همت و تدبیر مسئولین بهداشت و محیط زیست کجا رفته است؟!
تعداد بازدید تعداد بازدید: 448 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:13 ق.ظ، یکشنبه، 10 آذر، سال 1392 نظرات بدون نظر

می خواهم از خودمان بپرسیم که آیا وجدانمان درد نمی گیرد وقتی زباله ای تجزیه ناپذیر را اینقدر بی رحمانه در این طبیعت رویایی که تماما جلوه گاه خداست رها می کنیم؟!

03 - Copyبه گزارش خبرنگار رادکانا، هوای وصف ناپذیر پاییز و رنگ های مسحور کننده اش هر آن انسان را وسوسه می کند که خود را به طبیعتی شاداب و پاییزی چون جنگلهای گلستان برساند.

جنگل هایی که زندگی را چون اکسیری کارا به روان آدمی تزریق می کند.

از محل مسکونی که خارج می شوی رنگ های زرد و سرخ و نارنجی با مشتقات خاصشان هر چشمی را اسیر خود می کند.

در این گیر و دار رنگ ها و چشم های خیره شده، زباله هایی انبوه در حاشیه رودخانه ها و حتی درون این جنگل ها همه ی آن خوشی ها را در آنِ واحد از بین می برد.

صحنه ای که تمام حواس آدم را از پاییز به خود جلب می کند.

زباله هایی که اشک احساساتتان را در می آورد و کلافگی غریبی را ایجاد می کند که دوست دارید هر چه زودتر از آن مکان فاصله بگیرید.

می خواهم از خودمان بپرسیم که آیا وجدانمان درد نمی گیرد وقتی زباله ای تجزیه ناپذیر را اینقدر بی رحمانه در این طبیعت رویایی که تماما جلوه گاه خداست رها می کنیم؟!

اگر فقط کمی، فقط ذره ای انصاف داشته باشیم باید به خودمان بگوییم که دیگران هم به اندازه ی ما از این تابلو های زیبا سهم دارند.

آنها هم سهم لذت بردن، سهم شاد شدن و سهم آرامش دارند از این طرح های رنگین ماندگار خلقت؛ پس لازم است به آنها نیز احترام بگذاریم و طبیعتی بکر و زیبا، همانگونه که خود تحویل گرفته ایم را به دیگران هدیه دهیم.

اما تأمل و تدبیر مسئولین محیط زیست و بهداشت ما کجا رفته است که هیچ چاره ای برای این معضل نیاندیشیده اند؟!

دستگاهی که وظیفه مستقیم آنها در قبال همین طبیعت است، برای حفظ آن چه کرده است؟!

تصور من این است که همین تصاویر حرف ها را خواهد زد؛ فقط می ماند همت و تدبیر مسئولین که احساس می شود زود تر از طبیعت به خواب زمستانی رفته اند.

 

و أنَّ إلی رَبِّکَ المُنتَهَی

نویسنده رادکانا: آوینی جوان

 02

01

0304

05

ارسال نظر