هواداران کاندیداها از افترا و دروغ،‌ توهین و هتک حیثیت دیگران بپرهیزند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 111 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:22 ق.ظ، پنج شنبه، 14 اردیبهشت، سال 1396 نظرات بدون نظر

مسئول پلیس فتا فرماندهی انتظامی گلستان گفت: طرفداران برای رای آوردن کاندیدای مورد علاقه خود راضی به گفتن افترا و دروغ،‌ توهین و هتک حیثیت دیگران نشوند که این موضوع باعث ضربه زدن به کاندیدای خودشان و چهره نظام جمهوری اسلامی می شود.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ سروان صاحبکاران در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: پلیس فتا به کاربرانی که اقدام به راه‌اندازی اکانت به نام افراد دیگر و یا کاندیداهای انتخابات، در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی می‌کنند هشدار داد که این کار جرم است و برابر قانون با مجرمان  رفتار خواهد شد.

وی با بیان اینکه ما فضای مجازی را برای رشد و تعالی در همه زمینه‌ها، فرصت می‌دانیم که البته می‌تواند تهدیداتی هم داشته باشد، افزود: انتخابات همانطور که همه می‌دانند نشان‌گر اقتدار نظام اسلامی است. پلیس فتا و سایر بخش‌های نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران اگر لازم باشد با کسانی که قصد خارج کردن انتخابات از مسیر خود را دارند برابر قانون رفتار خواهند نمود.

مسئول پلیس فتا فرماندهی انتظامی گلستان مهم‌ترین نکته‌ای که در انتخابات باید مورد تأکید قرار بگیرد را رعایت اخلاق و جلوگیری از بداخلاقی‌ها در فضای مجازی برشمرد و خاطرنشان کرد: برخی افراد یا جریان‌ها به شیوه‌های غیرقانونی دست می‌زنند و از هر وسیله‌ای برای رسیدن به هدف خود که تخریب رقیبان می‌باشد استفاده می‌کنند.

صاحبکاران به شایعه پراکنی‌ها در فضای مجازی نیز اشاره کرد و گفت: مرجع تولید محتوای بیشتر شایعات در خارج از کشور و با طراحی‌ و پشتیبانی بدخواهان نظام است.

وی با تاکید بر اینکه شبکه‌های اجتماعی،‌ منبع رسمی اخبار انتخاباتی نخواهند بود، افزود: بسیاری از گروه‌ها و معاندین نظام  از این شبکه‌ها‌ در جهت رسیدن به مقاصد شوم خود بهره می‌برند به طوری که با انتشار اخبار کذب و غیرواقعی سعی در تحریک افکار عمومی‌ نموده ‌تا ‌افراد ناآگاه داخلی را جذب و همسو با تفکرات خود نمایند.

مسئول پلیس فتا فرماندهی انتظامی گلستان در پایان گفت: کاربران عزیز برای قضاوت و یا تصمیم گیری در خصوص یک موضوع به هیچ وجه به اخبار منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی اعتماد و استناد نکنند همچنین فعالان فضای مجازی برای حضور در این عرصه می‌بایست مطابق با مواد قانون جرائم رایانه‌ای و قانون انتخابات فعالیت نمایند تا دچار آسیب و مشکل نشوند.

انتهای پیام/

ارسال نظر