نگاهی به فعالیتهای چهارمین دوره شورای اسلامی بالاجاده
تعداد بازدید تعداد بازدید: 184 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:56 ق.ظ، شنبه، 14 مرداد، سال 1396 نظرات بدون نظر

تیتراژ پایانی سناریوی فعالیت نهاد مقدس شورای اسلامی روستا در دوره چهارم نواخته می شود تا تلاشها و خدمات یک دوره چهارساله پر تحرک و تکاپوی حرکتی منتخبین مردم شریف روستا را در قاب تصاویر به برجستگی و ماندگاری به خاطره ها بنگارد.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ تلاشها و خدماتی که با سلاح همّت و حمیّت اعضای شورای اسلامی و با افزایش همکاریهای مشارکت جویانه اهالی، زیر بنای حرکتهای تحول خواهانه و تغییرپذیر در مدیریت اجرایی با توسعه زیرساختها؛ نمایشی ماندگار را در صحنه اجتماعی داشته است.

توسعه ای که لازمه حرکت و ایجاد آن اهتمام به اجرای طرح هادی و عقب نشینی معابر با بیش از ۲۵۰ توافقنامه بسترساز بوده است و در این محدود زمان ۴ساله رتبه ای را به اذعان کارشناسان و مدیران (فرماندار محترم شهرستان کردکوی) در سطح کشور به جایگاههای نخست را در پرونده خود درخشان کرد.

این همه تلاشها و پیگیریهای مجدّانه منتخبین در سایه مشارکتها و همکاریهای ملت بزرگ بالاجاده میّسر گشت و در تحقق برنامه های مدیران برنامه ریز و تصمیم ساز همت عالیه نشان دادند تا با منتخبین خویش پیوندی مستحکم از حمایتهای همه جانبه ببندند و چه درخشان و زرّین برگهایی را در صفحات کتاب قطور همّت و مشارکتهای اجتماعی بالاجاده ثبت و ضبط کرده اند.

اگر چه باور به این است که فرهنگ سازی برای اعتماد کردن اهالی به منتخبین خود زمینه های تعالی بخشی به این پروژه های عام المنفعه و بستر ساز توسعه نقشی بسزا در تحقق برنامه داشته است.

دوره ای که اگر همه خدمات آن به شایستگی مستند سازی شود شاید فضای رقابتی و مقایسه ای فعالیتهای بستر ساز توسعه را در دوره های مشابه خود در ادوار گذشته، بسیار با فاصله ترسیم نمودار خواهد کرد.

با اینکه هر دوره مشخصات فعالیتی و ضرورتهای برنامه ای خود را طلب می کند و این برجستگیها نباید در مقام قیاس عملکردی در کنار هم قرار داده شود تا تلاشهای عزیزان در دوره های گذشته نیز نادیده انگاشته شود زیرا فعالیتهایی در دوره های ماضی به ثمر رسید که شاید شرایط ظهور و حضور آن در دوره چهارم و حتی آینده مهیا نباشد.

علی ایّحال، سرانجام این دوره پرتحرک در جاده ای پر فراز و نشیب گذر کرد و تلاشهایی معمول، خاطراتی در اذهان اهالی از خدمت نقش بست.

در این مسیر شاید هم انتظاراتی از اهالی که شرایط تحقق آن فراهم نشده است که عوامل کاستی های آن منابع اعتباری و اولویت دهی به برنامه ها و دهها دلیل مدیریتی بود.

لیکن بسترهای اجرا و پیگیری آن صفحات باز کتاب خدمت در دوره های آینده همچنان مفتوح خواهد ماند تا منتخبین دوره پنجم برای تحقق آن برنامه ریزی و تلاش نمایند.

مهمترین برنامه های دوره چهارم شورای اسلامی روستای بالاجاده را میتوان اشاره کرد :

* اجرای پروژه جدول گذاری و آسفالت ادامه خیابان فرهنگ از تقاطع شهید مطهری
* اجرای پروژه جدول گذاری و آسفالت خیابان حضرت ولی عصر
* اجرای پروژه جدول گذاری خیابان امام حسین ،شهید بهشتی ، شهدا ، خیابان منتهی به محوطه زمین ۲۲ بهمن و جنگل دئو
* احداث سه دهنه پل بر رودخانه های غربی و شرقی
* اجرای پروژه فنس کشی و حصار مجموعه ورزشی شهدای روستای بالاجاده.
* برنامه ریزی و اجرای طرح تونل سبز.
* ساماندهی و بهسازی جاده های بین مزارع
* اجرای طرح مشارکتی بهسازی و زیباسازی و مرمت گلزار شهدای روستا
* ساماندهی امور حمل و نقل روستا
* برنامه ریزی و مشارکت در برگزاری مسابقات ورزشی در جام رمضان و شهدای روستا در تعطیلات نوروزی ومسابقات مناسبتی و تهیه و تامین تجهیزات و لوازم ورزشی
* برنامه ریزی و مشارکت در اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی نظیر جشنواره حضرت علی اکبر بالاجاده ایهای مقیم تهران، جشنواره فرهنگی و ورزشی روستا، همایش رشد و توسعه روستا، مشارکت و مساعدت در اجرای برنامه های فرهنگی روستا سالگرد حضرت امام رحمه الله و یادواره شهدا، برنامه های متمرکز عزاداریها در محرم حسینی و شهادت و موالید معصومین سلام الله، حمایت از طرحهای فرهنگی و رسانه ای انتشار ویژه نامه ای مکتوب، تصویری و صوتی
* و دهها خدمت دیگر که گزارش تفصیلی آن از سوی رییس و اعضای محترم شورای اسلامی دوره چهارم در مناسبتها و بعضا از طریق رسانه های محلی به آن پرداخته و اخبار رویدادهای اجتماعی و فرهنگی روستا منعکس شده است .

اگر چه دوره چهارم شورا به خط پایانی خود رسیده است اما باور ما این است که دوره خدمت پایان نپذیرفتنی است این عملکرد و خدمت است که شیرینی آن برای مردم ماندگاری خواهد داشت.

این دوره ها یک فرصت است برای ایفای نقش خدمتگزاری در مسندهای مهمی چون عضویت در شورای اسلامی و باید قدر این فرصتها را غنیمت دانست و از لحظات آن به اکمل تعالی بهره گرفت و در راه خوشایندی خداوند منان و مخلوقات آن از هیچ کوششی فرو گذار نبود.

این محدود زمان مسئولیت ماندگاری آن در عناوین و نامها نخواهد بود بلکه اثرات نام آن از خدماتی است که کام مردم را شیرین کرده باشد که بحمدالله دوره چهارم شورای اسلامی اجماع خوب، همفکر و همراه بودند و از همه توان خود برای ساخت و آباد کردن روستا استفاده کردند که انشالله رضایت خدا و موکّلین خود را جلب کرده باشند.

آنچه که گذشت را باید تامل کرد و برای آینده دوره خدمت تدبر کرد؛

رسانه تلاشها، زحمات و خدمات اعضای محترم شورای اسلامی دوره چهارم را به سهم خویش ارج مینهد و صمیمانه ترین مراتب تقدیر و تشکر خود را تقدیم میدارد و برای منتخبین دوره پنجم شورای اسلامی روستا آرزوی موفقیت روز افزون در پیشبرد برنامه های توسعه ای، خدمات رفاهی، اجتماعی و فرهنگی به اهالی شریف روستای بالاجاده را از درگاه حضرت حق مسالت دارد.

با این توجه که آنچه که از فعالیتهای اعضای این دوره در ۴ سال گذشته بیان و منعکس شد واقعیتهای اجتماعی بوده است و اگر هم گاهی در شمارگانی بیان انتقادی، مسائل و مشکلات روستا پرداخته شد قصد مشاورت و مشارکت در خدمات دهی بوده است و ایفای نقش و رسالت رسانه ای به عنوان چشمان بینا، گوشهای شنوا و زبان گویای جامعه و هیچ نیّتی جز خدمت رسانه ای در آن نبوده و نخواهد بود.

شاید برخی از بیان واقعیتهای اجتماعی، انتقادات، بیان رویکردها و نظرات مردمی موجب رنجش خاطر برخی از عزیزان عضو شورای چهارم شده باشد لیکن چون مسئولیت رسانه ایمان بوده است، خرده ای بر رفتار رسانه ایمان نخواهد بود.

برای همه عزیزان عضو شورای اسلامی این دوره بالاخص ریاست محترم شورای اسلامی و دهیار محترم این دوره، آرزوی عزت، سرافرازی و توفیق روز افزون داریم.

و من الله التوفیق
نویسنده: عبدالرسول جوادی بالاجاده

انتهای پیام/

ارسال نظر