هشدار پلیس فتا به افراد جویای کار از طریق کانالها و گروههای کاریابی فضای مجازی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 98 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:16 ب.ظ، شنبه، 19 فروردین، سال 1396 نظرات بدون نظر

مسئول پلیس فتا گلستان درخصوص فریب خانم ها و آقایان جوان و بیکار به بهانه کاریابی و مدلینگ هشدار داد.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ سروان صاحبکاران اظهار داشت: اخیرا برخی افراد با راه اندازی کانالها و گروه های کاریابی در شبکه های اجتماعی اقدام به تبلیغ با عناوینی همچون کاریابی برای دختران و پسران جوان یا بکارگیری بعنوان مدل با وعده دروغین پرداخت حقوق های میلیونی می نمایند که این موضوع کاملا غیر واقعی و استفاده از نیازها و احساسات آنان محسوب می شود.

مسئول پلیس فتا گلستان گفت: در این شیوه خانم های جوان را فریب داده و از آنان خواسته می شود تا جهت تکمیل فرایند ثبت نام و بکارگیری ضمن ارسال مدارک هویتی و تصاویر خود مبالغی را نیز پرداخت نمایند که حتی در برخی از موارد این خانم ها را به محل های نامشخص دعوت می نمایند که می تواند خطرات فراوانی برای آنان بهمراه داشته باشد.

وی از خانواده ها و خصوصا خانم های جوان که بیکار هستند خواست به هیچ عنوان به وعده های دروغین مطرح شده در فضای مجازی که منبع معتبر ندارند اعتنا نکرده و فقط به موسسات کاریابی مجاز و معتبر مراجعه نموده و اطلاعات هویتی و تصاویر خود را براحتی در اختیار افراد غیرمجاز قرار ندهند.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: هرگونه فعالیت در زمینه مشاوره شغلی و ارائه خدمات کاریابی صرفا با دریافت مجوز امکانپذیر خواهد بود.

سروان صاحبکاران تأکید کرد: هم استانی های گرامی در صورت ضرر و زیان از موسسات و افرادی که بصورت غیر مجاز وعده کاریابی می دهند می توانند با مراجعه به دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان یا شهرستان محل سکونت شکایت خود را مطرح  نمایند.

وی تصریح کرد: همچنین کارشناسان پلیس فتا از طریق شماره تلفن ۲۱۸۲۲۹۶۷ آماده پاسخگویی به ابهامات و سؤالات شهروندان می باشند.

انتهای پیام/

ارسال نظر