هدف اسلامی کردن رسانه است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 294 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 3:47 ب.ظ، پنج شنبه، 23 مرداد، سال 1393 نظرات بدون نظر

مسئول روابط عمومی سازمان بسیج مستضعفین از برگزاری همایش بسیج رسانه در سراسر کشور خبر داد.

IMG_0059به گزارش خبرنگار رادکانا، دکتر اسماعیل احمدی ، مسئول روابط عمومی سازمان بسیج مستضعفین در مراسم گرامی داشت روز خبرنگار و معرفی و تجلیل از خانواده شهید شاخص بسیج رسانه گلستان در جمع خبرنگاران ، در پاسخ به سوال خبرنگار ما در خصوص مباحث رهبری در خصوص رسانه ها و خبرنگاران گفت : اخبار صادقانه ، صریح و شفاف از مهمترین سخنان رهبر انقلاب با اهالی رسانه بوده است که باید الگوی ما باشد.

وی گفت : اطلاع رسانی یک کارگاه ظریف و هنرمندانه است و نقد کردن افراد در این عرصه بایستی به گونه ای باشد که موجب لج بازی مخاطب نگردد در حالی که نقد بایستی سازنده باشد و افراد و مسئولان را اصلاح نماید.

وی با اشاره به این نکته که هدف اسلام کردن رسانه است، خاطرنشان کرد: بومی کردن علم ارتباطات، کمک به تدوین روزنامه نگاری اسلامی، کمک به ظهور این موارد رسانه های ما را به اسلامی شدن نزدیک می کند.

دکتر احمدی با تاکید بر آنکه در نقد ، نباید توهین کرد ، افزود: خبرنگاران ما نباید از روی غرض ورزی و عصابانیت ، دست به قلم شده و مشکلات شخصی خود را به نگارش قلم در آورند و باعث تخریب دیگران شوند.

مسئول روابط عمومی سازمان بسیج مستضعفین کشور با بیان این مطلب که نقد کردن بایستی به صورت خردمندانه صورت بگیرد ، افزودند: نباید در مقابل نقد صریح ، واکنش نشان دهیم.

وی در خصوص اهداف سازمان بسیج مستضعفین در امر رسانه چه می باشد گفت : بومی کردن علم ارتباطات ، تحکیم جبهه قدرتمند رسانه اسلامی ، ترویج فقه اسلامی در رسانه ها و تشکیل دفاتر بسیج در رسانه ها از مهمترین اهداف این سازمان در امر رسانه برشمرد.

دکتر احمدی در ادامه گفت : هر رسانه باید دارای یک اتاق فکر باشد ، تا بتواند مشکلات جامعه را با افراد زبده و نخبه رسانه ای خود ، آنها را رصد نموده و در صدد رفع آن شوند.

همایش بسیج و رسانه در سراسر کشور برگزار می شود

مسئول روابط عمومی سازمان بسیج مستضعفین کشور در جمع خبرنگاران گلستانی از برگزاری همایش بسیج و رسانه در سراسر کشور خبر داد .

وی گفت : در این همایش ، مهمترین اخبار رویداد ها ، گزارشهای تصویری ، مقالات ، یاداشت ها مورد رصد قرار خواهند گرفت و به بهترین اثر جوایزی اهدا خواهیم کرد.

دکتر احمدی در پاسخ به خبرنگار ما در خصوص زمان این همایش کی خواهد بود ، گفت: زمان برگزاری این همایش در استانها از هفته دفاع مقدس آغاز و تا هفته بسیج در سراسر کشور ادامه خواهد داشت.

وی در پایان گفتگو با خبرنگاران استان گفت : خبرنگاران باید به صورت تخصصی آموزش ببینند ، درست است این امر زمان بر است اما بایستی اجرایی شود.

ارسال نظر