هشدار فرماندار گرگان نسبت به وقوع سیل و آتش‎سوزی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 868 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:54 ب.ظ، دوشنبه، 31 تیر، سال 1392 نظرات بدون نظر

فرماندار گرگان در خصوص وقوع سیلاب و آتش‎سوزی جنگل‎ها و مراتع هشدار داد.

13920313000764_PhotoAبه گزارش رادکانا، حیدرعلی احمدی شامگاه یکشنبه در جمع مدیران دستگاه‎های اجرایی عضو ستاد مدیریت بحران شهرستان گرگان اظهار داشت: این روزها با توجه به گرمای هوا و فصل سفر و اسکان آنها در نقاط سبز و جنگلی احتمال وقوع آتش‎سوزی بسیار زیاد است.

وی، اهمیت همبستگی و همپوشانی دستگاه‎ها در فصول مختلف سال را یک امر اساسی دانست و افزود: در هر فصل از سال برای اینکه مشکلات پیرامون آن روزها را به راحتی پشت سر بگذاریم و با حادثه و بحران روبرو نشویم نیاز است دستگاه‎های دیگر به کمک دستگاه‎های درگیر با مسائل روز بشتابند.

مهار آتش‎سوزی روزهای گذشته حاصل تلاش چند دستگاهی

فرماندار گرگان متذکر شد: برای مثال این روزها که احتمال وقوع آتش‎سوزی بسیار زیاد است نیاز است تا تمامی کارمندان در کوچه و پس کوچه، در جنگل و به خصوص در مناطق پایین دست چشم و گوش اداره منابع طبیعی باشند تادر صورت مشاهده هرگونه مشکلی سریع اقدام لازم صورت گیرد.

احمدی با اشاره به آتش‎سوزی چند روزه گذشته در محله «میناگل» و «باکرمحله» گرگان خاطرنشان کرد: اگر در این حادثه کمک دستگاه‎های دیگر و اقدام سریع اداره منابع طبیعی نبود شاید این حادثه به یک بحران و آتش‎سوزی وسیع جنگلی منجر می‎شد.

وی با تأکید بر اهمیت جلوگیری از آتش‎سوزی منابع طبیعی و نیاز همکاری دستگاه‎ها در این جلسه به مدیران دستگاه‎های اجرایی ابراز کرد: با هماهنگی اداره منابع طبیعی و  برنامه‎ریزی مناسب در روزهای مختلف تعدادی از نیروهای خود را جهت نظارت و جلوگیری از وقوع آتش‎سوزی در مناطق جنگلی و بخصوص پایین دست مستقر کنید.

بارش بعدی برابر با سیلاب / پیشگیری و مهار حوادث نیازمند عزم ملی

فرماندار گرگان با اشاره به اینکه در ماه‎های گذشته بارندگی را در منطقه نداشته‎ایم، تصریح کرد: در صورت بارش باران در حوزه سرزمینی گرگان که شامل شهرستان گرگان و روستاهای اطراف می‎شود وقوع سیلاب دور از تصور نیست و در صورت وقوع سیل امکان بروز خسارت و بحران نیز احتمال می‎رود.

در این‎خصوص نیز نیاز است دستگاه‎های مختلف تمهیدات لازم را داشته باشند تا در صورت وقوع حادثه ما تماشاگر نباشیم.

وی همچنین توجه نمایندگان مجلس به این موضوع را امری ضروری دانست و افزود: برای جلوگیری از وقوع سیلاب که در ایام مختلف حتی گریبان تمام شهرهای استان را می‎گیرد و پیشگیری و مهار هرگونه آتش‎سوزی که سابقه وقوع آن در منطقه حتی خسارات شدیدی را به جای گذاشته نیاز است اعتبارهای ویژه‎ای در این خصوص دیده شود.

احمدی بیان کرد: با توجه به اینکه سال گذشته کشور با مسائل اقتصادی روبرو شد و در این خصوص مشکلاتی به وجود آمد پیش‎بینی اعتبار مناسبی برای سال 1392 دیده نشده و دستگاه‎ها در حال مدیریت وضع موجود هستند.

وی در پایان ابراز داشت: به طور حتم اگر این مسائل که موضوع‎های استانی و حتی ملی است مورد توجه و کمک ویژه مسئولان قرار نگیرد احتمال اینکه در روزها و یا در سال‎های بعد خدای ناکرده با بحرانی جبران ناپذیر روبرو شویم بدور از تصور نیست./فارس

ارسال نظر