هفته وحدت مختص شیعه و سنی نیست بلکه حفظ وحدت بین امت اسلامی است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 438 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:21 ب.ظ، شنبه، 28 دی، سال 1392 نظرات بدون نظر

حجت الاسلام جواد نجفی گفت: دشمن خوب فهمیده است که هرچه ضربه و لطمه می بیند از ولایت فقیه است و تلاش می کند تفرقه افکنی کند و ملت آگاه و فهیم ایران را از رهبری جدا کنند و خوشبختانه با وحدتی که مردم ما دارند دشمن به اهداف خود نخواهد رسید و هر روز پیوند بین امت و رهبری مستحکم تر می شود.

imagesبه گزارش خبرنگار رادکانا، حجت الاسلام جواد نجفی معاون فرهنگی پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان ضمن تبریک بمناسبت ولادت با سعادت حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع) و گرامیداشت هفته وحدت گفت: پیامبر (ص) همه اوصاف اخلاقی را در حد کمال داشت.

وی افزود: پیامبر (ص) با داشتن این اوصاف الگوی مسلمانان می باشد و مردم برای رسیدن به درجات عالی در دنیا و آخرت به سیره رسول الله رجوع کنند که کامل ترین سیره است.

حجت الاسلام نجفی اخلاق را نیاز جامعه دانست و افزود: امروز اخلاق نیاز جامعه ماست، اگر می خواهیم از پیامبر تبعیت داشته باشیم باید اخلاق داشته باشیم.

وی اخلاق را در ابعاد مختلفی عنوان کرد و گفت: اخلاق ابعاد مختلفی دارد که نمونه هایی از آن اخلاق سیاسی، فرهنگی، نظامی، فردی، اجتماعی و خانوادگی می باشد.

اخلاق پیامبر (ص) قرآنی است

این روحانی فرهیخته اخلاق پیامبر (ص) را قرآنی دانست و افزود: باید با تبعیت از پیامبر و خلق و خوی پیامبر که قرآنی بود اخلاق داشته باشیم و اخلاق مدار باشیم.

معاون اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان با اشاره به اجرای آموزه های قرآنی در زندگی روزمره اظهار داشت: آموزه های قرآنی باید در میدان زندگی و جامعه قرار بگیرند لذا قرآن دعوت به ایثار، از خودگذشتگی، وحدت و اتحاد می کند.

وی افزود: هر چیزی که انسان را وصل به خدا می کند و در مسیر صراط مستقیم الهی قرار می دهد می توان آنها را به عنوان مصداق حبل الله قرار داد.

حجت الاسلام جواد نجفی با بیان این نکته که امروز دشمنان از وحدت مسلمانان می ترسند، افزود: تلاش دشمنان از بدو اسلام تاکنون این بود که مردم را از پیامبر، اسلام، اهل بیت، قرآن و خدا دور کنند.

امروزه مصداق حبل الله همان ولایت فقیه است

وی مصداق حبل الله را ولایت فقیه دانست و افزود: دشمن خوب فهمیده است که هرچه ضربه و لتمه می بیند از ولایت فقیه است و تلاش می کند تفرقه افکنی کند و ملت آگاه و فهیم ایران را از رهبری جدا کنند و خوشبختانه با وحدتی که مردم ما دارند دشمن به اهداف خود نخواهد رسید و هر روز پیوند بین امت و رهبری مستحکم تر می شود.

وی افزود: باید با وحدت، همدلی، تبعیت از رهبری، چنگ زدن به ولایت فقیه که همان مصداق حبل الله است پیامبر (ص) را از خود راضی داریم.

هفته وحدت مختص شیعه و سنی نیست بلکه حفظ وحدت بین امت اسلامی است

معاون فرهنگی پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان در خصوص هفته وحدت گفت: هفته وحدت مختص شیعه و سنی نیست بلکه حفظ وحدت بین امت اسلامی است.

وی افزود: سفارش وحدت، دوستی، برادری، اتحاد و همبستگی برای این است که در تمامی زمینه ها مسلمانان از یکدیگر جدا نشوند با در سایه ولایت فقیه در کنار یکدیگر زندگی کنند.

حجت الاسلام نجفی در پایان ابراز داشت: ان شاالله هرساله در جهان اسلام شاهد وحدت و همبستگی بیشتر بین مذاهب باشیم و مشتی کوبنده بر دهان دشمنان اسلام مخصوصا وهابیون و تکفیری ها و سلفی ها که تماما در جهت تفرقه افکنی و ایجاد اختلاف در بین مسلمانان فعالیت می کنند بزنیم و مهر خاموشی بر دهان آنان بنهیم.

 

ارسال نظر