همایش تجلیل از زنان ایثارگر شهرستان کردکوی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,344 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 4:35 ب.ظ، یکشنبه، 9 مهر، سال 1391 نظرات بدون نظر

در زمان هشت سال دفاع مقدس زنان نیز دوشادوش مردان نقش بزرگی در عرصه های دفاع و پشتیبانی ایفا کردند و با حضور در جبهه های جنگ در زمینه های پزشکی، پرستاری و پشتیبانی از رزمندگان خاطرات ماندگاری از خود بر جای گذاشتند.

به گزارش خبرنگار رادکانا، این مراسم با حضور فرماندهی محترم سپاه کردکوی، حجت الاسلام محمودی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کردکوی ، جناب سرهنگ شیرازی فرمانده نیروی انتظامی، سرکار خانوم ترک رئیس امور بانوان شهرستان و جمع کثیری از بانوان در اردوگاه شهید مهقانی ناحیه مقاومت بسیج سپاه کردکوی برگزار شد. رویکرد اصلی همایش فرهنگ سازی در حوزه معرفی و تبیین نقش ارزنده و محوری زنان ایثارگر به عنوان مهمترین گروه از «خانواده بزرگ ایثارگران» است.

فرماندهی سپاه ناحیه مقاومت بسیج سپاه کردکوی روز پنج شنبه 6/7/91 در این همایش با گرامیداشت هفته دفاع مقدس فرمودند: ملت ایران اجازه نداد حتی یک وجب از خاک کشور در تصرف دشمن بعثی بماند و در جریان جنگ تحمیلی ملت ما از تمام هستی خود گذشت و با حضور گسترده در جبهه های جنگ، دشمن بعثی تا دندان مسلح را از خاک مقدس خود بیرون کرد.

سرهنگ سمیعی در ادامه اظهار داشتند : در زمان هشت سال دفاع مقدس زنان نیز دوشادوش مردان نقش بزرگی در عرصه های دفاع و پشتیبانی ایفا کردند و با حضور در جبهه های جنگ در زمینه های پزشکی، پرستاری و پشتیبانی از رزمندگان خاطرات ماندگاری از خود بر جای گذاشتند.

سپس حجت الاسلام محمودی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی نیز با استناد به آیات قرآن کریم به نقش زنان در اسلام و اینکه اسلام زنان را از بندگی نجات داد فرمودند: زنان ایران اسلامی باید با الگوپذیری از حضرت زینب (س) بتوانند موجب تضمین سعادت دنیوی و اخروی خود شده و الگویی مناسب برای دیگر زنان جامعه اسلامی باشند.

این مراسم پرشکوه همراه با برپایی نمایشگاهی که یادآور روزهای جنگ و خاطرات دفاع مقدس بود توسط بانوان و مادران بسیجی برگزار شد،

در ادامه در راستای اهانت به ساحت مقدس نبی اکرم (ص) طوماری به شرح ذیل تهیه گردید و بانوان ایثارگر با نقش بستن امضاءهای خود حمایتشان را از رسول اکرم (ص) اعلام نمودند :

بسمه تعالی

ما بسیجیان حوزه مقاومت کوثر ناحیه کردکوی ضمن تسلیت به محضر مقدس امام زمان (ع) و مرجع عالیقدر جهان اسلام حضرت ایت الله العظمی امام خامنه ای انزجار خویش را از هتک حرمت به ساحت مقدس رسول اکرم (ص) اعلام نموده و جان خویش را جهت احیای اسلام ناب محمدی (ص) تقدیم حضرتش می داریم؛باشد که پذیرا باشد .

گفتنی است در پایان این همایش ضمن پذیرایی ؛ از 23 زن ایثارگر دوران دفاع مقدس و همسران و مادران معظم شهدای شهرستان کردکوی با اهدا هدایایی تجلیل بعمل آمد.

خبرگزاری رادکانا

ارسال نظر