وحدت واقعی در سایه اطاعت از فرامین مقام معظم رهبری محقق خواهد شد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 610 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:54 ب.ظ، یکشنبه، 8 بهمن، سال 1391 نظرات بدون نظر

اینکه خداوند در آیات متعدد از مسلمانان می خواهد که وحدت را رعایت کنند و از تفرقه و اختلاف و نزاع های بین خودشان دوری بجویند بخاطر اهمیت وحدت است.

IMG_0873حجت الاسلام غلامحسین محمودی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کردکوی بعدازظهر روز یکشنبه 7 بهمن 91 در گفتگو با رادکانا ضمن تبریک هفته وحدت و میلاد باسعادت پیامبر اسلام و امام جعفر صادق (ع) برنامه های این اداره را در شهرستان کردکوی تشریح کرد.

وی در ابتدای این گفتگو به اهمیت وحدت از منظر اسلام و قرآن اظهار داشت: اینکه خداوند در آیات متعدد از مسلمانان می خواهد که وحدت را رعایت کنند و از تفرقه و اختلاف و نزاع های بین خودشان دوری بجویند بخاطر اهمیت وحدت است.

وی با اشاره به آیات الهی در خصوص برکات وحدت گفت: در طول تاریخ پیروزی های مسلمین در سایه وحدت اتفاق افتاده است.

حجت الاسلام محمودی با بیان این مطلب که پیروزی انقلاب اسلامی نیز با وحدت و انسجام ملت ایران به رهبری امام خمینی (ره) محقق شد تصریح کرد: در دفاع مقدس، مقابله با جریانات ضدانقلابی، مقابله با فتنه های گوناگون نقش وحدت ملت ایران را به خوبی مشاهده کردیم.

وی گفت: تداوم انقلاب نیز نیازمند به وحدت و همدلی ملت ایران و مسئولین محترم می باشد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی با بیان این مطلب که امام راحل (ره) هفته وحدت را حساب شده به این نام نامگذاری فرمودند خاطرنشان کرد: از آن تاریخ تاکنون در سراسر کشور و حتی در ممالک اسلامی دیگر نیز این هفته گرامی داشته می شود و باعث وحدت بین ملت های مسلمان و فرق مختلف می گردد.

حجت الاسلام محمودی ادامه داد: سازمان تبلیغات اسلامی به مناسبت هفته وحدت برنامه های متنوعی را از قبیل همایش ها، نشست های صمیمی بین شیعه و سنی، گفتمان های دینی، همایش های دانشجوئی و دانش آموزی در سطح دانشگاه ها و مدارس، اعزام مبلغ، جشن میلاد پیامبراسلام و امام جعفر صادق (ع) و هفته وحدت در مساجد سراسر شهرستان برگزار می نمائیم که مورد استقبال همه قرار گرفته است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی کردکوی گفت: در شهرستان کردکوی نیز برنامه های مشابهی را اجرا کردیم که مورد استقبال قرار گرفت و در ادامه این هفته نیز این برنامه ها ادامه خواهد یافت.

وی گفت: در شب میلاد پیامبر اسلام و امام صادق (ع) مساجد این شهرستان برنامه های ویژه ای را تدارک دیدند.

حجت الاسلام محمودی به برنامه متمرکز هفته وحدت در مسجد نظرآباد کردکوی با حضور علما و اقشار مختلف مردم، اهم از شیعه و سنی شهرستان اشاره کرد و گفت: برنامه های هفته وحدت بخاطر تقویت وحدت بین شیعیان و اهل سنت و برآورده کردن منویات امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری انجام می گیرد.

وی با قدردانی از واحد تقریب مذاهب اسلامی سازمان تبلیغات اسلامی استان گفت: هدف سازمان از برگزاری مراسم هفته وحدت در جهت تقویت وحدت در منطقه می باشد و لذا سازمان تبلیغات اسلامی هرگونه اختلاف اندازی بین شیعه و سنی را مذموم می داند.

حجت الاسلام محمودی در پایان یکبار دیگر با تأکید بر اتحاد و همبستگی مردم منطقه اذعان داشت: از اینکه در این استان باتوجه به حضور قومیت ها و مذاهب مختلف آسایش و امنیت از هر جهت وجود دارد، بخاطر بودن وحدت در بین همگان است که با اینگونه برنامه ها این وحدت به وجود می آید.

ارسال نظر