همایش گرامیداشت روز ملی شوراها در روستای دنگلان
تعداد بازدید تعداد بازدید: 805 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:37 ب.ظ، سه شنبه، 9 اردیبهشت، سال 1393 نظرات بدون نظر

همایش گرامیداشت روز ملی شوراها با حضور مسئولین استانی و شهرستانی و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا در تالار نگین روستای دنگلان برگزار شد.

IMG_0067به گزارش خبرنگار رادکانا، در این همایش که بمناسبت نهم اردیبهشت روز ملی شوراها در روستای دنگلان برگزار شد سمیعی مدیرکل دفتر امور روستایی گلستان، مقدم مدیرکل مدیریت بحران گلستان، دکتر نظری مهر نماینده مردم شریف غرب گلستان در مجلس، الیاسی فرماندار کردکوی، مسئولین شهرستان و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا حضور داشتند.

این همایش با برنامه های متنوعی همراه بود که ابتدا با قرائت قرآن توسط علی اکبر بسطامی عضو شرای شهر کردکوی آغاز گردید.

اجرای ترانه بومی محلی یکی از جالب ترین برنامه ای اجرایی این همایش بود که حال و هوایی سنتی و قدیمی را در همایش ساکن کرد.

سپس آقای سیدجمال حسینی جانباز هشت سال جنگ تحمیلی و عضو شورای اسلامی روستای دنگلان و قائم مقام شورای بخش کردکوی به عرض خیرمقدم گویی خدمت حاضرین در مراسم پرداخت.

در ادامه نیز فرشته ترک رئیس شورای اسلامی شهرستان به بیان عملکرد شوراها و وظایف آنان و همچنین مشکلات و ظرفیت های موجود در شهر کردکوی و روستاها پرداخت.

رمضانعلی الیاسی فرماندار کردکوی و دکتر نظری مهر نیز از دیگر سخنرانان این همایش بودند که هرکدام به زعم خود سخنان مبسوطی را ایراد کردند.

در خاتمه مهندس سمیعی مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری گلستان به ارائه گزارشی از عملکرد دفتر امور روستایی پرداخت و راهکارهایی را جهت پیشرفت و تعالی روستاهای شهرستان ارائه کردند.

روستای دنگلان از نظر موقعی جغرافیایی در دامنه های شمالی رشته کوه البرز و شاهکوه واقع شده و قله درازنو در جنوب غربی آن به خوبی قابل مشاهده است.

دنگلان یکی ازروستاهای مهاجرپذیر و بیگانه پرور است که انواع طایفه های مختلف دراین روستا ساکن بوده وهستندودر ۱۰ کیلومتری شرق شهرستان کردکوی واقع می باشد همچنین دارای ۲ تپه درجنوب وشمال الغوز تپه وجن تپه جزء ملک این روستااست.

دنگلان دارای موقعیت مهم فرهنگی -بهداشتی-اجتماعی-نظامی-سیاسی-خدمات دهی وکشاورزی با اهمیت برای مردم روستا وروستاهای همجوار می باشد.

مردم روستای دنگلان دارای لهجه محلی مازندرانی طبری با کمی اختلاف با لهجه روستاهای اطراف تکلم می کنند.

ارسال نظر