هجمه به بزرگترین دستاورد بشری و اسلامی، حجاب
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,374 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:16 ق.ظ، چهارشنبه، 7 اسفند، سال 1392 نظرات بدون نظر

امروز غرب در جهت رواج بی حجابی ابتدا به اصولی همچون حیا در انسان حمله نموده است و در این راه در جهت ایجاد محیط های که این دستاورد بزرگ بشری و اسلامی را مورد هجمه و نابودی قراردهد تلاش می کند.

LOGO   HIJAB    BIG    016به گزارش رادکانا، هجمه به بزرگترین دستاورد بشری و اسلامی برای نابودی حجاب ابتدا با رسانه جامعه را بی حیا می کنند.

هرچند در این مجال کوتاه در خصوص مقوله حجاب پرداختن کار آسانی نیست اما با اشاره به برخی مباحث و پرداختن به آن خالی از لطف هم نمی باشد.

باید بیفزایم چرا با توجه به نص صریح قرآن در خصوص رعایت مرزبندی ها و حدود محرمان و نامحرمان در آیه 59 سوره احزاب “و آنگاه که اطفال شما به حد بلوغ و احتلام رسیدند باید مانند سایر بالغان (البته همه وقت) با اجازه وارد شوند” خدا آیات خود را براى شما بدین روشنى بیان مى‏کند و خدا (به صلاح بندگان) دانا و (در وضع تکلیف) محکم کار است” .

کلیک-های-پایداری--حجاب-پوستر--دختران-چادر--مانتو--بی-حجابی-

و نیز خداوند در خصوص رعایت حجاب در آیه 30 سوره نور ” به مؤمنان بگو چشمهای خود را (از نگاه به نامحرمان) فرو گیرند و فروج خود را حفظ کنند، این برای آنها پاکیزه تر است، خداوند از آنچه انجام می‏دهید آگاه است”.

و همچنین در سوره 59 احزاب ” ای پیامبر، به همسران و دخترانت و زن های مؤمنان بگو روسری ها و چادرهای خود را بر خویش بیفکنند ( که گردن و سینه و بازوان و ساق ها پوشیده شود ) این ( کار ) نزدیکتر است به آنکه ( به حجاب و عفت ) شناخته شوند تا مورد تعرض و آزار ( فاجران ) قرار نگیرند و خداوند همواره آمرزنده و مهربان است.”

732025_4AyU2vLh

خداوند در خصوص رعایت حجاب تاکید دارد و حفظ اخلاق در اسلام با حفظ حجاب رابطه ناگسستنی دارد.

عده ای به بی حجابی و بد حجابی رو آورده اند و با عدم رعایت مرزبندی های اسلام در جهت گسست ارزشهای دینی قدم بر می دارند.
در اینجا باید به برخی مفاهیم از دیدگاه غرب که مروج فرهنگ بی حجابی است پرداخته شود و آن مفاهیمی کلیدی است که دانستن آن خالی از لطف نمی باشد.

از دیدگاه لیبرال در تعریف اخلاق می بینیم ” اخلاق وسیله ای برای رسیدن به هدف است .”

9370_311

در حقیقت وقتی ما اخلاق را وسیله رسیدن به هر چیز قرار دهیم یعنی برای مثال امروز برای خوش آیند طیفی در جمعی بی حجاب وارد بشویم و فردا برای خوش آیند افرادی کمی حجاب را رعایت کنیم و پس اون فردا برای خوشایند کسانی حجاب کامل داشته باشیم یعنی در موقعیت های مختلف بنا به اقتضاء زمان و مکان حجاب که جزئی از اخلاق اسلامی است وسیله رسیدن به هدفی خواص در مواقع مختلف شود که همان دیدگاه لیبرال یا غرب است خود به خود از جرگه متدینین به تدریج خارج شده و وارد یک طیفی می شویم که رفتارشان با عملشان مختلف است و این عمل در دین ” نفاق “نام دارد.

زیرا ما نمی توانیم همزمان هم لیبرال باشیم و هم مسلمانی مومن و رفتار و عمل ما با هم فرق خواهد کرد و در موضوع حجاب، عملا حجاب را وسیله ای برای رسیدن به هدف قرار داده ایم و این خود با تعریف اخلاق در غرب همخوانی دارد.

HIJAB-WWW.BALYAN (2)

ولی در اسلام علمای اخلاق می گویند اخلاق عبارت است از «صفات نفسانی راسخ و پایداری که موجب می شوند افعالی متناسب با آن صفات به سهولت و بدون نیاز به تامل از آدمی صادر شود».

می بینید چنانکه ما بخواهیم به این معنی از اخلاق بپردازیم و حجاب را در این قالب ببینیم انسان با مجاهدت نفسانی یعنی کوشش و تلاش در جهت تربیت نفس خود و کنترل شهوت و هدایت آن در جهت ایجاد عفاف و پاک دامنی و کنترل غضب و هدایت آن در جهت ایجاد شجاعت در وجود و نفس خود نیز هدایت این دو به سمت و سوی عقل که همانا مفهوم عقل محض قرآن و سیره پیامبران و ائمه معصوم است حالتی در وجود انسان ایجاد می شود، چنانکه در تعریف اخلاق در اسلام است رعایت حجاب در انسان یک صفت نفسانی راسخ و پایدار می گردد که موجب می شوند افعالی متناسب با آن صفات ( در مقوله حجاب رعایت حجاب ) به سهولت و بدون نیاز به تأمل از آدمی صادر شود.

siT6x0

البته امروز غرب در جهت رواج بی حجابی ابتدا به اصولی همچون حیا در انسان حمله نموده است و در این راه در جهت ایجاد محیط های که این دستاورد بزرگ بشری و اسلامی را مورد هجمه و نابودی قراردهد تلاش می کند.

در اهمیت حیا کافی است بنده به حدیثی از ائمه معصوم (امام حسن مجتبی (ع)) اشاره کنم که گفته است ” هرکس حیا ندارد دین ندارد ” پس برای هجمه به بزرگترین دستاورد بشری و اسلامی و برای نابودی حجاب ابتدا غرب با رسانه، جامعه را بی حیا می کند بعد… .

در این مسیر با ساخت فیلم ها و برنامه های مختلف فرهنگی در جهت برداشتن پرده های حیا از جامعه می کوشد.

n00466815-b1

بر ماست با شناخت صحیح از اسلام و آموزه های آن در جهت خلع سلاح شیطانها بکوشیم و با برگرداندن این آموزه های وحیانی در جهت ترمیم خسارات وارده بر بدنه اسلام و انسانها بکوشیم.

در این راستا در جهت واکسینه کردن جامعه علاوه بر عمل به دستورات اسلامی، مطالعه آثار معلم شهیر و شهید انقلاب استاد علامه مرتضی مطهری در خصوص حجاب بی شک چراغی فراروی طالبان راه حق و حقیقت است و ما را در این زمینه بیمه می نماید تا با مطالعه آثار این شهید بزرگوار در جهان تاریک امروز شمعی برای پیدا کردن راه صلاح و رستگاری بیابیم و انشاالله در سایه این شمع ها خورشید و حقیقت هستی را بیابیم و در این مسیر رستگار شویم انشاء الله.

نویسنده رادکانا: محک

ارسال نظر