همه گزینه های احتمالی فرمانداری های گلستان
تعداد بازدید تعداد بازدید: 847 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:19 ق.ظ، چهارشنبه، 14 اسفند، سال 1392 نظرات ۲ نظر

بعد از ماهها کش و قوس در مورد گزینه های احتمالی فرمانداری های استان گلستان گویا فضا شفاف تر شده و نام برخی افراد برای شهرستانهای استان شنیده می شود.

thumb271-50d1946e4fa30628378a4b74a7ce0b7dبه گزارش رادکانا، پس از حضور کم نظیر و باشکوه مردم و انتخابات شکوهمند 24 خرداد 92 ، فصلی جدید در فضای سیاسی ، فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی کشور رقم خورد که حال و هوای آن کم و بیش به سراسر کشور تسری یافت.

با طرح شعار ” اعتدال ” توسط دولت تدبیر و امید و تعریف مکانیسمی نو و مناسب از سوی وزارت کشور در تعیین استانداران که در آن استاندار هر استانی با اجماع و توافق نسبی میان نماینده ولی فقیه و نمایندگان مجلس در آن استان انتخاب می شد ، باعث گردید تا دکتر صادقلو به عنوان هفتمین استاندار گلستان از تاریخ 92/7/22 ، سکان بالاترین منصب دولتی را در گلستان بدست بگیرد.

پس از معارفه و آغاز بکار دکتر صادقلو ، تحرکات و تکاپوهایی که از ماه ها قبل آغاز شده بود تشدید گردید تا جایی که استاندار گلستان در گزارش عملکرد 100 روزه خود در 92/11/8 خبر از لیستی حدودا 400 نفره برای تصدی مسئولیت ها در استان داد که در ادامه کار در روزهای بعد بر تعداد آنان افزوده شد.

کثرت طومارها و نامه های ارسالی به استانداری ، دیدارهای مختلف و متعدد با مسئولین ارشد استان در سطوح گوناگون ، انتشار اخبار و یادداشت و تحلیل های فراوان ، گمانه زنی های بیشمار برای گزینه های احتمالی و … نشان از بروز و تقویت انواعی از سهم خواهی ها توسط افراد و جریاناتی محدود و خاص داشت که عرصه تصمیم گیری و انتخاب را بر متولیان امر ، بسیار تنگ می کرد.

در جاهایی غلظت و شدت سهم خواهی افراطی سیاسی و قومیتی به حدی رسید که داد همگان را در آورد و حتی همفکران و هم قوم ها و حتی برخی خواص و نخبگان همراه نیز زبان به اعتراض گشودند که آخر این چه وضعی است.

با صدور بخشنامه ای جدید از سوی وزارت کشور در اواسط کار ، مبنی بر استفاده از نیروهای وزارت کشوری در انتصابات پیش رو ؛ باعث شد تا بسیاری از نیروهای بازنشسته سیاسی که پس مدتی استراحت ، احساس جوانی می کردند و مجددا برای تسخیر جایگاه های مختلف عزم شان را جزم نموده بودند از دور خارج شوند و در نهایت بسیاری از لیست ها دچار تغییر و تحولی اساسی گردد.

دور مطالعه و ارزیابی های جدید برای گزینه های مد نظر آغاز شد و با افراد زیادی در استانداری گلستان مصاحبه و گفتگوهایی صورت گرفت و در نهایت افرادی به وزارت کشور معرفی شدند و تعداد زیادی از افراد معرفی شده برای مصاحبه به وزارت کشور هم دعوت شدند.

لیست گزینه های پیشنهادی فرمانداری در شهرستان های مختلف:

** مراوه تپه :  اسماعیل تاجی قراجه (معاون کنونی فرماندار کلاله)

** کلاله :   محمدتقی قزلسفلو ( فرماندار کنونی کلاله ) – فرامرز تهمتن ( شهردار سابق ) ابراهیم کریمی( فرماندار سابق کلاله در دوره اصلاحات )

** گالیکش :   سید غلامرضا قاضوی  (معاون عمرانی شهرداری گنبد کاووس) – سید ابوالفضل حسینی نیا (بخشدار مرکزی گالیکش)

** مینودشت :   سید محمدرضا هاشمی ( فرماندار مانه و سلمقان در خراسان شمالی ) 

** گنبد :   محمد حمیدی (رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان)

** آزاد شهر :   علی اصغر بیانی ( کارمند استانداری گلستان و کاندیدای شورای شهر گرگان )

** رامیان :   سید منصور باقری ( شهردار فعلی آزادشهر و شهردار سابق گنبد )

** علی آباد :   احمد تجری مفرد (کارشناس دفتر منابع انسانی و تحول اداری استانداری و بخشدار سابق فندرسک در زمان دولت اصلاحات) – محمدرضا اسفندیاری (مدیر عامل آتش نشانی گرگان)

** گرگان :   سید عبدالله میر اکبری ( مدیر کل سابق تامین اجتماعی تهران )

** کردکوی :   یوسفعلی رستمانی ( مسئول سابق بنیاد شهید بندرگز – عضو ارشد ستاد دکتر روحانی در گلستان ) 

** بندرگز :   علی‌اصغر میرزایی ( کارشناس مسئول بازسازی و بازتوانی مدیریت بحران استان)

** آق قلا :   عبدالرحیم سن سبلی ( رئیس ستاد قالیباف در اق قلا) – حاجی گلدی کر (فرماندار فعلی) –حیدرعلی احمدی ( فرماندار کنونی گرگان و سابق کردکوی و گنبد) – حکیم سلاق (شهردار سابق آق قلا)- عزیز کلته (کارمند مرکز بهداشت) 

** ترکمن :    آنه محمد گل (فعال سیاسی و اجتماعی) – الیاس هیوه چی (مدیر مجمع ستاد روحانی در شرق استان)  – امید مستعان ( کارمند استانداری گلستان )

** گمیشان :   احمد دستمرد ( معاون سیاسی امنیتی فرمانداری ویژه گنبد )  – نورمحمد جعفری(معاون فرماندار گنبد)

رضا می گوید:

باز هم ازون لیستای من درآوردی !؟

ارسال نظر