وداع با خادم خورشید برگزار شد/ اقامه نماز بر پیکر آیت الله واعظ طبسی به امامت رهبر معظم انقلاب در صحن جامع رضوی + تصاویر
تعداد بازدید تعداد بازدید: 361 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:29 ب.ظ، شنبه، 15 اسفند، سال 1394 نظرات یک نظر

پیکر آیت‌الله واعظ طبسی از محل میدان شهدا به سمت حرم مطهر رضوی با حضور پرشمار عاشقان تشییع شد.

???????????????????????????????????????????????????????????????????????به گزارش رادکانا به نقل از راه دانا؛ آیت‌الله عباس واعظ طبسی تولیت آستان قدس رضوی و نماینده ولی فقیه در خراسان روز گذشته ۱۴ اسفندماه ۱۳۹۴ پس از تحمل یک دوره طولانی بیماری، دار فانی را وداع گفت.

آیت‌الله واعظ طبسی روز جمعه ۷ اسفندماه سال جاری پس از انداختن رای خود به صندوق، به دلیل مشکل تنفسی در اورژانس بیمارستان امام رضا (ع) بستری شد و پس از گذشت یک هفته بستری در بیمارستان، دعوت حق را لبیک گفت و به دیار باقی شتافت.

حال مردم مشهد برای وداع با نماینده ولی‌فقیه‌، در عرصه میدان شهدا گرد هم آمده‌اند تا یار رهبری را تا رساندن به آرامگاه ابدی‌اش یاری کنند.

پیکر آیت‌الله واعظ طبسی دقایقی دیگر پس از اقامه نماز توسط ولی امر مسلمین بر دستان مردم مشهد تشییع می‌شود و مردم وداع خواهند کرد با بزرگ خادم حرم مطهر رضوی.

رحلت آیت‌الله طبسی رهبر معظم انقلاب را به مشهد می‌خواند تا ایشان بر پیکر همسنگر دوران غربتش اقامه نماز کند. یار رهبری و مجاهد نستوه که رهبری در پیام تسلیت خود، ایشان را برادری همدل و همزبان می‌خواند که مریدی صَدیق برای امام راحل و خدمتگزاری پایدار و سخت کوش برای انقلاب بودند.

ساعت به ۹ نزدیک می‌شود؛ مردم همه آمده‌اند و مسئولان نیز لحظه به لحظه به مردم می‌پیوندند.

از حسینیه امام رضا(ع) تا بارگاه مطهر رضوی پیکر تولیت آستان قدس رضوی بر دستان مردم مشهد تشییع می‌شود.

مراسم وداع نزدیک می‌شود؛ کارکنان آستان قدس رضوی و خادمان بارگاه مطهر رضوی مقابل حسینیه امام رضا (ع) صف بسته‌ و با اندوهی که در چشم‌ها دارند خود را برای خداحافظی همیشگی با تولیت آستان حریم رضوی آماده می‌کنند.

عطر گلاب فضا را آکنده کرده است؛ خیل عظیم جمعیت سبب بسته شدن درب‌های حسینیه شده و مردم بیرون در انتظار وداعند.

وزیر کشور و سایر مسئولان کشوری و لشگری به جمع مردم پیوستند.

تشییع پیکر آیت‌االله طبسی با مرثیه «رضا جان رضا جان» بر دستان خادمان آغاز شد

لحظه وداع رسید؛ خادمان با مرثیه رضا جان رضا جان پیکر بزرگ خادم حرم رضوی را بر دستان خود گرفته و راهی میدان شهدا شدند.

مردم با نجوای لا الله الا الله پیکر مطهر آیت‌الله واعظ طبسی را همراهی می‌کنند.

عرصه میدان شهدا مملو از عاشقانی می‌شود که به عشق ولایت آمده‌اند تا یار ولی را تا خانه ابدی همراهی کنند.

index.jpg1

مردم مویه کنان و لا اله الا الله گویان به حرم مطهر رسیدند و به صحن جامع رضوی نزدیک می‌شوند. زیارت حضرت رضا (ع) از صحن جامع رضوی در حال  پخش است.

پیکر مطهر آیت‌الله واعظ‌طبسی وارد حرم مطهر رضوی شد

مردم مویه کنان و لا اله الا الله گویان به حرم مطهر رسیدند و به صحن جامع رضوی نزدیک می‌شوند. زیارت حضرت رضا (ع) از صحن جامع رضوی در حال  پخش است.

قرائت پیام تسلیت مقام معظم رهبری در حرم مطهر رضوی.

آغاز مراسم خطبه خوانی در حرم مطهر رضوی.

آغاز اقامه نماز بر پیکر آیت الله واعظ طبسی به امامت رهبر معظم انقلاب در صحن جامع رضوی

نماز میت بر پیکر پاک آیت‌الله واعظ‌ طبسی لحظاتی پیش توسط ولی امر مسلمین جهان آیت‌الله خامنه‌ای اقامه شد.

این مراسم در صحن جامع حرم منور رضوی و  با خیل عظیمی از اقشار مختلف مردم و طلاب حوزه‌های علمیه و همچنین مسئولان کشوری و لشکری در آن حضور داشتند، برگزار شد.

قرار است پیکر پاک آیت‌الله واعظ‌ طبسی در رواق توحیدخانه حرم مطهر رضوی به‌خاک سپرده شود.

گزارش تصویری از لحظه وداع با آیت الله واعظ طبسی

انتهای پیام/

اهالی کوچه عدالت ششم خیابان ولیعصر می گوید:

شهردار عزیز ، بسطامی گرامی …..موقع بارندگی خواسته اهالی عدالت ششم به وضوح نمایان می شود. با توجه به اینکه در عدالت ششم ساخت و سازهای خوبی انجام شده و قطعا مالکین جهت صدور پروانه ،مبلغی را پرداخت کردند و چند وقت پیش هم مخابرات برای توسعه شبکه خود ، عدالت ششم را حفاری کرده و سپس در حد بسیار پائین آن را ترمیم کردند…… آیا داشتن حداقل یک جدول که مسیر آب به صورت روان از این کوچه خارج شود بسیار هزینه آور است؟؟؟؟؟؟؟؟ قرار گرفتن جوی آب در وسط کوچه و به صورت سر پوشیده خواسته همه اهالی عدالت ششم خیابان ولیعصر می باشد……. رادکانا ، خواسته ما نه سیاسی است نه چیز دست نیافتنی می خواهیم …….. آقای شهردار ، این مشکل بزرگ این کوچه را حل کنید لطفا…

ارسال نظر