نهم اردیبهشت ماه روز تاریخی صدور فرمان امام راحل مبنی بر تشکیل شوراها
تعداد بازدید تعداد بازدید: 343 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:34 ق.ظ، پنج شنبه، 9 اردیبهشت، سال 1395 نظرات بدون نظر

نهم اردیبهشت ماه روز شوراها می باشد و امروز مصادف با سالگرد این رویداد مهم ، به همین جهت ضمن تبریک روز شوراها ، مروری کوتاه به تاریخچه این نهاد مهم داریم .

روز شوراهابه گزارش سرویس سیاسی رادکانا، یکی از پایه‏‌های اصلی تحقق انقلاب اسلامی، حضور و مشارکت گسترده مردم بوده و بدون داشتن این پشتوانه عظیم، مسلماً پیروزی محقَّق نمی‏شد.

در همین راستا در نهم اردیبهشت سال ۱۳۵۸ ش، رهبر کبیر انقلاب اسلامی، امام خمینی(ره)، طی فرمانی به شورای انقلاب، توصیه کردند که آیین‏نامه تدوین شوراها را تنظیم کند تا اصلِ حضور و مشارکت مردم تامین شود.

با پایان جنگ و به وجود آمدن ثبات و آرامش جهت تحقق آرمان‏های والای حضرت امام و پیاده شدن این اصل قانون اساسی و مشارکت مردم در سرنوشت خود، انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در تمام نقاط کشور باحضور گسترده مردم و با شرکت بیش از ۲۴ میلیون نفر در هفتم اسفندماه سال ۱۳۷۷ برگزار شد.

این شوراها در سالروز صدور فرمان امام خمینی(ره) به شورای انقلاب، همزمان با بیستمین بهار انقلاب اسلامی، در نهم اردیبهشت سال ۱۳۷۸، با پیام مقام معظم رهبری، آغاز به کار نمودند.

پایگاه خبری تحلیلی رادکانا روز شوراها را به تمام زحمتکشان عرصه مدیریت شوراهای شهر و روستا در استان گلستان تبریک و تهنیت عرض می نماید .

انتهای پیام /

ارسال نظر