وای گلستان از دوشنبه بارانی، برفی و سرد می شود
تعداد بازدید تعداد بازدید: 255 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:27 ق.ظ، دوشنبه، 15 آذر، سال 1395 نظرات بدون نظر

هواشناسی گلستان وضعیت جوی استان را از ظهر دوشنبه بارانی و برفی پیش بینی کرد که با وزش باد ، کاهش دما بین ۸ تا ۱۰ درجه سانتیگراد و مه غلیظ همراهی می شود.

82331890-71220021به گزارش رادکانا، در این خصوص مدیرکل هواشناسی گلستان ظهر یکشنبه در نمابری به ایرنا اعلام کرد که بررسی آخرین مدل های جوی نشان می دهد که هوای استان تا ظهر دوشنبه پایدار بوده اما تا اواخر هفته از سوی دو موج ناپایدار تحت تاثیر قرار گرفته و سرد و بارانی خواهد شد.
نوربخش داداشی اضافه کرد: موج اول از ظهر فردا (دوشنبه) وارد استان شده و بتدریج موجب افزایش ابر، گاهی همراه با بارندگی پراکنده، در نواحی مرتفع و همچنین سردسیر شرق و شمال شرق استان ریزش برف، وزش باد و هوای مه آلود خواهد شد.
به گفته وی؛ کاهش دمای هوا بین 8 تا 10 درجه سانتیگراد و همچنین پدیده مه غلیط از دیگر پیامدهای این سامانه است که سه شنبه شب از فراز استان عبور خواهد کرد.
مدیرکل هواشناسی گلستان افزود که موج دوم هوای ناپایدار از ظهر پنجشنبه هفته جاری بتدریج هوای استان را تحت تاثیر قرار می دهد و این سامانه سرد بارشی موجب افزایش ابر، بارندگی متناوب، در نواحی مرتفع و سردسیر ریزش برف، گاهی وزش شدبد باد، مه غلیظ و کاهش نسبی دما خواهد شد.
وی اضافه کرد: پیامدهای این سامانه تا روز شنبه هفته آینده ادامه دارد و در این مدت دمای هوا در بعضی از ساعات شب (به جز نواحی ساحلی) بین صفر تا منفی 4 درجه سلسیوس خواهد بود.
هوای کنونی گرگان مرکز استان گلستان صاف و آرام است.

انتهای پیام/

ارسال نظر