وحدت جوانان و ولایت، ثمره پیروزی بسیج/تکیه امام راحل برجوانان بود /بسیج بیست میلیونی سال ۵۸ ،۷۰ میلیون سرباز ولایت دارد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 55 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:46 ق.ظ، یکشنبه، 5 آذر، سال 1396 نظرات بدون نظر

رئیس مجمع علوی بسیج دانش گلستان با بیان اینکه تکیه امام راحل برجوانان ملت بود، گفت: وحدت جوانان و ولایت، ثمره پیروزی انقلاب و تشکیل بسیج بود و اکنون ارتش بیست میلیونی سال ۵۸ ،۷۰ میلیون سرباز ولایت دارد.

به گزارش سرویس سیاسی رادکانا به نقل از کلاس بیست؛ “علیرضا مازندرانی” در مصاحبه با خبرنگار بسیج دانش آموزی گلستان در خصوص هفته بسیج گفت : بسیج در معنای واحد کلمه یک حرکت عظیم اجتماعی است.

در تمامی جوامع دنیا ؛ با توجه به فرهنگ ملت ها و با توجه به شرایط حاکم بر ملت ها ، بسیج با روش های و سبک های مختلف در تمام کشور ها نفوذ پیدا کرده است. تحت قالب یک حرکت عظیم اجتماعی بسیج در سراسر عالم نفوذ پیدا کرده است.

وی افزود : با یک مطالعه در تاریخ صدر اسلام متوجه خواهیم شد زمانی که کفار به مسلمین حمله می کردند و زمانی که دستور دفاع از اسلام و موازین اسلامی و حقوق اسلامی برای مسلمانان صادر میشد ؛ تمام مسلمانان به صورت خودجوش در مساجد گرد هم جمع می شدند و توان خودشان را در تامین نیروی انسانی و تسلیحات نظامی ، به جهت مقابله با کفار بسیج می کردند.

مازندرانی با در نظر داشتن اهمیت بسیج در نظام اسلامی عنوان کرد : بسیجی که در جمهوری اسلامی ایران در سال 1358 به دستور رهبر کبیر این انقلاب ، امام خمینی (ره) ، تشکیل شد ؛ هیچ گونه تفاوت و مغایرتی با آن تشکیل اولیه در صدر اسلام نداشته است. بلکه هدف یکی بوده است.بسیج در جمهوری اسلامی ایران هدفش اسلام است. مقصدش اسلام است. هدفش تحقق آرمان های این انقلاب است که همان آرمان های اسلام ناب محدی می باشد.پس هر فردی که در جمهوری اسلامی ایران در سیطره بسیج فعالیت میکند ، می بایست خودش را موظف به دفاع از اسلام و حقوق اسلامی بداند.

رئیس مجمع علوی بسیج دانش آموزی استان گلستان تصریح کرد: در 5 آذر سال 58 زمانی که انقلاب ما یک انقلاب نوپا بود ، امام بزرگوار ما دستور تشکیل یک ارتش بیست میلیونی یا همان بسیج (بسیج مستضعفین) را صادر نمودند. بر مبنای اینکه ، وقتی ملتی بیست میلیون جوان دارد ، حتما می بایست بیست میلیون تفنگدار هم داشته باشد. و اگر این چنین شد ، این ملت هرگز شکست نمی خورد و شکست ناپذیر است.

وحدت جوانان و ولایت، ثمره پیروزی انقلاب

وی با اشاره به مخالفت های صورت گرفته علیه انقلاب اسلامی ایران اذعان کرد : از همان ابتدایی که امام بزرگوارمان دستور تشکیل بسیج را صادر نمودند ، خیلی از سودجویان و مخالفان انقلاب قصد متزلزل نمودن بسیج را داشتند. اما با ایستادگی عظیم ملت شریف ایران و انسجام و وحدت انقلابیون خصوصا جوانان پیرو امام و ولایت مواجه شدند و هدف شوم آنان از همان ابتدا با شکست مواجه شد.

این دانش آموز بسیجی جنگ تحمیلی را به عنوان یک حماسه ملی به حساب آورد و خاطر نشان کرد : چندی بعد از تشکیل بسیج و مخالفت های صورت گرفته با آن (بسیج) ؛ در جنگ تحمیلی ، جوانان و غیور مردان این سرزمین به دنیا و استکبار جهانی ثابت کردند ، بسیجی که در جمهوری اسلامی ایران در سال 1358 تشکیل شده است ؛ به هیچ وجه قابل متزلزل شدن نیست و حق تعرض به آن (بسیج) به احدی داده نخواهد شد.

وی با در نظر داشتن بی کفایتی های امپراطوری های حاکم بر ایران باستان و دلاوری های بسیجیان در جبهه های حق علیه باطل افزود : با یک مطالعه در تاریخ می بینیم امپراطوری هایی که بر ایران باستان حکمرانی می کردند ، به دلیل یک سری خواسته های نامشروع و هواه های نفسانی ، بخش های عظیمی از ایران پهناور را طی معاهده های مختلفی از دست دادند. اما جوانان ما ، بسیجیان ما ، رهروان ولایت ما هشت سال با استکبار جنگیدند و از حق خودشان و ملت خودشان دفاع کردند ؛ با اینکه حتی یک وجب از خاک مملکت را از دست بدهند. این همان لشکری است که به تعبیر حضرت روح الله (ره) لشکر مخلص خداست. این یعنی یک پیروزی مقتدرانه. این همان جایی است که می گویند بسیج شجره طیبه و مدرسه عشق است.

بسیج، یک نظام است

مازندرانی با در نظر گرفتن بسیج به عنوان یک نظام تشکیلاتی دو بعدی و با توجه به اینکه بسیج جناحی نمی باشد ، شاخصه ها و درجه های نیروهای انقلاب و بسیجیان را نسبت به گذشته بیان داشت و عنوان کرد : بسیج همان نهالی است که امروز تبدیل شده است به درخت تناور و پر ثمر که ثمراتش در سراسر عالم متجلی شده است.بسیج یک ظرفیت ملی است. یک تشکیل مردم نهاد است. بسیج یاری رسان محرومان است. بسیج صرفاً یک کلمه نیست. بلکه یک نظام است. یک نظام تشکیلاتی که دارای دو بعد است. یک بعد فکری و منطقی و یک بعد روحی و احساسی و هیجانی. اگر این دو بعد در تمامی عرصه ها مکلمل یکدیگر باشند ، قطعاً پیروزی نهایی در تمام صحنه ها از آن انقلاب اسلامی ، بسیجیان و مسلمانان است.

وی ادامه داد: بسیج جناحی نیست. بلکه خط و مسیر آن ولایت بوده و فقط در این مسیر حرکت می کند. بسیج مخاطب آن آحاد ملت می باشد. و نیروی بسیجی یعنی یک نیروی مجاهد فی سبیل الله است. یعنی سرباز صفر ولایت. یعنی افسر مقام معظم رهبری.  در عصر حاضر ، رهبری معظم انقلاب خطاب به ما جوانان فرمودند که شما افسران جنگ نرم هستید. یعنی اینکه درجه و کیفیت نیروهای انقلاب نسبت به گذشته تغییر کرده است. ایمان ها راسخ تر شده است. اعتقادها محکم تر

شده است. منطق ها شیواتر شده است و دلها مشتاق تر شده است. در عین حال نوع جبهه ، عرصه و گستره ی آن تغییر کرده است. جبهه از جنگ سخت به جنگ نرم تغییر کرده است.

حدود فعالیتی بسیجیان انقلاب فراتر از خاک و جغرافیای جمهوری اسلامی ایران است

این دانش آموز بسیجی حدود فعالیتی بسیجیان انقلاب را فراتر از خاک و جغرافیای جمهوری اسلامی ایران دانست و در این خصوص گفت : مرز ما عشق است. هر جا اوست آنجا خاک ماست. سامرا ، حلب ، غزه با تهران هیچ فرقی نمی کند. به تمامی ملت های مظلوم جهان می گوییم که با الگو گیری از سید و سالار شهیدان و به دنبال آن انقلاب اسلامی ایران و دانشگاه هشت سال دفاع مقدس ، کشور خود را از بند استکبار نجات داده و همچون ایران اسلامی یکه تاز عرصه نبرد باشند.

از ابتدای تشکیل بسیج تا الان ، از زمان پیروزی این انقلاب تا الان خیلی ها خواستند تا بسیج و انقلاب را ریشه کن کنند. از طرق مختلفی هم وارد شدند اما موفق نشدند. دشمنان اسلام و دشمنان این انقلاب نه تنها نتوانسته اند بسیج را در جمهوری اسلامی ریشه کن کنند ، بلکه امروز در عراق و سوریه و یمن و بحرین و لبنان و فلسطین هم بسیج تشکیل شده است. و ما بسیجیان حضرت اقا به دنبال تحقق بسیج جهانی مستضعفین می باشیم و انشاالله روزی این هدف والا محقق خواهد شد.

رئیس مجمع علوی بسیج دانش آموزی استان گلستان خطاب به مستکبران عالم خاصه شیطان بزرگ اعلام داشت : تمامی مستکبران عالم خاصه شیطان بزرگ ، امریکا ، بدانند ، که ما سه دهه گذشته در دانشگاه هشت سال دفاع مقدس و جنگ تحمیلی رزمنده داشتیم. و رزمندگان ما رفتند و از این مرز و بوم دفاع کردند. اما آگاه باشند که امروز به تعداد تمامی رزمندگان دیروز فرمانده در بسیج داریم. اینها همان سربازانی هستند که دیروز در گهواره ها بودند و امروز سکان داران این نظام و ستون های اصلی ولایت هستد. هشیار باشند که اگر غلطی از آنها سر بزند ، جمهوری اسلامی ، ملت شریف و بسیج آن پاسخ دندان شکنی را به آن ها خواهد داد.

وی با در نظر گرفتن هدف اصلی بسیجیان جمهوری اسلامی ایران اذعان کرد : هدف ما بسیجیان حضرت اقا ، به ساحل نشستن کشتی انقلاب در ساحل مهدی موعود می باشد. آن هم به سکان داری و قیادت رهبری معظم حضرت امام خامنه ای عزیز.

رئیس مجمع علوی بسیج دانش آموزی خاطر نشان کرد : تمامی خانواده هایی که خواهان پیشرفت کشور و پیشرفت فرزندان خود می باشند. خانواده هایی که به دنبال یک جایگاه امن در بین مراکز پر طمطراق نفوذ دشمن می باشند ، به بسیج اعتماد نمایند و فرزندان خودشان را به بسیج بسپارند. چرا که بسیج یک چنین فضایی را در سطوح مختلف فراهم نموده است.

گفتگو: رضا توکل

انتهای پیام/

ارسال نظر