وحدت داخلی اقتدار کشور در جهان را تقویت می کند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 406 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:55 ب.ظ، شنبه، 4 بهمن، سال 1393 نظرات بدون نظر

رییس اداره عقیدتی و سیاسی مرزبانی نیروی انتظامی گفت: وحدت داخلی اقتدار کشور در جهان را تقویت می کند

81477128-6225491به گزارش رادکانا، حجت الاسلام محمدباقر روحانی فر، شامگاه شنبه، در جمع پرسنل نیروی انتظامی هنگ مرزی اترک گفت: دهه فجر بر گرفته از قرآن کریم است و در قرآن نیز به این کلمه قسم یاد شده است.

وی افزود: فجر یعنی حرکت از تاریکی به سوی نور و مختص یک زمان خاص نیست بلکه می تواند در طول زمان و به صورت مستمر اتفاق افتد.

وی با اشاره به 22 بهمن و روز فجرآفرین انقلاب گفت: برای مردم ما در سال 1357 فجر اتفاق افتاد و امام راحل از آن به عنوان یوم الله یاد کردند.

رئیس عقیدتی سیاسی مرزبانی ادامه داد: فجرآفرین یا دهه فجر می تواند به صورت غم و هم به صورت شادی برای یک ملت باشد مردم ما لایق بودند و 22 بهمن را با شادی تمام در آغوش کشیدند.

وی افزود: مردم ایران نه تنها در زمان انقلاب بلکه در طول تاریخ خداشناس و متدین بوده اند، جوهره مردم ایران را شناخت خدا، توحید و تدین تشکیل داده است، ما ملت متفکری هستیم که اسلام را از هر گلویی  که بشنویم تابع آن خواهیم بود و ما اسلام را به  شمشیر  عرب نشناختیم.

وی ادامه داد: ملتی می تواند یوم الله را در آغوش بگیرد که بسیار صبور و شکور باشد هدف ما خیلی مقدس است، هرگز اهل سنت ایران با اهل شیعه و اهل شیعه با اهل سنت نباید زاویه داشته باشند و این یکی از اهداف دشمنان ایجاد اختلاف بین این دو قوم است.

حجت الاسلام روحانی فر تصریح کرد: ملت ایران به اقتدار جهانی رسید و فقط ایران است که در برابر کشورهای مدعی قدرت قیام کرد و ایستاد.

وی ادامه داد: اقتدار ما به واسطه ملت، رهبر و مردم صبور و توانمند به وجود به وجود آمده است.

وی با اشاره به وظیفه ناجا در نظام جمهوری اسلامی گفت: ناجا برای روزهای درد جامعه باید از بصیرت بالایی و قدرت تحلیلی زیادی برخوردار باشد.

حجت الاسلام روحانی فر خاطرنشان کرد: ناجا به مانند پزشک است و باید بتواند در روزهای درد جامعه نقش خود را به خوبی ایفا کند و در چنین روزی به فردی آگاه و با بصیرت نیاز است تا دوست از دشمن را تشخیص دهد و این بصیرت با مطالعه و ایمان و از خود گذشتگی بدست میاید.

رئیس عقیدتی سیاسی مرزبانی در ادامه افزود: در حال حاضر اقتدار سیاسی، معنوی، نظامی  خوبی را در کشور داریم و به اقتدار افختاری نیز خواهیم رسید تا ملت ایران الگوی برای تمام کشورها جهان باشد.

روحانی فر وحدت داخلی را یکی از مولفه های نظامی جمهوری اسلامی دانست و گفت: هر چه وحدت ما بیشتر باشد اقتار ما نیز بیشتر خواهد بود.

وی اظهار کرد: به اقتضای شرایط جامعه و انقلاب دینی سعی کردیم تا جلساتی را برای پرسنل در سراسر کشور برگزار کنیم و بتوانیم نیروهای سازمانی دارای بصیرت، مؤمن و متعهدی که توان تحلیل صحنه را داشته باشند پرورش دهیم تا اینان بتوانند دشمن را از دوست تشخیص دهند.

وی افزود: برای ارتقاء و کاهش آسیب پذیری پرسنل مسابقه کتابخوانی، جلسات افزایش بصیرت دینی و سیاسی برای پرسنل و خانواده های آنان و جلسات اخلاق کاربری در دستور کار داریم./مهر

انتهای پیام/

ارسال نظر