مراکز کارو دانش داشته باشند تا با این کار بتوانند ضمن تحصیل مهارتهای لازم برای ایجاد یک شغل مناسب در آینده را داشته باشند.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان کردکوی در ادامه اظهار داشت: اگر می خواهیم در رشته مهارت آموزی فعالیت کنیم باید یک باور و فرهنگ را بین عموم جامعه بارور کنیم که با کسب آموزش های مهارتی می توانند فرصت خوب شغلی جدیدی برای خودشان یا اقوامشان ایجاد کنند.

وی در خاتمه خاطر نشان کرد: مرکز فنی و حرفه ای شهرستان کردکوی یکی از برترین مراکز در کشور میباشد که در آن حدود 110 حرفه آموزشی در حوزه خواهران و برادران و حوزه روستایی ارائه می شود.

ارسال نظر