همایش آموزش خانواده، بایدها و ضرورت ها در تربیت دختران و روابط متقابل والدین در کردکوی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 805 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:26 ب.ظ، سه شنبه، 10 بهمن، سال 1391 نظرات بدون نظر

همایش آموزش خانواده، بایدها و ضرورت ها در تربیت دختران و روابط متقابل والدین ساعت ۱۴عصر روز گذشته در تالار اداره ارشاد شهرستان کردکوی با حضور بانوان این شهرستان برگزار شد.

IMG_0958فرشته ترک مشاور فرماندار در امور بانوان در گفتگو با رادکانا در خصوص برگزاری این همایش گفت: برنامه ای که امروز تدارک دیدیم در خصوص همایش آموزش خانواده در مقطع دخترانی که به سن بلوغ می رسند می باشد و دختران دوره دبستان تا راهنمایی  را در این همایش مدنظر قرار دادیم.

مشاور فرماندار در امور بانوان ادامه داد: همایشی که امروز برگزار شد باعنوان آموزش خانواده، بایدها و ضرورت ها در تربیت دختران و روابط متقابل والدین می باشد. همانا این موضوع را برجسته کردیم که با همکاری کارگروه زنان و خانواده شهرستان که البته مهم ترین نقش را انجمن اولیاء و مربیان دبستان فرهنگیان که دبستان دخترانه ای می باشد در مقطع ابتدایی و همچنین کانون فرهنگی اجتماعی مهرگان که در حوزه زنان مشغول بکار می باشد این کار را انجام دادیم.

فرشته ترک در خصوص هدف برگزاری این همایش اظهار داشت:  با این هدف که ان شاا… بتوانیم با آشنایی بیشتر نسبت به مسائل حوزه دختران وارد شویم که در واقع مرحله ایست که بلوغ جنسی و بلوغ فکری شکل  می گیرد که مقطع مشخص شدن هویت اجتماعی یک فرد در جامعه و خانواده می باشد، سعی کردیم با آگاهی دادن و توانایی بخشیدن به زنان خودمان که مادران ما هستند و مادران امروزند و دختران خودمان، بتوانیم آنها را بیش از پیش در این کار آشنا کنیم و نسبت به تربیت مسائل اجتماعی و خانوادگی ان شاا… بتوانیم قدم های مثبتی برداریم تا فرزندان ما بتوانند بهتر در اجتماع حاضر شوند و منشاء اثر باشند.

ترک افزود: این دومین نشستی است که در حال برگزاری می باشد و این نوید را هم به خانواده های محترم دادیم در مرحله بعدی با پدران محترم به صورت اختصاصی این جلسه را برگزار می کنیم تا پدر و مادر بتوانند با کمک یکدیگر فرزندان سالمی را تحویل جامعه دهند.

وی تصریح کرد: در این مراسم با توجه به اینکه خانم ها طالب برگزاری این همایش بودند از دکتر کاویانی که به عنوان روانشناس و مشاور خانواده در استان گلستان مشغول فعالیت هستند دعوت کردیم تا به مباحثی در این خصوص بپردازند.

ارسال نظر