نگرانی مردم گرگان از اجرای “دختر یانکی” / نمایشی که مازندران به آن مجوز نداد + گزارش تصویری
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,276 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:01 ب.ظ، سه شنبه، 18 شهریور، سال 1393 نظرات ۳ نظر

نمایش دختر یانکی در شرایطی موجبات نگرانی مردم گرگان را بوجود آورده که هیئت نظارت استان مازندران به این نمایش مجوز نداده بود.

05به گزارش رادکانا، نمایش دختر یانکی با حضور بازیگران مطرح کشوری مانند بهنام تشکر و یکتا ناصر به کارگردانی بهرام تشکر از دیشب در تالار فخرالدین اسعد گرگانی به روی صحنه رفت.

نکته مهم اینکه برای اکران این برنامه تبلیغات وسیعی در این زمینه صورت گرفته و بنرهای متعددی در سطح شهر زده شده و نهادهای مختلفی چون فرهنگ و ارشاد و شورای اسلامی شهر گرگان نیز از آن حمایت کردند.

شب گذشته اولین شب اکران این نمایش بود که با نگرانی و مخالفت تعدادی از بینندگان مواجه شد . مضمون این نمایش به روابط نامشروع و دوستی زن و مرد در حالی که زن نامزد داشته و ترویج پدیده هایی اینچنینی بر می گردد.

اولین شب این نمایش با تاخیر 1 ساعت و نیمی آغاز شد و تا ساعت 12:30 ادامه داشت در حالی که یک ماشین 206 به سرقت رفت ،  عدم راه دادن به برخی خبرنگاران ، پوشش نامناسب دختران و اختلاط بیش از حد نیز حاشیه ساز شده بود.

این در حالی است که فرساد یکی از بانیان این نمایش مدام دم از فرهنگ و اولویت آن بر اقتصاد و سیاست می زند و با استناد به سخنان رهبری عنوان می کرد که ما باید به مردم خوراک فرهنگی مناسب بدهیم.

اما امروز نگرانی از پخش این نمایش به سطح شهر گرگان کشیده شد و دربرخی محافل خبری و خصوصی انتقادات زیادی به مضمون این نمایش شد و آن را کاملا ضد فرهنگ اسلامی و سبک زندگی اسلامی دانستند و ترویج این پدیده های زشت در جامعه را کپی برداری از ماهواره دانستند.

امروز نشست خبری این نمایش برگزار شد که حاشیه های زیادی داشت . این نشست نیز با یک ساعت تاخیر برگزار شد و خبرنگاران زیادی آمده بودند.

یکتا ناصر و بهنام تشکر نیز با تاخیر وارد این نشست شدند و به سوالات محدودی پاسخ دادند . یکتا ناصر در جواب سوال یکی از خبرنگاران در مورد بهترین فیلم ها و سوابق خود وی را به اینترنت حواله کرد و گفت : در اینترنت همه موارد مربوط به من وجود دارد.

یکتا ناصر در جواب به این سوال که تغذیه فرهنگی این نمایش برای مخاطب چیست عنوان کرد: قرار نیست یک نمایش به هم باورها و اعتقادات و نیازهای جامعه و مردم پاسخ دهد .این جلسه نهایتا با تهدید مسئولین هتل مبنی بر کشیدن فیوز و قطع برق ساعت 13:35 دفیقه تعطیل شد و سوالات بسیاری از خبرنگاران پرسیده نشد.

این موارد در حالی است که طبق گفته بهرام تشکر کارگردان این نمایش ؛ مسئول هیئت نظارت استان مازندران با اجرای این نمایش در ساری مخالفت کرده بود.

 احتمال دارد به دلیل مضامین پوچ و غیر اخلاقی و ترویج پدیده چند همسری که کپی شده از ماهواره هاست ، مسئولین استان مازندران این نمایش را مجوز ندادند .حال جای این سوال است که مسئولین فرهنگ و ارشاد استان گلستان با چه نیتی از این گروه حمایت کردند تا اینطور خوراک های مسموم را به خورد مخاطبان که عموما قشر جوان و دختر و پسر هستند ، می دهند.

همچنین طبق گفته مدیران این نمایش همه مسئولان استان از برگزاری این نمایش حمایت کرده اند اما آیا در سال اقتصاد و فرهنگ آیا این مسئولان بزرگوار نیم نگاهی هم به محتوای آن دارند.

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

قاسمی می گوید:

باید به حال فضیلت تأسف خورد

شما رو به امام حسین تو نشست خبری که برگزار کردن شیشه شربت و لیوان شربت خوریشونو نگاه کنید: شبیه شیشه مشروبه

وای تا چه حد باید پیش برید؟

به کجا میخواین برین؟

حجابشونو نگا کنید

یکتا ناصر انگار اومده عروسی ننش

زهرا می گوید:

اداره کل ارشاد گلستان موظف است پاسخگوی این اقدام بی شرمانه که نوعی قبح زدایی است باشد

خانواده های زیادی از برگزاری این نمایش اعلام نارضایتی نمودند.

آخه بی بندوباری تا به کی؟

چرا تمام ضربه های فرهنگی باید از حوزه فرهنگ و ارشاد بر ما و خانواده های ما وارد شود؟

حجت الاسلام فضیلت شما چگونه در سخنرانی های خود دم از حفظ حجاب و عفاف می زنید و دم از فرهنگ اصیل اسلامی و انقلابی می زنید؟

من امروز بعنوان یک مادر بسیار نگران فرزندان خود هستم

حسين می گوید:

با یک نگاه به شکل برگزاری و مدعوین ومضمون نمایش و مصاحبه ها و نوع رفتار با خبر نگران وعدم همکاری استانهای دیگر با اکران آن مشخص می شود اصرار بر بازی آن نوعی تعمد درکار است .که شایسته است دست اندرکاران نمایش استان از اجرای چنین بازی هایی جلوگیری نمایند.
واساسا حضور این اجرا ها در مرکز استان مذهبی که امام جمعه گرگان و نماینده ولی فقیه از گرگان وبزرگان به کرات از آن باعنوان دارالمومنین گرگان یاد می نمایند شایسته است در دارالمومنین رفتارهای غیر مومنانه آن هم در انظار خلایق و با مجوز قانونی و حمایت مراجع قانونی اتفاق نیفتد .
آرایشها ،تیپ های حاضر بد حجابی ها اختلاط ها واجرایی که این تئاتر به همراه دارد شایسته استان و شهرستان دارالمومنین گرگان !!!!! نیست.

ارسال نظر