نواختن زنگ مدارس به مناسبت کاهش هفته بلایای طبیعی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 2,762 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:53 ق.ظ، شنبه، 15 مهر، سال 1391 نظرات بدون نظر

به گزارش خبرنگار رادکانا، زنگ مدارس ساعت ۸:۳۰ صبح امروز در مدرسه خیری حاج حسن حسینی شریفی  و دیگر مدارس شهرستان بمناسبت هفته کاهش بلایای طبیعی و مانور پناهگیری و خروج اضطراری با حضور معاون فرماندار و دیگر مسئولین شهرستان نواخته شد. حیدرپور معاون فرماندار کردکوی در خصوص این آموزش ها که فقط مختص این […]

به گزارش خبرنگار رادکانا، زنگ مدارس ساعت 8:30 صبح امروز در مدرسه خیری حاج حسن حسینی شریفی  و دیگر مدارس شهرستان بمناسبت هفته کاهش بلایای طبیعی و مانور پناهگیری و خروج اضطراری با حضور معاون فرماندار و دیگر مسئولین شهرستان نواخته شد.

حیدرپور معاون فرماندار کردکوی در خصوص این آموزش ها که فقط مختص این هفته نمی باشد گفت: این آموزش مختص همین هفته نمی باشد بلکه ما باید در تمام دوران زندگی به این امر (کاهش بلایای طبیعی) دقت لازم را داشته باشیم و آموزش های لازم را در این خصوص ببینم و در برخورد با حوادث این چنینی آمادگی لازم را داشته باشیم.

حیدرپور در مورد بلایای طبیعی فرمودند: بعضی از حوادث قابل پیش بینی و قابل پیش گیری است و در حال حاضر بعضی از حوادث دیگری هم وجود دارد که توانایی پیش بینی آن وجود ندارد اما می توان با راهکارهای مناسب از خسارت های زیاد پیشگیری کرد.

ایشان در ادامه افزودند: خوشبختانه از سال 1375 تاکنون این مانور در مدارس کشور برگزار می شود و استان گلستان در سطح کشور به عنوان استانی نمونه می باشد.

حیدرپور در خصوص هدف آموزش و پرورش از برگزاری این مانور فرمودند: در حادثه پیش آمده چطور پناهگیری کنیم، ممکن است در زمان حادثه منزل، مدرسه و مکان های دیگری که مردم در آن حضور دارند باشیم ، این مانور طریقه برخورد با این حوادث را به ما آموزش می دهد.

حیدرپور تصریح کرد: شاید بدلیل افتادن درختان و تیربرق و بسته شدن جاده امکان حضور امداد و نجات هلال احمر و دیگر ارگان های مربوطه در محل حادثه وجود نداشته باشد به همین منظور زمانی که آموزش های لازم را در این خصوص دیده باشیم می توانیم خودمان را در این حوادث حفظ کنیم. همچنین مقاوم سازی ساختمان از موارد مهم در برخورد با بلایای طبیعی مثل زلزله می باشد.

لازم به ذکر است اعضای مدیریت بحران شهرستان کردکوی در این مانور شرکت داشتند. سازمان امداد و نجات هلال احمر شهرستان از مجریان آموزش این مانور بودند.

 خبرگزاری رادکانا

ارسال نظر