هشدار فرمانده سپاه نینوا گلستان به مخالفین پارک موزه دفاع مقدس
تعداد بازدید تعداد بازدید: 770 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 4:08 ب.ظ، شنبه، 30 شهریور، سال 1392 نظرات یک نظر

سردار بابایی از ادامه ساخت پارک موزه دفاع مقدس استان گلستان پس از تامین اعتبار ملی و استانی خبر داد و به مخالفان هشدار داد دست از سر دفاع مقدس و شهدا بردارند .

thumb271-84ddbd0de8c85e406aede07d526c58a7به گزارش رادکانا، سردار محمد حسین بابایی فرمانده سپاه نینوا استان گلستان در جمع خبرنگاران عنوان کرد : پارک موزه دفاع مقدس مصوبه ملی و دستور فرماندهی کل قوا برای نهادینه شدن ارزشهای دوران دفاع مقدس در هر استانی است که در برخی استانها افتتاح شده و در برخی دیگر رشد خوبی داشته است اما در استان گلستان به دلیل محدودیت های جغرافیایی و فضایی که برای پارک موزه در ناهارخوران در نظر گرفته شده نمی توان مانند استانهای دیگر فضای چند هکتاری در نظر گرفت .
 
بابایی افزود : بعد از تصویب ساخت پارک موزه دفاع مقدس استان گلستان کار ساخت این مجموعه در جوار هشت شهید گمنام در تپه نورالشهدا گرگان آغاز شد که در همان آغاز کار چند نفری که درک صحیحی از دفاع مقدس نداشتند در مقابل آن شبهه افکنی کردند . این افراد تلاش کردند از راه قانونی جلوی ساخت پارک موزه را بگیرند اما فهمیدند که همه مراحل قانونی طی شده است .
 
وی در جواب سوالی مبنی بر اینکه حدود یکسال است بودجه ای برای ساخت این مکان در نظر گرفته نشده عنوان کرد : متاسفانه همزمان با شروع کار ساخت این مجموعه تحریم ها و فشار اقتصادی غربی ها بر کشور شروع شد . در حالیکه فوندانسیون آن ریخته و کف آن هم ساخته شد و به دنبال این هستیم که با تامین اعتبار استانی و ملی ساخت این مجموعه فرهنگی را ادامه دهیم .
 
فرمانده سپاه نینوا استان خاطرنشان کرد : ما به عنوان بخشی از جامعه متولی ارزشهای دفاع مقدس از ابتدا از این حرکت فرهنگی  و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس که وظیفه ساخت این مجموعه را داشت، حمایت کردیم و در عین حال حرف منطقی از مخالفان نشنیدیم چون آنها بهانه محیط زیست داشتند در حالیکه مخاطرات زیست محیطی این پروژه صفر است .
 
سردار بابایی با اعلام این نکته که در همین منطقه ساخت و سازهای زیادی می شود و کسی صدایش در نمی آید اما وقتی اسم شهدا می اید موضع گیری می کنند ، عنوان کرد : ما مخالف ایجاد مراکز رفاهی و گردشگری در این منطقه نیستیم و اتفاقا پارک موزه دفاع مقدس هم کارکرد فرهنگی و گردشگری دارد و موجب جذب گردشگر خواهد شد .
 
این پیشکسوت دفاع مقدس به کسانی که می خواهند با انتقاد به دفاع مقدس و شهدا نام و نشانی برای خودشان دست و پا کنند هشدار داد و گفت : بهتر است انها دست از سر دفاع مقدس بردارند چرا که آنها باید بدانند آسایش و امنیتی که امروز دارند و فرصتی که برای ابراز مخالفت آنها بوجود امده مرهون خون همین جوانان شهید است .
 
وی در پایان با اشاره به شوق جوانان ایرانی برای حضور در سوریه و دفاع از اسلام خاطر نشان کرد : موضوع شهادت و دفاع مقدس پروسه ای جهانی شده و حال که دنیا از این فرهنگ متاثر شده خوب نیست در کشوری که مبدا این حرکت است چنین بهانه هایی آورده شود و بهتر است برای صرف انرژی بسیار برای این مسائل ، به دنبال ساختن کشور باشیم .  
پیمان مومنی می گوید:

” اصل پنجاه قانون اساسی ”
در ایران ، حفاظت محیط زیست که نسل امروز و نسل های بعد باید در آن حیات اجتماعی رو به رشدی داشته باشند ، وظیفه عمومی تلقی میگردد. از این رو فعالیت های اقتصادی و غیر آن که با آلودگی محیط زیست یا تخریب غیر قابل جبران آن ملازمه پیدا کند، ممنوع است.

ارسال نظر