واکنش ها به انتصاب یک فرماندار در گلستان
تعداد بازدید تعداد بازدید: 559 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:09 ب.ظ، جمعه، 16 اسفند، سال 1392 نظرات بدون نظر

روز گذشته مراسم تودیع و معارفه فرماندار آق قلا در حالی برگزار می شود که واکنش ها به انتصاب یکی از حامیان کروبی در سال ۸۸ به سمت فرمانداری آق قلا همچنان ادامه دارد.

thumb271-f8274ac532beece3550185361f7f87d8به گزارش رادکانا، استاندار گلستان بالاخره تکلیف فرمانداران یک سوم شهرهای استان را مشخص کرد که به غیر از یک مورد (آق قلا) می توان در 4 مورد دیگر نشانه هایی از اعتدال را دید.

استاندار گلستان در مراسم تودیع و معارفه و بعد از آن طی مصاحبه های متعددی گفته بود که اصولگرا و اصلاح طلبی که افراطی نباشد را به عنوان فرماندار استفاده می کنم اما انتصاب یکی از حامیان کروبی در سال 88 به عنوان فرماندار آق قلا جای تعجب دارد .

همچنین برخی فعالین ترکمن معتقدند که با وجود پتانسیل انبوه در قوم ترکمن که مدارک و مدارج عالیه دارند و در سازمانهای مختلف استانی همچون نظام مهندسی و ثبت اسناد و املاک و دارایی کار می کنند چطور استاندار یک کارمند بهداشت را به عنوان فرماندار انتخاب کرده و افزودند اگر قرار بود یک کارمند بهداشت فرماندار شود که فرماندار قبلی هم کارمند بهداشت بوده است .

در همین حال الیاس هیوه چی مسئول دفتر نقدی گل چشمه نماینده سابق گنبد در مجلس می باشد و با برخی فعالین سیاسی گنبدی که در برخی سایت ها برای سهم خواهی قومی شدیدا فعالیت می کردند و در این چند وقت فشار شدیدی بر استاندار وارد می کردند، ارتباط نزدیکی دارد.

وی هفته گذشته در دیدار جمعی از فعالان ترکمن با استاندار سخنان تندی ایراد کرد و ارائه آمار غیر کارشناسی مبتنی بر سهم خواهی اعلام کردکه ترکمن ها با 10 درصد رای به احمدی نژاد دو فرماندار و مدیر کل و … گرفتند اما دولت روحانی بایستی بیش از این به ما پست بدهد و با این سخنان با فشار به استاندار توانست بالاخره جایی برای خودش در بین فرمانداران دست و پا بکند.

همچنین گفته می شود که وی از اقوام یوسف بسنجیده مدیر کل امور اقتصادی استانداری می باشد و با حمایت وی به این جایگاه رسیده است.

نکته دیگر اینکه الیاس هیوه چی اصلا کارمند وزارت کشور نیست و عملا هم هیچ فعالیتی اجرایی هم در وزارت کشور نداشته که استاندار وی را به چنین مقام حساسی گمارده و همه این شواهد نشان می دهد که استاندار می توانست از بین عقلا و نخبگان ترکمن گزینه شایسته تری در برای آق قلا در نظر بگیرد.

ارسال نظر