نوار غزه تهدیدی برای مصر نیست/ فلسطین سنگر مقدم دفاع از امت اسلامی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 739 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 3:04 ب.ظ، یکشنبه، 29 مرداد، سال 1391 نظرات بدون نظر

خبرگزاری فارس: اسماعیل هنیه نخست وزیر دولت منتخب فلسطین در خطبه نماز عید سعید فطر تاکید کرد نوار غزه هرگز تهدیدی برای مصر نخواهد بود و دولت متبوعش آماده همکاری امنیتی با قاهره است.

به گزارش فارس به نقل از شبکه تلویزیونی المنار لبنان، اسماعیل هنیه در جمع هزاران نمازگزار گفت: دولت منتخب فلسطین در نوار غزه آماده همکاری امنیتی با قاهره برای محافظت از منطقه مرزی مشترک بین دو طرف و منابع مشترک است و نوار غزه هرگز منبع تهدیدی برای مصر نخواهد بود.

وی افزود: ما خواهان همکاری امنیتی با برادران خود هستیم نه همکاری امنیتی با دشمن صهیونیستی… ما خواهان همکاری امنیتی با برادران خود و عمق راهبردی خود و امت خود هستیم چرا که رفاه و ثبات را به ارمغان می آورد و این امت باثبات باقی می ماند تا به مسئله فلسطین اهتمام بورزد.

هنیه تاکید کرد: نوار غزه منبع امنیت مصر، صحرای سینا، رفح و العریش خواهد بود و هرگز منبع تهدیدی برای ملت مصر نخواهد بود.

وی بر لزوم عدم درگیری های جانبی بین کشورهای عربی و انقلاب ها و انقلابیون و رهبران مومن تاکید کرد تا آنها از توجه و اهتمام به مسئله فلسطین باز نمانند.

نخست وزیر دولت منتخب فلسطین گفت: ما در سرزمین فلسطین هستیم و هرگز آن را ترک نخواهیم کرد و در سینا یا هر مکانی در غرب و شرق اقامت نخواهیم گزید چرا که مصر برای مصری ها و فلسطین از آن فلسطینی ها است و غزه بخشی از سرزمین فلسطین است و ما امروز بیشترین پایبندی به سرزمین خود را داریم و هرگونه میهن جایگزین یا کوچ یا اسکان در جای دیگری را نمی پذیریم.

وی تصریح کرد: فلسطین سنگر مقدم دفاع از امت اسلامی و عرصه درگیری با دشمنان این امت باقی خواهد ماند و باید کشور اسلامی و کشور خود را در سرزمین کامل فلسطین به پایتختی قدس شریف برپا کنیم.

ارسال نظر