وحدت و اتحاد مسلمین باعث یأس دشمنان اسلام می شود
تعداد بازدید تعداد بازدید: 646 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 3:02 ب.ظ، پنج شنبه، 26 دی، سال 1392 نظرات بدون نظر

حجت الاسلام شفیعی گفت: هرکس چه شیعه و چه سنی درصدد اختلاف اندازی و تفرقه افکنی بین مسلمانان برآید آب به آسیاب دشمن ریخته و در راستای اهداف دشمن گام بر می دارد.

107279به گزارش رادکانا، حجت الاسلام عباس شفیعی، فعال فرهنگی و استاد گفتمان های دینی شهرستان کردکوی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار رادکانا، ضمن تبریک میلاد باسعادت پیامبر نور و رحمت حضرت محمد (ص) وهفته وحدت اظهار داشت: امام خمینی (ره) با تیزبینی خاصی هفته به ظاهر اختلاف در تاریخ ولادت پیامبر اسلام (ص) در بین شیعه و سنی را به هفته وحدت نامگذاری نموده و مسلمانان را به امر مهم تر از اختلافات جزئی که همان ضرورت ایجاد وحدت در بین مسلمین باشد رهنمون ساختند.

وی گفت: این اقدام ضروری و بجای امام خمینی (ره) جلوی بسیاری از توطئه ها و دسیسه های دشمنان اسلام و مسلمین را جهت اختلاف اندازی بین مسلمین گرفته و آنها را مأیوس کرده است.

حجت الاسلام شفیعی با بیان این مطلب که امام خمینی (ره) بر اساس تعالیم و تأکیدات قرآنی این هفته را به هفته وحدت نامگذاری کردند، خاطرنشان ساخت: قطعا در سایه وحدت و همدلی و همبستگی و دوری از تفرقه و اختلاف اسلام و مسلمین تقویت خواهند شد.

این فعال فرهنگی با بیان این جمله که ” با بصیرت افزایی و آگاهی دادن به مردم باید اهمیت ایجاد وحدت در بین مسلمین را گوشزد کرد “، اذعان داشت: ایجاد وحدت در بین مذاهب باید مهمترین و بهترین دستاورد هفته وحدت باشد که قطعا خاص امام راحل (ره) همین بود و مقام معظم رهبری هم بر این نکته تأکید دارند.

حجت الاسلام شفیعی ایجاد وحدت در بین مسلمین را خنثی شدن توطئه های دشمنان اسلام دانست و گفت: در طول تاریخ اسلام هرکجا که مسلمین وحدت داشتند و از تفرقه دوری کردند به موفقیت ها و پیروزی های بزرگی در زمینه های مختلف دست یافتند.

وی ادامه داد: وحدت و یکپارچگی مسلمین باعث ناامیدی دشمنان اسلام می شود.

این استاد گفتمانهای دینی با اشاره به مشترکات اعتقادی بین شیعه و سنی اظهار داشت: خدا، پیامبر، کتاب، قبله و… ما یکی است و هم شیعیان و هم اهل سنت دوستدار اهل بیت هستند و از طرف دیگر دشمنان مشترک زیادی داریم که این موارد باید مسلمین را هشیارتر کند تا دست از تفرقه و اختلافاتی که جز به نفع دشمنان اسلام و مسلمین نیست بردارند و به وحدت واقعی روی بیاورند.

حجت الاسلام شفیعی با بیان این مطلب که ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی مهمترین هدف دشمن است، خاطرنشان کرد: هرکس چه شیعه و چه سنی درصدد اختلاف اندازی و تفرقه افکنی بین مسلمانان برآید آب به آسیاب دشمن ریخته و در راستای اهداف دشمن گام بر می دارد.

وی افزود: در طول تاریخ اسلام هر وقت در بین مسلمانان تفرقه و تشتت بوجود آمد مسلمین ضربات جبران ناپذیری را از سوی دشمنان اسلام متحمل شدند که همین مسئله باید مسلمانان را بیدار کند تا علی رغم داشتن یک میلیارد و 700 میلیون جمعیت در جهان شاهد این همه بدبختی ها و زورگویی های مستکبرین دنیا نباشد و این مهم در سایه وحدت امکان پذیر خواهد بود.

 

ارسال نظر