” نه گفتن” به خواستگار سبب هتک حیثیت دختر گلستانی شد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 208 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:37 ب.ظ، دوشنبه، 29 خرداد، سال 1396 نظرات بدون نظر

مسئول پلیس فتا فرماندهی انتظامی گلستان از دستگیری فردی که اقدام به هتک حیثیت، ایجاد مزاحمت و تهدید و اخاذی از شهروند گرگانی در فضای مجازی می‌نمود خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ سروان صاحبکاران با اعلام این خبر گفت: در پی وصول مرجوعه قضایی به این پلیس مبنی بر هتک حیثیت، ایجاد مزاحمت و تهدید و اخاذی‌، تحقیقات و بررسی‌های مقدماتی ‌آغاز و مشخص گردید فردی ‌در ‌یکی از شبکه‌های ‌اجتماعی اقدام به انجام اینکار می‌نماید.

وی افزود: با بررسی‌های انجام شده و تحقیقات اولیه مشخص گردید فردی به واسطه دسترسی به اطلاعات شخصی شاکیه‌، عکس‌های وی را در یکی از شبکه‌های اجتماعی منتشر و اقدام به هتک حیثیت وی می‌نماید.

این مقام انتظامی ادامه داد: با تحقیقات صورت گرفته‌، نهایتا محرز گردید‌، خواستگار ناکام پس از شنیدن پاسخ منفی از این خانم گرگانی اقدام به انتشار تصاویر وی در شبکه‌های اجتماعی نموده است.

سروان صاحبکاران گفت: حسب هماهنگی قضایی متهم احضار و در بازجویی انجام شده به تمامی اعمال مجرمانه خود اذعان نموده و پرونده جهت سیر مراحل قضائی به دادسرای عمومی و انقلاب گرگان ارسال گردید.

وی در توصیه به شهروندان خاطرنشان شد: از بارگذاری و به اشتراک گذاشتن تصاویر و فیلم‌های شخصی در شبکه‌های اجتماعی خودداری نمایند و به هیچ وجه کد احراز هویت خود را در اختیار دیگران قرار ندهند.

سروان صاحبکاران ادامه داد: نشست‌های فعال شبکه اجتماعی خود را بررسی نموده و در صورت مشاهده کاربر دیگر نسبت به حذف آن اقدام نمایند. همچنین تنظیمات امنیتی جهت حفاظت از اطلاعات شبکه‌های اجتماعی خود را  آموخته و آن‌ را اجرا نمایند.

مسئول پلیس فتا فرماندهی انتظامی گلستان در پایان از شهروندان خواست تا به هویت‌ها در فضای مجازی اعتماد نکنند و در صورت برخورد با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسCYBERPOLICE.IRبخش تماس با ما گزارش نمایند.

ارسال نظر