هوای گلستان خنک می شود/ بارندگی در پیش است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 418 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:24 ب.ظ، پنج شنبه، 9 اردیبهشت، سال 1395 نظرات بدون نظر

پس از چند روز گرما و افزایش ناگهانی دما، مجددا و با سامانه جدید بارشی به گلستان دمای هوا در این استان ۱۰ تا ۱۲ درجه سانتی گراد کاهش می یابد.

هواشناسیبه گزارش رادکانا به نقل از ایرنا؛ اداره کل هواشناسی گلستان در همین ارتباط روز چهارشنبه با صدور اطلاعیه ای مستند به نقشه های هواشناسی اعلام کرد که با نفوذ تدریجی جریانات ناپایدار از عصر فردا /پنجشنبه/ با افزایش ابر مواجه خواهیم شد که پی آمد آن در بعضی از ساعات بارندگی خواهد بود.

بر اساس این اطلاعیه که نسخه ای از آن برای دستگاههای عضو ستاد مدیریت بحران و خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز گلستان ارسال شده است؛ وزش باد نسبتا شدید و مواج شدن دریا از دیگر پی آمدهای سامانه جدید جوی خواهد بود.

بارش های پراکنده، کاهش دما، وزش باد و مواج شدن دریا به تناوب تا روز دوشنبه آینده 13 اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

در همین پیوند بر اساس داده های سامانه گویای 1340 هواشناسی گلستان در زمان حاضر و مقارن عصر چهارشنبه هوای گلستان آرام و دمای آن 28 درجه سانتی گراد است ضمن اینکه بیشینه و کمینه دما طی 24 ساعت گذشته به ترتیب 37 و 14 درجه سانتی گراد بوده است.

همچنین در این مدت کمینه و بیشینه رطوبت به ترتیب 28 و 94 درصد بود ضمن اینکه آسمان گرگان و اغلب مناطق گلستان طی 24 ساعت آینده صاف تا کمی ابری توام با وزش باد پیش بینی می شود.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر