هجمه علیه سپاه ؛ از انگلستان تا گلستان
تعداد بازدید تعداد بازدید: 515 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:47 ب.ظ، چهارشنبه، 14 خرداد، سال 1393 نظرات یک نظر

در روزهای اخیر و همزمان و همصدا با BBC و رادیو فردا ، شهردار و برخی از اعضای شورای شهر گرگان به بهانه مشکلات ایجاد شده در بهره برداری از پروژه برج گرگان ، سپاه نینوای استان را مسئول این شرایط اعلام کرده اند که به نظر می رسد باید دوستان در این زمینه دوراندیشی بیشتری به خرج می دادند.

golestanema16به گزارش رادکانا، در روزهای اخیر به بهانه انتشار یک ویدئو از سردار جعفری فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برخی از شبکه های اجتماعی جریان تخریب و هجمه علیه سپاه در رسانه های معاند راه افتاده است . در این زمینه بی بی سی فارسی که هدایت آشوبهای بعد از انتخابات سال 88 را برعهده داشت با وارونه جلوه دادن واقعیات مطرح شده در صحبت های فرمانده سپاه ، در صدد القاء این برداشت بوده است که این اظهارات به منزله تایید فرایند مهندسی انتخابات سال 1388 است .

نگاهی گذرا به اظهارات فرمانده نهادی که مهم ترین وظیفه آن پاسداشت از انقلاب اسلامی و ارزشهای آن است ، نشان دهنده این واقعیت است که ایشان در این اظهارات صرفا به تشریح سیر تحولات و فتنه انگیزی های دشمنان انقلاب بر علیه نظام مقدس اسلامی پرداخته اند . این گونه اظهارات مسبوق به سابقه هم وجود داشته و فرماندهان عالی رتبه سپاه با توجه به جایگاه حساس این نهاد انقلابی همواره در مقاطع مختلف به تشریح و تحلیل شرایط حاکم بر کشور پرداخته اند .

نکته قابل ذکر دیگر در رابطه با این اظهارات این است که در صورتی که سردار جعفری در صدد تبیین و تشریح مسائل محرمانه و امنیتی برای فرماندهان سپاه بودند ، از ضبط و پخش این سخنرانی جلوگیری می شد . این اظهارات سخنان علنی و رسمی فرمانده سپاه در آن مقطع بوده و بنظر می رسد علی رغم شیطنت های رسانه های معاند در پخش گزینشی بخش هایی از آن هیچ گونه ابهامی در فهم پیام های واقعی این اظهارات وجود ندارد .

بعد جالب دیگر در رابطه با این جریان سازی ، ” زمان وقوع ” آن است . یعنی درست همزمان با ولادت سرور و سالار آزادگان جهان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و روز پاسدار . این همزمانی قطعا اتفاقی نبوده و با هدف تخریب جایگاه و عملکرد سپاه در دفاع از کیان میهن اسلامی صورت گرفته است .

golestanema16

در این شرایط یک حلقه از جریان سازی صورت گرفته علیه سپاه پاسداران نیز در استان گلستان صورت گرفته است . در روزهای اخیر و دقیقا همزمان و همصدا با BBC و رادیو فردا ، شهردار و برخی از اعضای شورای شهر گرگان به بهانه مشکلات ایجاد شده در بهره برداری از پروژه برج گرگان ، سپاه نینوای استان را مسئول این شرایط اعلام کرده اند که به نظر می رسد باید دوستان در این زمینه دوراندیشی بیشتری به خرج می دادند .

همسویی شهردار و برخی از اعضای شورای شهر گرگان در زمینه تخریب جایگاه سپاه با رسانه های معاند نظام و تقارن زمانی آنها با هم و در ایام ولادت امام حسین (ع) و روز پاسدار برای دوستداران انقلاب اسلامی چند سوال اساسی را ایجاد کرده است .

سوال اول : چرا دغدغه ، نگرانی و دلواپسی برای بهره برداری سریع از برج گرگان به یکباره در روز پاسدار و همنوا با رسانه های بیگانه در هجمه علیه سپاه در این ایام بروز و فوران می کند ؟ آیا فرصت و زمان دیگری برای بررسی این موضوع وجود نداشت ؟

سوال دوم : آقای صادقلو شهردار و برخی از اعضای شورای شهر گرگان آیا دانسته و عالمانه در این مسیر قرار گرفته اند و یا اینکه سهوا وارد این بازی و جریان شده اند ؟مسئولان شهرداری و شورا آیا تا بحال برای یک بار هم شده سراغی از مسئولان سپاه نینوا گرفتند تا در مورد موانع موجود در خصوص بهره برداری از برج فلکه بسیج گفتگو کنند ، شماهایی که تاکنون حتی حرفهای طرف مقابل را نشنیده اید بر چه اساسی مدعی هستید که سپاه مانع بهره برداری از المان شده است ؟

سوال سوم : آیا شهر گرگان که دوستان بر مسند شهرداری و شورای آن تکیه زده اند ، مشکل و معضل مهم و اساسی دیگری ندارد که عزیزان با نادیده گرفتن همه آنها در این ایام ، بر این موضوع متمرکز شده اند ؟آیا در سالی که مزین شده به نام اقتصاد و فرهنگ با تکیه بر عزم ملی و مدریت جهادی دغدغه فرهنگی در اصحاب شورا و شهرداری مشاهده می شود؟

سوال چهارم : آیا شهردار و برخی از اعضای شورای شهر گرگان ، سند قابل قبولی برای اظهارات خود دارند یا با تکیه بر شنیده ها و استنتاج شخصی به اظهار نظر پرداخته اند ؟

سوال پنجم : بر فرض صحت چنین ادعایی ، آیا با اعلان عمومی و رسانه ای کردن این مساله ، قواعد اصلی مدیریت کلان اجرایی که همان رایزنی و مذاکرات بدور از غوغاسالاری و فضاسازی های خاص است رعایت شده است ؟ و آیا راه حل درست و منطقی آن برای حصول به نتیجه مطلوب همینی بود که صورت گرفت ؟

سوال ششم : رسانه هایی که به پوشش این موضوع پرداختند و تیتر اول خود را به آن اختصاص دادند ، با کدام هدف و تاکتیک رسانه ای چنین کردند ؟ و آیا توجهی به زمان و فضای داخلی و خارجی موجود داشتند ؟

سوال هفتم : آیا با طرح این موضوع در نود و سومین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر گرگان در روز شنبه 10 خرداد و اعلان همگانی و پوشش رسانه ای گسترده آن ، براستی مشکلات بر سر راه بهره برداری از این برج مرتفع گردید و برخی از اعضای شورا پاسخ قانع کننده دریافت کردند تا پاسخ مراجعین به خود را بدهند ؟؟؟

انشاالله که در پس این مباحث و اظهارات نیات و اهداف خاصی نباشد و هر کسی عمل به وظیفه خود را با درایت و هوشیاری و توجه عناصر اساسی زمان و مکان به انجام برساند .

بابک می گوید:

http://fararu.com/fa/news/193001/%D8%A2%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87-%D9%85%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%85-%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%AA-%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D9%82-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%85-%D8%B1%D8%A7-%D9%81%D8%B1%DB%8C%D8%A8-%D9%85%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D8%AF

آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید گفت: متاسفانه دولت سابق با ارائه آمار غیرواقعی و دروغین، خودشان و ملت را فریب می دادند و باعث دردسر مردم می شدند.

ارسال نظر